Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 169

Wątek: ISO 3200 hack firmware dla 350D/Rebel XT

  1. #1

    Domyślnie ISO 3200 hack firmware dla 350D/Rebel XT

    Wszyscy zapewne widzieli ten wątek o hacku firmware dla Eos 400d
    ponieważ w wątku pojawiają się wypowiedzi na temat 350d (znanego również jako Rebel XT), do którego też jest dostępna taka "poprawka" i oba wątki się tak mieszają, że ciężko cokolwiek zrozumieć (a tym bardziej przeciętnemu początkującemu posiadaczowi tego aparatu). Proponuję aby na temat 350d pisać właśnie w tym wątku.

    Tak więc pokrótce przypominając to co było już powiedziane:

    Nie próbuj wgrywać do 350D plików przeznaczonych do 400D
    bo aparat może się magicznie przemienić w drogi przycisk do papieru...
    Zresztą, wiesz co robisz, grzebiesz w aparacie tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność! -przy okazji tracisz gwarancję jeśli coś spieprzysz...

    1. Formatujemy kartę i czynimy ją bootowalną np za pomocą Card Tricks (zaznaczając "CF boot sector"). Jeśli takowego nie posiadamy lub nie chcemy go używać lub mamy kartę większą niż 4GB to formatujemy kartę (w aparacie) otwieramy jakiś edytor (np HxD) i edytujemy dysk (kartę pamięci)
    i tak odpowiednio dla

    FAT16 pod adresami:
    at 0x2B "EOS_DEVELOP"
    at 0x40 "BOOTDISK"

    FAT32:
    at 0x47 "EOS_DEVELOP"
    at 0x5C "BOOTDISK"

    2. Zaglądamy do następującego wątku na forum chdk:
    http://chdk.setepontos.com/index.php/topic,4202.0.html

    3. Pobieramy ten plik: bootflag-20090921.zip i rozpakowujemy go na kartę pamięci.

    4. Przechodzimy do kroku opisanego w instrukcji aparatu jako aktualizacja oprogramowania czyli bierzemy naładowaną do pełna baterię, wkładamy kartę z tym co rozpakowaliśmy do aparatu i znajdujemy opcję "Firmware update" i wciskamy ok -cośtam błyśnie, coś tam mignie i wyświetli się po chwili "CF card containing firmware is required". Po dłuższej chwili wyłączamy aparat (albo wyjmujemy baterię jeśli nie chce po dobroci).

    4a. Od tego momentu aparat reaguje na spreparowane bootowalne karty pamięci. Jeśli chcemy przywrócić aparat do stanu poprzedniego

    5. Od tej chwili podczas włączania aparatu z bootowalną kartą powinien mignąć niebieską diodą (w przypadku "zwykłej" karty zachowuje się normalnie).

    6. Wracając do forum CHDK pobieramy autoexec.bin-iso3200-20090920.zip, usuwamy zawartość karty CF i wypakowujemy zawartość archiwum na kartę. A w zasadzie wystarczy sam AUTOEXEC.BIN w katalogu głównym karty

    7. Po uruchomieniu aparatu z bootowalną kartą pamięci zawierajacą wspomniany AUTOEXEC.BIN wchodzimy do menu (może być przycisk menu, iso, af, wb czy pomiar światła) po naciśnięciu przycisku PRINT (ten co migał nam niebieską diodą) ISO zmieni się na "100" i jak mamy włączony dźwięk to dodatkowo usłyszymy "potwierdzenie złapania ostrości przez af".

    Teraz po zrobieniu zdjęcia możemy zobaczyć informację, że zdjęcie zostało zrobione z ISO 3200! a dodatkowo w tym samym miejscu gdzie wrzuciliśmy autoexec.bin znajdziemy plik STDOUT.TXT -po otwarciu np Wordpadem możemy wyczytać w nim np takie informacje jak: ilość zdjęć zrobionych przez aparat, błędy oraz inne bliżej nieokreślone parametry aparatu.


    Na końcu dołączam również prośbę do moderatorów/administracji o nie usuwanie ani łączenie tego wątku z http://canon-board.info/showthread.php?t=52216 a o wydzielenie postów o 350d z tamtego tutaj...
    Ostatnio edytowane przez Patryk_mirek ; 23-09-2009 o 19:46
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Dzięki za świetny poradnik . Zaraz się biorę za robotę.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Jestem ciekawy czy coś jeszcze da się wycisnąć z 350D. Może trzeba pomęczyć ten wątek i autor coś jeszcze pomajstruje?
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam, iż wczoraj testowałem iso3200... efekty np tu: http://digart.pl/zoom/4367402/
    moim zdaniem nie szumi aż tak tragicznie jak na tak wysokie iso - nie?

    Z innych ciekawych możliwości: po ustawieniu iso3200 można aparat wyłączyć i wyjąć kartę pamięci i włożyć inną (nawet bez hacka) i dopóki nie zmienimy ustawienia dalej mamy ISO 3200!

    Myslidar - możesz męczyć (byle nie mnie -ja tylko potrafię psuć kod w C) -autor wygląda na to że, też posiada 350d i też chyba będzie zainteresowany tym brakującym spotem :P
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Czy pliki z 350D@hacked ISO3200 różnią się w jakimś stopniu od plików z 350D@ISO1600 -1EV w aparacie i podbijanych potem podczas obróbki?


    Ach...no i trzeba być [censored] żeby próbować wgrywać soft dla 400D do 350D
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Talking

    Daje rade cmosik na iso 3200 zwlaszcza wieczorem się przydaje tylko trzeba potem przejechać softem odszumiającym żeby zasymulować digic IV .
    Mając iso 3200 sprzętowe można zasymulować iso 12800 obiniżając -2EV ale do tego tylko w raw. Jak ten gość rozgryzie punktowy to bede miał lepszą puche od C20D :grin: .
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WiatruMistrz Zobacz posta
    Daje rade cmosik na iso 3200 zwlaszcza wieczorem się przydaje tylko trzeba potem przejechać softem odszumiającym żeby zasymulować digic IV .
    Mając iso 3200 sprzętowe można zasymulować iso 12800 obiniżając -2EV ale do tego tylko w raw. Jak ten gość rozgryzie punktowy to bede miał lepszą puche od C20D :grin: .
    Po pierwsze szumi i to bardzo, ale lepsze to niz nic.
    Po drugie, czy wyglaszajac swoja opinie wziales pod uwage fakt ze C20d tez ma softowe ISO 3200? Nie jestem przekonany czy wyscig softow jest na miejscu, chyba najwazniejsze zeby wycisnac z puchy tyle ile sie da a nie tyle ile informatykom sie wydaje. Wciaz mam nadzieje ze fotografia ma jeszcze cos wspolnego z optyka, a nie tylko z softem. W przeciwnym razie mozemy oczekiwac ze za kilka lat zolte i czerwone paski przejda do lamusa, a krolowac beda aparaty firmy Adobe, Takie mobilne photoshopy z wymienna optyka (tfu, z wymiennym softem optycznym)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Jak dla mnie nie ma nic dziwnego w tym że obecnie fotografia = fotoszop. Wcześniej było fotografia = ciemnia, więc zbyt wiele się nie zmieniło w tej materii
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    "Zasymulować" to można wszystko. Tylko czy jest po co.

    Więc, ponawiam pytanie: czy to 'hackpodbicie' jest w jakimś stopniu lepsze od podbicia pliku w np. CameraRAW?
    Czy po prostu wszystko się sprowadza do "och, mam numerek 3200 w puszce"?

    Proszę mnie nie linczować - wprawdzie mam 350D, ale jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzać samemu sens tego "hacka" i liczę, że ktoś wcześniej zamiast się jarać cyferkami, zrobił już jakieś porównanie :E :P
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Nie wiem czy iso 3200 ma sens czy nie i jak jest tworzone ale dla mnie możliwość sprawdzenia przebiegu jest bardzo istotna .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •