EOS 7D - rewolucyjny, konfigurowalny system AF i jego problemy

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #1

    EOS 7D - rewolucyjny, konfigurowalny system AF i jego problemy

    http://www.usa.canon.com/dlc/control...rticleTypeID=5

    In many ways, this is the most sophisticated AF system ever in an EOS digital SLR, in some ways surpassing the flexibility of Canon’s top-of-the-line EOS-1D and EOS-1Ds series cameras.






    Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120.
    the silence is deafening
  • Vitez
    zło konieczne
    • 2004
    • 19804

    #2
    Warte wydzielenia z ogólnego wątku o 7D , by się ludzie nie gubili z pytaniami "to jak ten AF działa / jak go ustawiać? " .

    Komentarz

    • kubaj
      Początki nałogu
      • 2008
      • 280

      #3
      wszystko pieknie ladnie ale jak przyjdzie co do czego i chce miec obiekt nie w centrum ostry to i tak ostrze srodkowym punktem a potem odchylam lekko body, chyba jakas sonda by sie przydala czy ktokolwiek uzywa punktow niecentralnych

      Komentarz

      • Kolaj
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 3293

        #4
        Zamieszczone przez kubaj
        wszystko pieknie ladnie ale jak przyjdzie co do czego i chce miec obiekt nie w centrum ostry to i tak ostrze srodkowym punktem a potem odchylam lekko body, chyba jakas sonda by sie przydala czy ktokolwiek uzywa punktow niecentralnych
        Jak Ci się sprawdza Twoja metoda przy obiektach w ruchu?

        I jak Ci się takie przekadrowywanie sprawdza przy małych GO? Moim zdaniem się raczej nie sprawdza nawet w statycznych scenach.

        Komentarz

        • kubaj
          Początki nałogu
          • 2008
          • 280

          #5
          Jak Ci się sprawdza Twoja metoda przy obiektach w ruchu?
          doskonale
          poprostu usilnie wierze ze tylko srodkowy punkt jest cos wart i obiekty w ruchu robie centralnie bez kombinowania

          Komentarz

          • esteper
            Uzależniony
            • 2006
            • 635

            #6
            Zamieszczone przez kubaj
            doskonale
            poprostu usilnie wierze ze tylko srodkowy punkt jest cos wart i obiekty w ruchu robie centralnie bez kombinowania
            też tak myślałem, do czasu zakupu body posiadającego wszystkie punkty krzyżowe które na prawdę trafiają
            5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

            "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

            Komentarz

            • sebcio80
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2655

              #7
              Zamieszczone przez kubaj
              wszystko pieknie ladnie ale jak przyjdzie co do czego i chce miec obiekt nie w centrum ostry to i tak ostrze srodkowym punktem a potem odchylam lekko body, chyba jakas sonda by sie przydala czy ktokolwiek uzywa punktow niecentralnych
              za kolegami powyzej, ja w 1D czesciej uzywam bocznych punktow niz srodkowego,
              w 5D z przymusu trzeba jechac na srodkowym
              Moje wątki na forum: sport | fashion
              | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18793

                #8
                Zamieszczone przez kubaj
                chyba jakas sonda by sie przydala czy ktokolwiek uzywa punktow niecentralnych
                Ja używam i to nawet w 30D - a podobno są nieużywalne .
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • Bahrd
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 3053

                  #9
                  Dopiszę się jako czwarty
                  Np. robiąc zdjęcie przez siatkę, wolę nie musieć przekadrować.
                  I dlatego 19 pewnych krzyżowych czeka powrotu EFC...
                  Ostatnio edytowany przez Bahrd; 9841.
                  EOS - conditio sine Kwanon...

                  Komentarz

                  • milinet
                    Bywalec
                    • 2006
                    • 215

                    #10
                    Na filmikach dostępnych na necie np. na tej stronie http://www.engadget.com/2009/09/04/v...ps-of-awesome/ nie widać aby wybrany punkt podświetlał się na czerwono, tylko z małego kwadracika robi się duży... obym się mylił

                    Komentarz

                    • sebcio80
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 2655

                      #11
                      Zamieszczone przez milinet
                      Na filmikach dostępnych na necie np. na tej stronie http://www.engadget.com/2009/09/04/v...ps-of-awesome/ nie widać aby wybrany punkt podświetlał się na czerwono, tylko z małego kwadracika robi się duży... obym się mylił
                      na to wyglada, w praktyce bedzie trzeba ocenic czy to gorsze czy lepsze rozwiazanie

                      mam tylko nadzieje ze w servo wybrane punkty AF caly czas beda duze tak jak w 1D wybrany punkt pali sie caly czas na czerwono
                      Moje wątki na forum: sport | fashion
                      | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                      Komentarz

                      • Tezet-gdynia
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1283

                        #12
                        Moim zdaniem lepsze, przynajmniej dokladnie widac ze cos sie zmienilo (zlapal ostrosc) niz przy lekkim mignieciu ktoregos z punktow Przypomina mi to wizjer z d300, i jak dla mnie - rewelacja Ogolnie puszka dosc udana, ale wizjer zrobil najwieksze wrazenie
                        www.tomasz-lis.pl

                        Komentarz

                        • Mellan
                          Pełne uzależnienie
                          • 2007
                          • 1851

                          #13
                          Wygląda obiecująco
                          Pozostaje poczekać na opinie użytkowników, a potem na 5DIII (3D?)
                          C-F-K - forever

                          Komentarz

                          • dr11
                            Pełne uzależnienie
                            • 2007
                            • 1143

                            #14
                            Fajnie fajnie Ciekawe jak servo bedzie dzialac?
                            .

                            Komentarz

                            • scanus
                              Coś już napisał
                              • 2005
                              • 59

                              #15
                              Zamieszczone przez dr11
                              Fajnie fajnie Ciekawe jak servo bedzie dzialac?
                              No właśnie. Na ile zbliży się do jedynki (po poprawkach ;-))?
                              K

                              Komentarz

                              Pracuję...