Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Przeróbka obiektywu na macro.

  1. #11
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    od 2:01 widać jasną kropeczkę na samym środku kadru - flara, czy epoxy? ^^
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Sry, od 2:04
    Ostatnio edytowane przez micles ; 23-06-2010 o 03:57 Powód: Automerged Doublepost

  2. #12
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Czyli taki pierścień odwrotnego mocowania + przedłużka do elektroniki... sprytne, bo nie trzeba zakładać normalnie, ustawiać przysłony i wyciągać przy wciśniętym przycisku podglądu GO, ale... nie lepiej kupić jakiś obiektyw manualny i zamiast przepinać elektronikę mieć pierścień do ustawiania przysłon ? Ja wiem, że ef-s 18-55 jest tanie jak barszcz, ale ruskie używki na allegro również
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michallubon Zobacz posta
    Przyjemnie pooglądać i plus za chęci ale większego sensu nie widzę. Wygodniej kupić pierścień odwrotnego mocowania. Automatyka przy makro to i tak puste słowa. Ręcznie wszystko i tyle. Z reszta dużego powiększenia tym nie uzyska
    Nie głupio jest najpierw coś spróbować, a dopiero potem twierdzić, że nie ma sensu.
    Przerobiłem KITa od mojego 1000d. Troszkę inaczej niż na filmie. Użyłem przejściówki filtra 58 na 52, wkręciłem na przód obiektywu i do niej przykręciłem mocowanie EF-s (nie obcinałem bo po co) Na przód który gość zakleja taśmą dorobiłem dekielek z gwintem na filtr 52. I śmiga.
    Co do powiększenia to jest naprawdę duże od około 1:1 do 4,5:1 !!!
    Zdjęcia są naprawdę fascynujące. Świetna zabawa (Czy wiedzieliście np. że mrówka czerwona ma bardzo pofalowany pancerz i w dodatku owłosiony? Ja wcześniej też nie

    PS Wrzuciłbym jakieś fotki ale nie wiem jak? czy w ogóle się da?
    Obiektyw do makro Canon MP-E 65mm f/2.8 1:1 - 5:1
    kosztuje ponad 4 tyś zł takiego bym pewnie nie kupił.
    Pozdrawiam więc "majsterkowiczów"

  4. #14
    Uzależniony Awatar iso
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    PS Wrzuciłbym jakieś fotki ale nie wiem jak? czy w ogóle się da?
    Obiektyw do makro Canon MP-E 65mm f/2.8 1:1 - 5:1
    kosztuje ponad 4 tyś zł takiego bym pewnie nie kupił.
    Pozdrawiam więc "majsterkowiczów"
    pozmniejszaj do 800px na dłuższym boku i tak skompresuj żeby nie przekraczało 150kb, wrzuć na imageshack.us i link z rubryki 'direct' skopiuj i wstaw na forum między znaczniki [ IMG] a [ /IMG]. bez spacji.
    bo szczerze mówiąc zapowiada się ciekawie

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iso Zobacz posta
    pozmniejszaj do 800px na dłuższym boku i tak skompresuj żeby nie przekraczało 150kb, wrzuć na imageshack.us i link z rubryki 'direct' skopiuj i wstaw na forum między znaczniki [ IMG] a [ /IMG]. bez spacji.
    bo szczerze mówiąc zapowiada się ciekawie
    Dzięki za info.
    Postaram się wrzucić jutro bo teraz idę spać.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Nie wiem jak edytować poprzedni post piszę więc następny.
    Trzy fotki zrobione wczoraj umieściłem tu: http://www.national-geographic.pl/fo...ia-197bffdeb1/
    Mrówka minimalnie skadrowana, reszta całe kadry.
    Zdjęcia robione na średnim powiększeniu canonem 1000d z lampą 430EX II.

    Jeszcze odnośnie niepotrzebnej automatyki - jak niektórzy piszą- to nie wyobrażam sobie robienia takich zdjęć z ręczną przysłoną. Aby GO była w miarę duża muszę dać co najmniej f14 (robiłam na f22), więc gdybym zablokował przysłonę to nie ustawie ostrości (zbyt ciemno), jeśli ustawię ostrość to nie ma czasu na ręczne przymykanie przysłony. Uważam że automatyczna przysłona jest niezbędna.

  7. #17

    Domyślnie

    Twój link nie działa " Niestety strona o tym adresie nie istnieje " a szkoda, bo ciekaw byłem jakie to dało tobie efekty.

  8. #18

    Domyślnie

    Bądź tak kochany i wstaw proszę te linki gdzie indziej.
    Jak to działa, to zaraz biorę się za przeróbkę.

  9. #19
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    jeszcze wczoraj działała
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cześć.
    Wrzuciłem kilka fotek. Na dwóch papier milimetrowy przy najmniejszym i największym powiększeniu. Reszta z różnym powiększeniem (ogniskowa dane EXIF ) !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Wpisałem jak pisał ISO" [ IMG] a [ /IMG]. bez spacji." ale coś nie ma tego linku więc daje jeszcze raz: http://img80.imageshack.us/g/imga11303.jpg/
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze jedno. Wszystkie fotki (oprócz mrówki - troszkę wykadrowana) to pełne kadry.
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 18-09-2010 o 23:11 Powód: Automerged Doublepost

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •