TS-E 17mm f/4L oraz TS-E 24mm f/3.5L II

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gwozdzt
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 5780

    #1

    TS-E 17mm f/4L oraz TS-E 24mm f/3.5L II


    http://www.dpreview.com/news/0902/09...mTSElenses.asp
    Pozdrowienia, Tomek
  • HuleLam
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1641

    #2
    17-tka jest jeszcze bardziej "wyłupiastooka" niż Sigma 12!
    Fotograf platoniczny

    Komentarz

    • fahrenheit
      Początki nałogu
      • 2008
      • 360

      #3
      miało być 17-40 II to są dwa 17 i 35 i nawet jeden f/4. Troszę taki pokaz tylko po to żeby pokazać bo przepraszam jeżeli urażę, ale to sprzęt dla niewielkiego grona zapaleńców i niemalże przemysłowy

      Komentarz

      • gwozdzt
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 5780

        #4
        Zamieszczone przez fahrenheit
        Troszę taki pokaz tylko po to żeby pokazać bo przepraszam jeżeli urażę, ale to sprzęt dla niewielkiego grona zapaleńców i niemalże przemysłowy
        Nie da się ukryć, ze to propozycja raczej dla wąskiego grona odbiorców;
        niemniej 17mm TS to wg mnie bardzo ciekawy sprzęt o niespotykanych do tej pory możliwościach.

        natomiast 24 TS II to tylko kolejny odgrzewany kotlet (po 85L, 16-35L, 14L, 24/1.4L) co zaczyna już się robić nudne :-/
        Jeśli nie mają innych pomysłów, to mogą się zgłosić do mnie ;-)
        mam kilka np. 24/2.0 USM, 35/1.8 USM, 135/2.5 USM, 24-70/4L, EF-S 15-55/3.5-4.5 USM, itd... :-)

        a optymalizować obiektywy pod cyfrę (-> II) to by sobie mogli bez zbędnego rozgłosu, tak jak dawniej bez szumu i bicia piany wychodziły n-te wersje niczym nie różniących się 28-80
        Pozdrowienia, Tomek

        Komentarz

        • C80
          Uzależniony
          • 2007
          • 855

          #5
          Nie wypada się nie zgodzić z takimi opiniami. W przeliczeniu na PLN zapłaci się ponad 10 tys. zł, na taki wydatek mogą sobie pozwolić studia fotografujące np. architekturę.

          Nie wiem czy coś takiego da się na codzien używać. Że niby prostuje budynki fotografowane z bliska. Zwykły user wolałby kupić jakąś eLę i zbliżony efekt osiągnąć na komputerze, choć wiadomo że trochę się pomęczy z tym. Na kompie chyba tylko nie da się osiągnąć efektu "makiety".
          [Strona] [Sportowy fotodziennik]

          Komentarz

          • oskarkowy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 2513

            #6
            17tka da naprawdę rewelacyjne możliwości. Zauważcie, że w żadnym systemie, w żadnym formacie nie ma szkła, które efektywnie da dość konkretny pokłon przy 18-19mm. Jeśli nie będzie jakichś wpadek (w końcu szkło pionierskie), to możemy się spodziewać zupełnie innych kadrów i punku widzenia. A cena? Wy wszystko byście chcieli za darmo.
            Jarek

            Komentarz

            • MMM
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 4250

              #7
              Ta 17-tka to może być super zabawka do niesamowitych efektów, szkoda że taka cena :]. Przy dolarze po 2$ już bym zamawiał :-)
              Digart

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18793

                #8
                Zamieszczone przez gwozdzt
                Nie da się ukryć, ze to propozycja raczej dla wąskiego grona odbiorców;
                niemniej 17mm TS to wg mnie bardzo ciekawy sprzęt o niespotykanych do tej pory możliwościach.

                natomiast 24 TS II to tylko kolejny odgrzewany kotlet (po 85L, 16-35L, 14L, 24/1.4L) co zaczyna już się robić nudne :-/
                Jeśli nie mają innych pomysłów, to mogą się zgłosić do mnie ;-)
                mam kilka np. 24/2.0 USM, 35/1.8 USM, 135/2.5 USM, 24-70/4L, EF-S 15-55/3.5-4.5 USM, itd... :-)

                a optymalizować obiektywy pod cyfrę (-> II) to by sobie mogli bez zbędnego rozgłosu, tak jak dawniej bez szumu i bicia piany wychodziły n-te wersje niczym nie różniących się 28-80
                "Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził".
                Z tych szkieł które wymieniłeś za żadnym nie tęsknię 8).
                Na odnowienie TS-ów czekało i czeka pewna grupa ludzi i nastąpiła ta chwila.
                17 TS - istotnie bardzo ciekawy.
                Dobra - napisałem swoje - możecie narzekać dalej .
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • trampek
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1546

