Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Kompakt vs DSLR

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie Kompakt vs DSLR

    Mam kumpla z Olympusem CAMEDIA C-770 Ultra Zoom, który jest całkiem fajnym aparacikiem. Kolega upiera się (bardzo) żę na fotkach 10x15 z mojej 350 i jego kompaktu nie będzie wielkiej/żadnej różnicy. Zastanawiam się jak utrzeć koledze nosa. Wiem że foci w automacie zatem:
    1. Robimy coś w ciemnawym pokoju w świetle zastanym i mam nadzieję że:
    a) wyjdą mu szumy i zły balans bieli i ogólnie niedoświetlona scena
    Ja zawsze robię w RAW (i używam podglądu histogramu) i tu chyba nie będzie problemu z pokazaniem przewagi DSLR.
    Bym zapomniał mam obecnie kita i 50/1.8.
    Jakieś pomysły na konfrontację?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    33
    Posty
    574

    Domyślnie

    heh .. wez 350D i stalke wejdz to ciemnego pokoju ale tak zebys przy iso 1600 i f/1.8 mial czas 1/30 np. albo krotszy i kaz mu zrobic zdjeice bez lampy :P albo idz na tor wyscigowy i powiedz mu zeby auto ktore jedzie 200km/h bylo ostre na jego zdjeciu ;]
    350D

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    i co, jak mu utrzesz nosa, to Ci poprawi samopoczucie i bedziesz przekonany, ze jestes lepszym fotografem? wez przestan...

    alternatywny pomysl na konfrontacje:
    1. zrobcie zdjecia szerokokatne
    2. zrobcie zdjecia z dlugim tele

    EDIT: 10x15 to sa duze znaczki pocztowe, nie zdjecia. na takich to nawet HaPe za 300zl w Makro robi ostre i ladne zdjecia. ten rozmiar to jest profanacja fotografii. jak masz zamiar takie cos uskuteczniac, to sprzedaj 350D bo najlepsza matryca i obiektyw nic nie pomoga...
    www albo tez flickr

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    i co, jak mu utrzesz nosa, to Ci poprawi samopoczucie i bedziesz przekonany, ze jestes lepszym fotografem? wez przestan...
    Absolutnie nie wtym rzecz kto jest gorszym lub lepszym "fotografem". Nie chodzi również o samopoczucie...
    Jeśli ktoś jest uparty jak wół przy swoim nie mając bladego pojęcia o aparatach (podstawach fotografi itp.) i będąc ślepo przekonanym że ma rację robiąc sobie przy okazji jaja z wydanej 3x większej kasy na aparat, który robi takie same/(lub prawie) zdjęcia to chciałbym koledze namacalnie pokazać bez złośliwości że jednak się myli...

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Góra
    Wiek
    65
    Posty
    472

    Domyślnie

    Wybierz kilka swoich najlepszych zdjęć i daj naświetlić na format np. 30x45cm. Niech kumpel zrobi to samo. Później zróbcie małą wystawkę. Niech ludzie nie zorientowani w szczegółach zabawy wybiorą lepsze zdjęcia.
    Tylko się później nie zdziw. Czasami prawda jest brutalna. Szczególnie, że posiadanie lustrzanki jeszcze niczego nie gwarantuje.

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    i będąc ślepo przekonanym że ma rację robiąc sobie przy okazji jaja z wydanej 3x większej kasy na aparat, który robi takie same/(lub prawie) zdjęcia to chciałbym koledze namacalnie pokazać bez złośliwości że jednak się myli...
    nie wiem... ja nie mam kompleksu mesjanizmu i nie musze ludzi zbawiac od glupoty. jak ktos chce, to moze nawet wierzyc, ze Nikon D70 robi lepsze zdjecia niz 20D. voila...

    jakbym juz mial na cos marnowac czas, to bym matryce czyscil, albo poczytaj jakas ksiazke fotograficzna. na dyskusje z glupkami szkoda by mi bylo czasu...
    www albo tez flickr

  7. #7
    Zablokowany Awatar pn_
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wiesbaden
    Posty
    857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    jak ktos chce, to moze nawet wierzyc, ze Nikon D70 robi lepsze zdjecia niz 20D. voila...

    Nie wierze, ze ktos w to wierzy. :-)

    Znaczy technicznie. Bo reszta, to juz od oka i paru szarych zwojow zalezy... :-)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    jakbym juz mial na cos marnowac czas, to bym matryce czyscil, albo poczytaj jakas ksiazke fotograficzna. na dyskusje z glupkami szkoda by mi bylo czasu...
    No wlasnie, mirhon, dlaczego chcesz mu wlasciwie udowadniac przewage dslra?

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kocis
    Niech ludzie nie zorientowani w szczegółach zabawy wybiorą lepsze zdjęcia.
    Tylko się później nie zdziw. Czasami prawda jest brutalna.
    akurat bez dodatkowych zalozen, to to nie bardzo dziala. ludzie z ulicy maja tendencje do zwisu w dziedzinie ostrosci pikseli (ktorej na odbitkach wcale az tak drastycznie nie widac) i wybieraja zdjecia tak jak powinno sie to robic - wedlug wrazenia jakie wywoluja, a nie wedlug ostrosci pikseli. to jest tylko taka choroba poczatkujacych pseudofotografow, ze zamiast na tresci skupiaja sie na uzyskiwaniu ostrych pikseli. z "lepszymi zdjeciami" nie ma to nic wspolnego. moj ojciec, mimo ze focil 20 lat temu stara Praktika na cudem dorwanych slajdach Orwo, ma lepsze zdjecia niz 90% uzytkownikow tego forum. bo to nie o piksele chodzi.

    jesli kazac ludziom z ulicy ocenic jakosc to maja szanse dostrzec przewage 350D z (badz co badz) 50-tka, ktora na duzych odbitkach spiewa. ale wiekszosc osob oglada zdjecia dla zdjec, nie dla pikseli
    www albo tez flickr

  9. #9
    Uzależniony Awatar gawryl
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    46
    Posty
    810

    Domyślnie

    @pn_: co za avatar humor Ci sie zmienil, czy.... polubiles TO forum
    350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gawryl
    @pn_: co za avatar humor Ci sie zmienil, czy.... polubiles TO forum
    hyyyyy... hyyyyy... ten mlody padawan bylby dobrym nabytkiem dla nas, nie uwazasz Darthcie Gawryl
    www albo tez flickr

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •