Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Wątek: Techniki oświetlenia - komentarze

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie Techniki oświetlenia - komentarze

    EDIT by Vitez:
    Jako że zaczęło się personalne jeżdżenie po zdjęciach, portfoliach, sposobach obróbki to wydzielam tu dyskusję z tego wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=72387


    Fajne, ale wolałbym zamknięte usta. Jeżeli chodzi o światło, to jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 21-12-2010 o 19:39

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Micles, to jest zdjecie z dzisiejszych warsztatow, ustawilem setup, zrobilem 1 fote (sownie: jedna), zeby sprawdzic jak to wyglada i... juz nie moglem sie dopchac do modelki. :-) Joanna ma potencjal, wiec nic dziwnego, ze panowie sie na nia rzucili. :-)
    Pewno inni maja lepsze zdjecia. A ja tylko to jedno, co za pech! :-)
    !
    Ostatnio edytowane przez rorochch ; 07-03-2010 o 00:43 Powód: Automerged Doublepost

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Manaj
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    50

    Domyślnie

    To zdjęcie zioma z jabłkiem było tylko wywołane z rawa na jpg, o ile pamietam to nic w nim nie ruszałem prócz kontrastu. Pewnie gdybym zasiadł do PS'a to byłoby ciekawiej, ale tutaj chodzi o setupy i pomysły nieprawdaż ?

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Manaj, nie obraz sie, ale nie sadze, zebys wyciagnal z tego rawa, cos wiecej, chyba ze domalujsze chlopakowi pol twarzy. Zdjecie moze byc mocno przeswietlone, a wowczas w zaleznosci od jakosci matrycy, cos da sie w wysokich swiatlach uratowac. Tu zostana tylko brzydkie szumy...

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    danielp,
    a dlaczego jest takie malo kontrastowe i wyprawne z kolorow? Jaki profil wrzuciles, bo chyba nie sRGB?

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Fajne, tylko że za duże (900pix > 800pix). Kolory i kontrasty tutaj akurat tak pasują mz.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Fajne, tylko że za duże (900pix > 800pix). Kolory i kontrasty tutaj akurat tak pasują mz.[/QUOTE]

    Jednego i drugiego tu brak, mz.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rorochch Zobacz posta
    danielp,
    a dlaczego jest takie malo kontrastowe i wyprawne z kolorow? Jaki profil wrzuciles, bo chyba nie sRGB?
    Nie jestem super mocy w teorii profilów kolorów ale najprawdopodobniej to pierwsze zdjęcie które umieściłem - wywołałem dla RAW'a w przestrzeni AdobeRGB.

    Oto co udało mi się wczoraj przetestować(+delikatne usunięcie w saturation koloru czerwonego):

    dla profilu Adobe RGB (1998)


    i
    dla profilu sRGB IEC61966-2.1



    Co do kontrastu chciałem aby było bardziej soft i go nie podkręcałem - było to celowe.
    Proszę o uwagi czemu za słaby kontrast? ewentualnie jak bardzo podkręcić - bo wydaje mi się to dość subiektywne odczucie

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Daniel,
    w rzeczywistosci bylo wiecej cieni na policzku, wlosach, nosie etc. Pozbywjac sie cieni nieco splaszczyles fotografie. Na moim monitorze zdjecia wydaja sie troche wyprane z koloru. Nie przesadziles z saturacja? Ale jak mowie - to moze byc wplyw monitora, bo ja pracuje na apple, a zdjecie ustawiane na innym sprzecie moze sie nieco roznic.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rorochch Zobacz posta
    Daniel,
    w rzeczywistosci bylo wiecej cieni na policzku, wlosach, nosie etc. Pozbywjac sie cieni nieco splaszczyles fotografie. Na moim monitorze zdjecia wydaja sie troche wyprane z koloru. Nie przesadziles z saturacja? Ale jak mowie - to moze byc wplyw monitora, bo ja pracuje na apple, a zdjecie ustawiane na innym sprzecie moze sie nieco roznic.
    Też wydaje mi się, ze to kwestia monitorów, w domu zdjęcia obrabiałem na dość dobrym monitorze a po wrzuceniu na laptop (nieMac wygląda to trochę inaczej (bo kolory są bardziej subtelne, tak jak mówisz wyprane). Te z profilu sRGB wydaje się, że ma wystarczająco żywsze kolory.

    Czyli sądzisz, że powinienem dodać tylko samego kontrastu aby pokazać więcej cieni na policzku, włosach? Przyznam, że takie zdjęcie otrzymałem z RAW'a i kręciłem zbyt mocno suwakami kontrastu jedyne co muszę przyznać, że zmniejszyłem Saturation kolor czerwony tak w okolicach -20

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •