Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 333

Wątek: Jak to jest zrobione? - zdjęcia ślubne oskarkowy vs habakuk

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie Jak to jest zrobione? - zdjęcia ślubne oskarkowy vs habakuk

    Co jakis czas zagladam sobie do galerii ludzi z forum, ktorzy siedza w branzy.
    I tu zwracam sie do mistrzow sztuk wszelakich. Niech mi dadza odpowiedz na pytanie:
    "Jak to jest zrobione i czym? Jak to sie dzieje, ze te zdjecia sa "krysztalowe", bez zadnej "mgielki" ostre i cudne kolorystycznie? To sprawa szkiel czy obrobki?"
    Chodzi mi o zdjecia(mam nadzieje, ze sie nie pogniewa Pana Jaroslawa Grabka:
    http://www.grabek.pl/index.php?id=4

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Umiejetna obsluga lampy vs dobre szkla ve obrobka.
    Ale nie jestem mistrzem, wiec niech sie autor wypowie

    Mgielka? Masz na mysli mydlo?

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    Nie. Nie wiem czy umiem to nazwac i zdefiniowac. Chodzi mi o to, ze zdjecia Pana Jaroslawa (te w porotfolio) sa "krysztalowe". To jak z widokiem np. gor. Kiedy jest zimno i powietrze jest zadkie to wszystko jest wyraziste, ostre, intensywne - "krysztalowe". Kiedy robi sie cieplo, lekko wilgotno a powietrze staje sie gestrze to zdjeci sa lekko mgliste.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    Co jakis czas zagladam sobie do galerii ludzi z forum, ktorzy siedza w branzy.
    I tu zwracam sie do mistrzow sztuk wszelakich. Niech mi dadza odpowiedz na pytanie:
    "Jak to jest zrobione i czym? Jak to sie dzieje, ze te zdjecia sa "krysztalowe", bez zadnej "mgielki" ostre i cudne kolorystycznie? To sprawa szkiel czy obrobki?"
    Chodzi mi o zdjecia(mam nadzieje, ze sie nie pogniewa Pana Jaroslawa Grabka:
    http://www.grabek.pl/index.php?id=4
    Możesz się spytać osobiście http://canon-board.info/showpost.php...&postcount=295
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #5
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    no tak ale ważna jest tez pewna ręka niektórzy nawet bez stabilizacji potrafią z reki przy czasach poniżej pewnej granicznej wartości zrobić nieporuszone zdjęcie
    Canon FF

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    Chodzi mi o zdjecia(mam nadzieje, ze sie nie pogniewa Pana Jaroslawa Grabka:
    http://www.grabek.pl/index.php?id=4
    Zgłupiałeś z tym "panem"?

    Dałeś linka do galerii weselnej, więc pewne to Cię głównie interesuje.
    Ja mam spore doświadczenie w fotografowaniu studyjnym, zawsze wożę ze sobą dużo sztucznego oświetlenia. Wielu mi zarzuca, że zdjęcia nie mają wtedy duszy i klimatu, ale ja wolę ten brak od ciemnych teł, ostrych szumów (znaczy ahtystycznego podejścia) i poruszonych postaci.
    Zdjęć praktycznie nie obrabiam, poza oczywiście koniecznymi zabiegami z cerą, estetycznym tłem, czasem prostowaniem pionów czy przycięciem kontrastu. Sprzętu jakiegoś wybitnie dobrego nie mam. Na przykład nie dorobiłem się jeszcze ani 24L, ani 50L ani 85L, bez których inni nie wychodzą na zlecenia. Uwielbiam 35L, nie schodzę nigdy z ogniskowymi poniżej 24mm. Ot, i cała tajemnica.
    Jarek

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    ... Uwielbiam 35L, nie schodzę nigdy z ogniskowymi poniżej 24mm. Ot, i cała tajemnica.
    Wynika to z takiego założenia,czy braku szkła w tym zakresie ogniskowych?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    chyba z zalozenia , ponizej 24 to juz kosi wiekszosc rowno a to nie kazdemu sie podoba

    "...(znaczy ahtystycznego podejścia) ..." oczywiscie z ironia to bylo ? ;]
    no comment...

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Wynika to z takiego założenia,czy braku szkła w tym zakresie ogniskowych?
    Nie, no ja już nie jestem na tym etapie, że nie lubię tego, czego nie mam, a to co mam z założenia jest najlepsze.

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    "...(znaczy ahtystycznego podejścia) ..." oczywiscie z ironia to bylo ? ;]
    Taki mały flashback po tym:
    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    nie lubię gładkich, przeestetyzowanych cyfrowych, porcelanowych, do bólu poprawnych zdjęć.

    Każdy ma swój gust, podejście do tematu i klientów. Ja po prostu lubię, kiedy zdjęcie broni się pomysłem, a nie pomysłową akcją z PS czy pakietu Topaz Labs.
    Jarek

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Nie, no ja już nie jestem na tym etapie, że nie lubię tego, czego nie mam, a to co mam z założenia jest najlepsze.
    Nieco enigmatycznie,więc sorrki,ale trochę podrążę.
    Nie używasz nic szerszego niż 24mm,bo wg własnego poczucia estetyki nie odpowiadają Ci przerysowania perspektywy,czy też dlatego,że z założenia masz to co najlepsze,a szkła Canona poniżej 24 nie są tak dobre,by je mieć na warsztacie ;-)
    Standardowa ewidencja Twoich szkieł na sobotnie cykanie to ...?

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •