Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: [missgruszka] zdjęcia ślubne

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Generalnie 50/1,4 na 1,4 to nie jest dobre ustawienie z tym szkłem, mydli troszkę... f:2, odrobinkę (tak z pół EV) ciemniej, i dopalenie lampką odbitą od ściany/sufitu/filaru, ładniej "wyciąga" główny temat zdjęcia z tła.
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    generalnie tak, teraz już wiem trzeba tylko lampkę posiadać
    Ja i tak wszystko ustawiam 'na czuja' i podziwiam Was, że tak nad tymi ustawieniami panujecie

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    79

    Domyślnie

    strasznie przesadzasz z obróbką - rozjaśnianie DODGE na neutralnej warstwie jest przesadzone koszmarnie. znajdź umiar : ) wyglądają jak lalki (2)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez missgruszka Zobacz posta
    Zdjęcia robię zawsze na M

    iso przeważnie 800, czasy od 1/100 do 1/200, przysłona prawie wszędzie 1.4. To nie były dobre ustawienia na te warunki.
    przy obiektywie 50mm mogłaś zjechać z czasem do 1/60 nie obawiając się*o niektóre sceny...
    Ostatnio edytowane przez xpressive ; 18-06-2009 o 23:09 Powód: Automerged Doublepost
    5dII, 30d, 20d, parę l, pws II plus, st-e2 i kompletny brak czasu... i tak naprawdę dopiero zaczynam.
    http://www.flickr.com/photos/piotrpawlowski/

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    szukam umiaru, szukam ciągle Dzięki

    Ale to też jest tak że nawet nie za bardzo chce mi się obrabiać jakoś szczególnie te zdjecia bo są takiej jakości że aż...

    przy obiektywie 50mm mogłaś zjechać z czasem do 1/60 nie obawiając się*o niektóre sceny...
    wtedy tego nie wiedziałam
    Ostatnio edytowane przez missgruszka ; 18-06-2009 o 23:15

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    jak na pstrykane z boku ślubne po raz pierwszy bardzo fajnie
    wydaje mi się ze obróbka gdzieniegdzie przegięta

    w 10 ta pani zboku zbędna z aż takim rozmyciem
    tak jak i w 15 zbędne te dzieci i pion bo naturalny śmiech młodej "robi" tą fotę

    11 chyba warto byłoby jeszcze raz obrobić

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez missgruszka Zobacz posta
    generalnie tak, teraz już wiem trzeba tylko lampkę posiadać
    Ja i tak wszystko ustawiam 'na czuja' i podziwiam Was, że tak nad tymi ustawieniami panujecie
    Lampka to rzecz absolutnie podstawowa, nie tylko na ślub... I nie tylko jedna lampka.
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    Lampka to rzecz absolutnie podstawowa, nie tylko na ślub... I nie tylko jedna lampka.
    chyba nie zgodzę się co do tej 'absolutnej podstawowości' Ja do tej pory żyłam bez lampy i gdyby nie zdjęcia w kościele/inne nieliczne okazje wcale nie odczuwałabym jej braku:>

  8. #28
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    Lampka to rzecz absolutnie podstawowa, nie tylko na ślub... I nie tylko jedna lampka.
    Zbyt subiektywna rada. Lampa to akcesorium fotograficzne, używane wtedy, gdy jest potrzebne. Nie zawsze jest potrzebna. Nie każdemu w tym samym stopniu jest potrzebna co Tobie, bo każdy ma inny styl czy potrzeby w swojej tematyce. Tak więc proszę - bez zbędnej demagogii czy wymuszania/narzucania swojego zdania/stylu.
    Odwracając kota ogonem i pisząc personalnie - Ty znowóż wg mnie (czyli subiektywnie) nadużywasz stosowania lampy. Każdemu więc wg potrzeb proszę a nie na siłę .

  9. #29
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    No kurcze nie demonizujcie że ten obiektyw na 2.0 mydli :P Robiłem fotki na 1.6 i nie ma problemu, fakt żyleta to to nie jest ale zdjęcie złe także nie wychodzi :]

    Lampa rzecz czasem przydatna a czasem absolutnie zbędna, zależy od warunków i efektów które chce się osiągnąć.

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar solver
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    36
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    Lampa rzecz czasem przydatna a czasem absolutnie zbędna, zależy od warunków i efektów które chce się osiągnąć.
    zgodzę, się mnie wręcz czasem irytuje, ale to pewnie dlatego, że się ciągle uczę a lampa jeszcze ukradziona z analoga (380ex) jednak w kościele gdy zdarzyło mi się coś cyknąć to niestety bez mojego staruszka ani rusz
    wspomnienie wywoływania zdjęć w piwnicy z ojcem, zawsze dodają otuchy:wink:

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •