Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 897

Wątek: 5Dmk2 czy 7D

  1. #1
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie 5Dmk2 czy 7D

    Zamówienie na 7D złożone, teoretycznie puszka na którą czekałem (APS-C, szybki AF, szybkostrzelna), ale jednak....
    Pozostaje pewien niedosyt.
    Sample które ludzie wrzucają do sieci, pokazują bardzo niewielką różnicę w jakości obrazu między 40D/50D/7D, do powiedzmy ISO 800/ISO 1600.
    Jako że 7D i tak nie używałbym w pomieszczeniach, a 50D mnie jakiś czas temu zraziło jednak słabą jakością obrazu (5Dmk2 jednak rozpieszcza), naszły mnie wątpliwości odnośnie sensowności wyboru 7D.
    Wiadomo - crop (tele), nowy design, nowy AF, fpsy - to wszystko zależy 7D.
    5Dmk2 na swoją "obronę", ma głównie fakt bycia pełną klatką, z bardzo dobrą jakością obrazu i używalnym wysokim iso.
    Pewnie jest sporo ludzi, którzy się zastanawiają którą puszkę wybrać.
    Co Wy byście wybrali?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    http://www.canonrumors.com/canon-eos-7d-mini-review/
    Q. Would this camera be a good complement to a 5d2? I love the image (quality) of that camera, but I also love to go outside and shoot some birds & critters. I find the 5d2 slightly too sluggish in that regard. would a 7D fill that gap for me?

    A. There’s two answers to the question.

    The 7D would be a great compliment to the 5D Mark II if you want increased responsiveness, snappy AI Servo autofocus and the big frame rate increase. If you bought the 5D Mark II because you wanted the best image quality you could afford, then the 7D may disappoint.

    If you lower your image quality standards and realize you’re snapping birds in flight at 8fps, you’ll be happy with the 7D.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    Im dłużej patrzę na 7D i to co ludzie prezentują z tej puszki, tym bardziej dochodzę do wniosku, że chyba jednak bym wolał 5dmk2 :-(
    Jakiś czas temu nie przypasowała mi 50-ka, głównie ze względu na jakość obrazka.
    7D raczej w tej tematyce wiele nie poprawi, wysokiego iso bym i tak nie używał.
    Potrzeba - myślę że to magiczne słowo rozwiązuje dylemat. Te aparaty się różnią zastosowaniem.
    7D to moim zdaniem aparat marzenie dla budżetowych redakcji, podróżników.
    BTW: ja tam widzę postęp w stosunku do 50D.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    To też, ale druga kwestia to szkła: brakuje mi jak cholera czegoś w deseń Sigmy 30/1.4 co by trafiało za pierwszym razem. Nikon ma bjiuti sruti plastik fantastik 35/1.8 DX/prawie FX a my nic :sad:

    Dla mnie wybór jest prosty: każdy shutter lag powyżej 60ms to dyskwalifikacja, dodatkowo automagicznie na 7D 50L powróci do łask.
    the silence is deafening

  5. #5

    Domyślnie

    5D ! bez zastanawiania sie

  6. #6
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Oczywiście - wiadomo że jeśli ktoś potrzebuje 8fpsów albo fotografuje ptaki, sport itp. to odpowiedź będzie oczywista.
    Ale dla typowego zjadacza chleba, który chciałby kupić sprzęt dający mu frajdę, uniwersalny - może być to dylematem.
    Cena ma też znaczenie - 5dmk2 jest jednak o te 50% droższy niż 7D...
    Mi na przykład ciągle brakuje drugiej puszki.
    7D miało wypełnić tą dziurę, ale dochodzi dylemat - dobór szkieł pod ff i cropa, jakość obrazu, słabe ai-servo w 5dmk2... (jeśli bym chciał dokupić 7D albo drugie 5dmk2).
    Ostatnio edytowane przez sal ; 01-10-2009 o 14:21
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    To jest tak indywidualna sprawa, że tu nie ma jedynie słusznej drogi. Zresztą jestem pewien, że nawet jak napiszemy 100 stron w tym wątku - to nadal będzie wiadomo tyle co na początku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    Ale dla typowego zjadacza chleba, który chciałby kupić sprzęt dający mu frajdę, uniwersalny - może być to dylematem.
    Jaki dylemat?
    Masz EF 24-136 IS USM w nowym wydaniu?
    Masz EF 27-88/2.8 IS USM z potrójnym stabilizatorem?
    Różnica w jakości nie wyjdzie na rozmiarach "typowego zjadacza chleba" tzn. 15x21/20x30

    Dodatkowo, jak wspomniałeś tysiak w kieszeni i niejako w bonusie 7D daje AF.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 01-10-2009 o 14:34
    the silence is deafening

  9. #9

    Domyślnie

    Pod kropa mamy fajne szkiełko szerokokątne o nazwie Canon 10-22mm. Szybkie, dobrze opakowane i jakością nie grzeszy

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Argument z cropem wydaje mi się nieco przesadzony. Z 5DII można sobie spokojnie wyciąć obrazek z 20/30D, do tego mniej szumiący. Do amatorskich odbitek wystarczy, no w każdym razie do 30x45. Problem z AF jest faktem, ale znów, zależy do czego ma być zastosowany. Jeśli jest szansa pstryknąć trzy fotki w serii, to praktycznie się nie zdarzam, żeby chociaż jednej nie trafił, a jak trafi, to... sam miód

    Co do szkieł, to gietrzy nie napisał całej prawdy. Na cropie masz EF 27-88/4,5, jeśli chcesz uzyskiwać takie same obrazki jak z FF.

Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •