5D vs beton

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Agnieszka
    • 2005
    • 4

    #1

    5D vs beton

    Witam,
    podczas wakacyjnego wyjazdu aparat spadł mi na beton z wysokości ok 1,5 m, upadł na stopkę do mocowania lampy błyskowej. Działa ale poprzesuwały się "w górę" punkty wskazujące wyostrzenie. Kiedy wybieram na przykład środkowy punkt AF to podczas ustawiania ostrości podświetla się górny punkt AF, ale ostrzy na środkowy, analogicznie dzieję się podczas ostrzenia na najniższy punkt AF - po podświetla się środek. Podczas ostrzenia prostokąciki wyświetlają się częściowo. Czy ktoś domyśla się co się mogło poprzestawiać albo popsuć? Wołałabym mniej więcej wiedzieć co się mogło uszkodzić i ile może kosztować naprawa, zanim oddam aparat na Żytnią.
    Pozdrawiam.
    blog
  • Bartek_902
    Uzależniony
    • 2010
    • 690

    #2
    Matówka mogła się poruszyć i przsunąc,ile to bedzie kosztowało trudno powiedziec bo jeśli nie wiesz to serwis canona nie wycenia na odległośc i trzeba im sprzęt pokazać,ale myśle że jeśli to sama matowka to nie wiecej niż 200-300zł chyba że do tego znajda inne uszkodzenia
    EOS + L i kupa gratów ...

    Komentarz

    • Kolaj
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 3293

      #3
      Na Żytniej ekspertyza jest bezpłanta. Nie ma na co czekać, szczególnie, że jesteś w Warszawie.
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      ERRATA: "bezpłatna" a nie "bezpłanta" oczywiście.
      Ostatnio edytowany przez Kolaj; 5109. Powód: Automerged Doublepost

      Komentarz

      • MariuszM
        Bywalec
        • 2007
        • 245

        #4
        Zamieszczone przez Bartek_902
        bo jeśli nie wiesz to serwis canona nie wycenia na odległośc i trzeba im sprzęt pokazać,ale myśle że jeśli to sama matowka to nie wiecej niż 200-300zł chyba że do tego znajda inne uszkodzenia
        I to są jakieś jaja.
        Pisałem maila z zapytaniem o cenę wymiany matówki - "nie wyceniamy na odległość".
        Dziś tam pojechałem (pół godziny szukałem miejsca parkingowego).
        Pan, który przyjął sprzęt, od razu podał cenę - 100PLN + 60PLN za czyszczenie matrycy. Nie mógł tego zrobić mailem???
        Biegam, bo lubię

        Komentarz

        • _igi
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2035

          #5
          Podobno serwis na czerniakowskiej, róg chełmskiej jest kapitalny. Na pewno znajdziesz w necie, dzisiaj zebrałem namiary od znajomego fotoreportera i zawieruszyła mi się karteczka.

          Niedawno moja piątka również zaliczyła niezłą glebę, z 1,5 metra na betonowe podłoże (taką kratkę, jaką się wykłada parkingi), ze dwa fikołki zrobiła. Wygięły się metale przy zaślepce na baterię tak, że musiałem ją lekko przypiłować nożem, żeby się dało swobodnie otwierać/zamykać i z bani. Przynajmniej po tym nie zwracam uwagi na to, że mi korpus trzeszczy (vide mój ostatni wątek tu)
          5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

          Komentarz

          • Kolaj
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 3293

            #6
            Zamieszczone przez MariuszM
            (pół godziny szukałem miejsca parkingowego).
            Nie wiem, po co się tak gimnastykowałeś. Ten parking za szlabanem jest dla klientów serwisu bezpłatny. Wystarczy powiedzieć parkingowemu, dokąd się jedzie

            Komentarz

            • canis_lupus
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 1252

              #7
              Na mój gust to nie będzie matówka. Punkty AF są za matówką a nie na niej.
              "I love You Cię" Różyczko...
              Galeria ,
              Druga galeria,

              Komentarz

              • MariuszM
                Bywalec
                • 2007
                • 245

                #8
                Zamieszczone przez Kolaj
                Nie wiem, po co się tak gimnastykowałeś. Ten parking za szlabanem jest dla klientów serwisu bezpłatny. Wystarczy powiedzieć parkingowemu, dokąd się jedzie
                Dzięki Kolaj!
                Za płotem same zakazy a SM szuka żeru, tj kasy.
                Biegam, bo lubię

                Komentarz

                • MacGyver
                  Cenzor
                  • 2006
                  • 7043

                  #9
                  Zamieszczone przez Agnieszka
                  Wołałabym mniej więcej wiedzieć co się mogło uszkodzić i ile może kosztować naprawa, zanim oddam aparat na Żytnią.
                  Tak jak napisał Kolaj wycena jest bezpłatna i nie zobowiązuje do zlecenia naprawy. Ponadto, po upadku na beton z takiej wysokości, aparat i tak wymaga przeglądu w serwisie, bo za trzy miesiące, w momencie gdy będziesz wykonywać "zdjęcie życia", puszka może odmówić dalszej współpracy.
                  Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                  Komentarz

                  • allxages
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2549

                    #10
                    Zamieszczone przez _igi
                    Podobno serwis na czerniakowskiej, róg chełmskiej jest kapitalny. Na pewno znajdziesz w necie, dzisiaj zebrałem namiary od znajomego fotoreportera i zawieruszyła mi się karteczka
                    Na czerniakowskiej to Bykowski ma serwis. A wiadomo, ze Bykowski to klasa sama w sobie.

                    Polecam!

                    Komentarz

                    • Agnieszka
                      • 2005
                      • 4

                      #11
                      Dzięki za wszystkie sugestie i rady
                      Poproszę o dokładniejsze sprawdzenie, bo faktycznie lepiej wydać parę złotych więcej niż potem się zdziwić.

                      Zamieszczone przez _igi
                      Podobno serwis na czerniakowskiej, róg chełmskiej jest kapitalny.
                      Znalazłam - Czerniakowska 71 Akurat mam tam rzut beretem, więc jadę na Czerniakowską

                      Zamieszczone przez canis_lupus
                      Na mój gust to nie będzie matówka. Punkty AF są za matówką a nie na niej.
                      Nie strasz... Punkty AF się nie poprzesuwały, tylko potwierdzenie ostrości...
                      blog

                      Komentarz

                      • allxages
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 2549

                        #12
                        Zamieszczone przez Agnieszka
                        Znalazłam - Czerniakowska 71 Akurat mam tam rzut beretem, więc jadę na Czerniakowską
                        tylko to nie jest autoryzowany serwis wiec jezeli masz gwarancje to i tak za wszystko zaplacisz itd.

                        Zamieszczone przez Agnieszka
                        Nie strasz... Punkty AF się nie poprzesuwały, tylko potwierdzenie ostrości...
                        punkty AF widoczne na matowce nie sa na matowce tylko na innej plytce i koledze o to chodzilo

                        Komentarz

                        • streaker
                          Początki nałogu
                          • 2009
                          • 389

                          #13
                          Zamieszczone przez Agnieszka
                          Nie strasz... Punkty AF się nie poprzesuwały, tylko potwierdzenie ostrości...
                          Za matówką (nad nią) jest szybka z naniesionymi punktami AF (które aparat jakimś tam sobie znanym patentem podświetla), jeśli ta szybko się przesunęła (nie na bok, ale do góry lub na dół) to podświetlenie trafia w inny punkt, chociaż patrząc przez wizjer wygląda, że wszystko jest na swoim miejscu.
                          "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

                          Komentarz

                          • Agnieszka
                            • 2005
                            • 4

                            #14
                            Zamieszczone przez allxages
                            tylko to nie jest autoryzowany serwis wiec jezeli masz gwarancje to i tak za wszystko zaplacisz itd.
                            Nie mam już gwarancji, ale gwarancja to chyba i tak nie obejmuje napraw związanych z upadkiem na beton...

                            Zamieszczone przez streaker
                            Za matówką (nad nią) jest szybka z naniesionymi punktami AF (które aparat jakimś tam sobie znanym patentem podświetla), jeśli ta szybko się przesunęła (nie na bok, ale do góry lub na dół) to podświetlenie trafia w inny punkt, chociaż patrząc przez wizjer wygląda, że wszystko jest na swoim miejscu.
                            Ze wstydem się przyznam, że aż tak dokładnie budowy to ja nie znam. Podświetlenie właśnie trafia w inny punkt i to widać w wizjerze, ale ostrością trafia w wybrany punkt.
                            Aparat już w serwisie, ale pan Bykowski był pod wrażeniem, że metalowa część obudowy jest wgięta, lekko ale jest... i postraszył mnie, że pryzmat mógł dostać lub elektronika jakaś...
                            blog

                            Komentarz

                            • Agnieszka
                              • 2005
                              • 4

                              #15
                              Aparat odebrany z serwisu Odkleił się diodowy czujnik podświetlający punkty auto-focusa. Pan Bykowski zastrzegał, że nie może mu się nie udać przykleić ich idealnie i może być niewielkie przesunięcie. Ja żadnego przesunięcia nie widzę Ślady po uderzeniu korpusu o beton zostały zamalowane, aparat wyczyszczony, matryca i lustro umyte. Wszystko kosztowało mnie 250 zł czyli znośnie
                              Pozdrawiam.
                              blog

                              Komentarz

                              Pracuję...