                  #9
                  wyobrazacie sobi emozliwosci 17 w filmowaniu. To moze byc naprawde cos nowego!!!!! juz sie zastanawaim
                  R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

                  Komentarz

                  • Bahrd
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 3053

                    #10
                    Zamieszczone przez Kolekcjoner
                    Dobra - napisałem swoje - możecie narzekać dalej .
                    A mnie się podoba. Z DPR - odpowiedź na narzekania, że to kolejne specjalistyczne obiektywy:
                    "In my opinion, a lens which is limited by having no movements is a special-purpose lens. In most cases I care about how lines converge in the image, and where the plane of focus is. Therefore I preferentially choose to use _general-purpose_ lenses, i.e. lenses with movements."
                    Chciaż AF mogli dodać - czasem przydałby się...
                    EOS - conditio sine Kwanon...

                    Komentarz

                    • malkontent
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 299

                      #11
                      Zamieszczone przez Bahrd
                      Chciaż AF mogli dodać - czasem przydałby się...
                      Myślę, że nie ma AF z dwu powodów:
                      1. Nie ma miejsca na silnik lub nie ma możliwości przeniesienia napędu lub problemy z taśmą informacyjną przy pokłonie/ przesunięciu.
                      2. AF "zgłupiałby" przy pokłonie / przesunięciu.

                      Dlatego też w takim obiektywie, światło mierzy się w położeniu "0" czyli przed pokłonem i przesunięciem, a dopiero potem zmienia się ustawienia.
                      Cały proces trwa na tyle długo, że AF wątpię czy by go przyśpieszył, tym bardziej, że zdjęć takim obiektywem nie robi się raczej z ręki.

                      Komentarz

                      • darecky
                        Początki nałogu
                        • 2008
                        • 256

                        #12
                        Witam
                        Widziałem nie tak dawno w reklamie kalendarza na 2009r. ze zdjęciami aktorów (mężczyzn) i tam fotograf robił im zdjęcia jakimś obiektywem ts-e. poznałem po kwadratowej obuwie i śrubkach do kręcenia. Więc może jakieś zastosowanie oprócz architektury jest. Zastanawiam się tylko czy to nie było pod potrzeby reklamówki, czy robił tak naprawdę. Zdjęcia twarzy trzaskał "od spodu " kręcąc obiektywem i pstrykacąc. Może ktoś pamięta taki klip w TV i coś powie z doświadczenia.

                        Komentarz

                        • micles
                          Zablokowany
                          • 2006
                          • 4359

                          #13
                          Zamieszczone przez MMM
                          Przy dolarze po 2$ już bym zamawiał :-)
                          Ja wykorzystywałbym jednostronnie w nieskończoność tą równość podaną przez ciebie. Możnaby szybko pomnożyć swój kapitał.

                          Komentarz

                          • gietrzy
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 5727

                            #14
                            Zamieszczone przez oskarkowy
                            Zauważcie, Wy byście chcieli
                            Boskie!

                            A powracając do tematu: gdybym miał puszkę FF w Canonie to już dziś (oczywiście w B&H) złożyłbym stosowne oświadczenie woli na 17-tkę.
                            Miejmy nadzieję, że to f/4 (a nie f/2.8 ) to dla poprawy jakości optycznej instrumentu a same sample będą wyraźnie lepsze niż te z 17-40L na stronie 5D.

                            edit MTF

                            17

                            24


                            Zważywszy na to, że te szkła wyginają ciało lepiej niż panie wykonujące taniec brzucha to chyba nie jest źle.

                            ps. do Viteza: jeśli regulamin zabrania usuń proszę [img]
                            Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120.
                            the silence is deafening

                            Komentarz

                            • malkontent
                              Początki nałogu
                              • 2007
                              • 299

                              #15
                              Zamieszczone przez darecky
                              Witam
                              Widziałem nie tak dawno w reklamie kalendarza na 2009r. ze zdjęciami aktorów (mężczyzn) i tam fotograf robił im zdjęcia jakimś obiektywem ts-e. poznałem po kwadratowej obuwie i śrubkach do kręcenia. Więc może jakieś zastosowanie oprócz architektury jest. Zastanawiam się tylko czy to nie było pod potrzeby reklamówki, czy robił tak naprawdę. Zdjęcia twarzy trzaskał "od spodu " kręcąc obiektywem i pstrykacąc. Może ktoś pamięta taki klip w TV i coś powie z doświadczenia.
                              Nie tylko architektury. Korzystając z takiego obiektywu można robić cuda z głębią ostrości. Np. płaszczyzna ostrości po przekątnej.
                              Dodatkowo takie obiektywy (bardziej 45 ts-e i 90 ts-e) przydają się w fotografii produktowej.

                              Komentarz

                              Pracuję...