Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 236

Wątek: Canon PIXMA IP 4200

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie Canon PIXMA IP 4200

    Witam wszystkich,
    i do rzeczy...

    Krótki opis sprzętu:
    Producent: Canon
    Model: PIXMA IP 4200
    Wymiary: 419 x 299 x 160 mm
    Waga: 6,5 kg
    Max format: A4
    Objętość kropli: 1 piko litr
    Szybkość druku: BW do 29 srt/min, kolor do 19 str/min
    Szybkość druku foto (wg mojej oceny): A4 w najwyższej rozdzielczości drukuje się w około 90 sekund
    Kartridże: nowe, nie podejdą od poprzednich modeli. Mają wbudowanego chipa zliczającego wydruki.
    Cena: 439 PLN brutto w sklepie w Krakowie
    Inne: druk na CD/DVD, dwa podajniki papieru, wbudowany duplex

    Pierwsze wrażenie:
    drukarka jest zapakowana w łsolidne pudło. W środku znajdziemy drukarkę, kabel zasilający, 5 kartridży, głowicę drukującą, płytkę CD z oprogramowaniem, tackę do druku na CD/DVD, paczkę z 5 sztukami papieru foto Canona 10x15 cm oraz dwie instrukcje: podstawową i do druku na CD. Nie ma kabla USB !

    Instrukcje:
    No cóż, nie chciałem zaczynać od krytyki, ale Canon nie dał mi wyboru . Instrukcje są w języku polskim i zawierają wskazówki zarówno dla systemu Windows jak i Mac OS. Nie ma nic o Linuxie. Obie instrukcje wydają się być napisne z myślą o użytkowniku masowym, nie mającym żadnego pojęcia o drukowaniu i nie za bardzo zainteresowanym szczegółami ustawień. Nie znalazłem tam w zasadzie żadnej praktycznej informacji poza tymi, które są potrzebne do uruchomienia drukarki, wymiany kartridży czy druku przez PictBridge. Co prawda na płytce CD jest rozszerzenie do instrukcji, dalej jednak brakuje podstawowych danych o parametrach pracy, konfiguracji, kalibracji itp. Wszystko na poziomie "jeśli chcesz ładne zdjęcia kolorowe to zaznacz drugą opcję". Nie wiem, jaki dokładnie wpływ mają liczne opcje do wydruku foto, ustawienia lub np. w jakiej faktycznie rozdzielczości drukuję (wiem tylko, że w wysokiej ). Generalnie instrukcja do mojej starej HP 930 była pięć razy lepsza (a nie była dobra).

    Szybkość:
    OK, pierwszy miły akcent: to jest demon szybkości Szybkość druku w czerni i kolorze jest po prostu rewelacyjna. Wydruk foto najwyższej jakości (cokolwiek to znaczy :-? ) w formacie 10x15 trwa w zależności od fotki około 20 sekund. A4 to do półtorej - dwóch minut maksymalnie . Wbudowany duplex to bardzo fajna rzecz Jedynym mankamentem jest stosunkowo długie oczekiwanie na rozpoczęcie drukowania pierwszej strony.

    Jakość druku:
    Znów bardzo dobra opinia. Jestem po prostu zachwycony jakością i dokładnością odwzorowania detali Wydrukowałem wycinek dużego zdjęcia na A4 i porównałem do wydruku (50x33,5 cm) z profesjonalnego plotera - różnice są w zasadzie marginalne, rewelacyjna jakość. Przejścia kolorów bardzo gładkie, czerń jest wysokiej jakości, naprawdę świetne wyniki. Jedyne "ale" mam do profili kolorów - ponieważ nie ma o tym słowa w instrukcji, prawidłowe ustawienie nie jest łatwe. Zdjęcia zarządzane przez drukarkę dają wyraźny zafarb fioletem lub czerwienią. Najlepszy wynik i to bardzo zbliżony do oryginału dostałem zarządzając kolorem spod PS, Relative colorimetic z kompensacją czerni. Tylko trzeba pamiętać, żeby wyłączyć w sterowniku opcję automatyki! Drukarka umożliwia druk na CD, wizytówkach oraz bez marginesów.

    Koszty:
    Nowe kartridże z chipem uniemożliwiają swobodne napełnianie ich po wyczerpaniu. Z pewnością pojawią się resetery, ale ponieważ produkt jest bardzo świeży, nie są jeszcze dostępne. W sklepie gdzie kupowałem drukarkę oryginalne tusze kosztują około 45 PLN za kolor, na Allegro pewnie taniej. Drukarka jest niezwykle oszczędna. Po zrobieniu 8 zdjęć A4 i 5 10x15 ubyło może z 1-2% tuszu (minimalnie zauważalne).

    Inne:
    Drukarka jest stosunkowo cicha, jednak coś tam bardzo miesza bebechami. W sterowniku jest możliwość redukcji hałasu przy jednoczesnym obniżeniu wydajności - IMHO świetna sprawa. Ponieważ mamy do wyboru dwa żródła papieru, więc nie trzeba ciągle przekładać kartek. Dodatkowo całość można zgrabnie poskładać, dzieki czemu zajmuje mniej miejsca na biurku. Jest mniejsza od IP 5000.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #2
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie

    Poniewaz mam ten sam model kupiony zaledwie pare dni temu i wspolnie z Kubamanem probujemy rozgryzc najlepsze ustawienia do druku foto to dodam cos od siebie.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Kartridże: nowe, nie podejdą od poprzednich modeli. Mają wbudowanego chipa zliczającego wydruki.
    Da sie to obejsc. Jeszcze nie wiem jak ale sie da bo juz o tym czytalem na dpreview.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    W środku znajdziemy (...) tackę do druku na CD/DVD. Nie ma kabla USB !
    Opcja druku na CD jest niedostepna w wersji amerykanskiej ze wzgledu na jakies licencje co szczerze mowiac mnie nie interesuje bo i tak nie zamierzam drukowac na plytach. Kabla USB nie ma ale to akurat normalka. Ostatnio producenci oszczedzaja jak moga i rzadko ktory dodaje kabel.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Obie instrukcje wydają się być napisne z myślą o użytkowniku masowym, nie mającym żadnego pojęcia o drukowaniu i nie za bardzo zainteresowanym szczegółami ustawień.
    Zgadza sie. Instrukcja jest byle jaka. Nic o profilach barw, nic o rozdzielczosci. Szkoda.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    to jest demon szybkości. Wbudowany duplex to bardzo fajna rzecz Jedynym mankamentem jest stosunkowo długie oczekiwanie na rozpoczęcie drukowania pierwszej strony.
    Potwierdzam. Bardzo szybki sprzet. Duplex jest super! Na pewno mi sie przyda. Zauwazylem ze gdy wybrany jest gorny podajnik papieru to drukarka dosc dlugo mysli zanim zacznie drukowac ale gdy drukujemy z dolnej kasety to odbywa sie to blyskawicznie.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Jedyne "ale" mam do profili kolorów - ponieważ nie ma o tym słowa w instrukcji, prawidłowe ustawienie nie jest łatwe. Zdjęcia zarządzane przez drukarkę dają wyraźny zafarb fioletem lub czerwienią.
    U mnie z kolei zarzadzanie kolorami przez PS daje zielony zafarb a przez drukarke daje zbyt czerwone fotki. Na razie wiec uzywam sterowania przez drukarke ale z korekta przez system (ColorSync na Maku) i jest znacznie lepiej choc kontrast jeszcze za wysoki. Bede testowal dalej.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Drukarka jest niezwykle oszczędna. Po zrobieniu 8 zdjęć A4 i 5 10x15 ubyło może z 1-2% tuszu (minimalnie zauważalne).
    O, to przydatna informacja. Jeszcze nie probowalem drukowac A4 ale ku temu zmierzam. W USA oryginalne tusze sa po $11-$13

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Zauwazylem ze gdy wybrany jest gorny podajnik papieru to drukarka dosc dlugo mysli zanim zacznie drukowac ale gdy drukujemy z dolnej kasety to odbywa sie to blyskawicznie.
    zaraz sprawdzę, to ciekawa informacja.

    W USA oryginalne tusze sa po $11-$13
    kurna, czyli jak zwykle w USA jest taniej
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Ramirez
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    45
    Posty
    335

    Domyślnie

    Gratuluję! Światny wybór. Mam poprzedni model (ip4000). To są bardzo dobre drukarki przy stosunkowo niewygórowanej cenie.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    zaraz sprawdzę, to ciekawa informacja.
    kurna, czyli jak zwykle w USA jest taniej
    Taniej?
    13*3,3= 42,9 zł
    A w USA chyba nie ma podatku VAT.
    Ostatnio edytowane przez Ramirez ; 03-11-2005 o 21:44

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Nie ma nic o Linuxie.
    Kubaman, planujesz używać drukarki pod Linuxem? Ja sobie swego czasu przeglądałem sieć w tej sprawie i wyszło mi że możliwosci są dwie: albo darmowe sterowniki od Canona (jeszcze nie ma dokładnie do 4200, ale po drobnych zmianach inne działają) albo jakieś płatne, robione przez niezależną firmę. URLi nie pamiętam, ale to powinno dać się wygooglać. Daj znać jeśli coś Ci z tego wyjdzie.

  6. #6
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramirez
    Taniej?
    13*3,3= 42,9 zł
    A w USA chyba nie ma podatku VAT.
    Troche przesadzilem z tymi cenami. Powinienem napisac $12-14 czyli mniej wiecej tak jak w Polsce. Jest podatek stanowy ktorego sie nie placi kupujac przez Internet w innym stanie (choc placi sie wtedy koszty przesylki rzecz jasna).

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramirez
    Taniej?
    13*3,3= 42,9 zł
    A w USA chyba nie ma podatku VAT.
    jeśli weźmiesz doly próg czyli 11$ to wychodzi 37 PLN, a ja pisałem że u nas kosztuje 45PLN. A przecież to nie ta sama kasa
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Kubaman, planujesz używać drukarki pod Linuxem?
    W tej chwili jeszcze nie, ale planuję w przyszłości. Natomiast moja uwaga dotyczyła Canona i jakości produktu w tym względzie. Prastary gawryl, gdyby chciał kupić tę drukarkę będzie miał problem.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Co do kartridży, to znalazłem póki co coś takiego. Wygląda zbyt prosto, aby było prawdziwe ale wysłałem pytanie, zobaczymy co mi odpowiedzą.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Ramirez
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    45
    Posty
    335

    Domyślnie

    A co powiecie na jadalne papiery i atramenty?
    http://www.agawa.pl/g4.asp?nrs=87
    Podobno świetne na torty urodzinowe.
    Czego to ludzie nie wymyślą.

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •