Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95

Wątek: Jaka 50-tka ?

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Jaka 50-tka ?

    Trochę jest tych modeli, ostatnio Tamron i Sigma chyba coś wypuściła. Jaka 50-tka warta jest swoich pieniedzy obecnie ? Canonową eLkę 1.2 nie biorę pod uwagę z racji swojej ceny.

  2. #2
    tnts
    Guest

    Domyślnie

    sigma 1.4 ma ładny obrazek - według mnie. Nie jest idealnie skorygowana chromatycznie ale dla mnie to zaleta. Ma silnik USM ale dużo ludzi narzeka na błędy ostrości. Ja nie zauważyłem ale może to dlatego że nie fotografuje tablic testowych

    Miałem w ręce 50/1.4 Canon'a i nie wydałbym 1,5kpln na taki 'fotoplastikon' jeżeli chodzi o jakość wykonania.

  3. #3

    Domyślnie

    canona 50/1.4 jest całkiem niezłe, sigme miałem krótko i jak każda sigma w moich rękach miała kłopot z AF dla rozjaśnienia polecam 50-tke wyborowej
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    He, he. Na czystą trochę za wczesna pora. Ta Sigma rzeczywiście zbiera bardzo dobre opinie. Optycznie też lepsza niż obydwa Canony. Planar podobno jest super, ale to manual to odpada.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    Do jakiego body? Bo jak z regulacją af to można brać sigme, a jak bez to canon 50 1.4

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Mikroregulacja nie jest lekiem na wszystko. Nawet w stałce.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    ale daje pewne szanse bo u mnie sigma to miała 3metrowy ff :P

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Sopot
    Posty
    216

    Domyślnie

    Miałem okazję testować 2 lata temu Sigmę 50/1.4 i Canona 50/1.4 w warunkach "bojowych" przez kilka dni. Dostałem "pierwszy lepszy" egzemplarz Sigmy z brzegu, bez wybierania. Canona też miałem pożyczonego, tak samo bez przebierania.

    IMHO różnicy w jakości zdjęć nie ma. Nie miałem problemów z BF/FF w Sigmie.

    Gdy pół roku później przyszło do kupowania, to wybrałem Canona: "pierwszy lepszy" egzemplarz ze sklepu.
    Trzeba tylko uważać na micro-USM i nie kłaść obiektywu na wysuniętym tubusie (oczywiście z deklielkiem). Ja zawsze przed włożeniem obiektywu do torby "skręcam" pierścień ostrości tak, aby tubus był schowany.

    Dlaczego Canon? To tak, jak z samochodami: jedni lubią Audi, inni Hondę :-) .

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    A u mnie 2 sztuki C50/1.4 ostrzyły idealnie do 2-3 metrów, powyżej był metrowy FF. I mikroregulacja nic nie dawała bo po pierwsze był on zbyt duży a po drugie jak jej użyłem to się bliskie odległości rozjeżdżały.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Viqy
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    48
    Posty
    407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    A u mnie 2 sztuki C50/1.4 ostrzyły idealnie do 2-3 metrów, powyżej był metrowy FF.
    Canona ?? Aż się wierzyć nie chce ...

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •