Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jako początkujący mam pytanie, które pewnie wielu z was wyda się banalne. Mianowicie: Czy warto kupować Battery Grip do 400D?
Mój aparat wiesza się, na niskim poziomie baterii( z tego co tu przeczytałem nie tylko mnie), to mógłby być pierwszy powód "za".
Drugi: więcej energii na np. wakacje
Trzeci argument "za": Większe body(mniejsza szansa na uszkodzenie).
Argument na "nie": cena.
Zatem pytam doświadczonych kolegów, czy warto wydać te 400 zł, czy można się bez tego obejść?
Szkoda, że nie ponumerowałeś pytań. Więc będzie wg kolejności akapitów:
1 - tak
2 - naładować baterię
3 - Red Bull
4 - szpan/ lans
5 - cena bije wszystko.
6 - można.
6.Tak jak pisał 1jac można.Najlepiej samemu doświadczyć.To sprawa ergonomii głównie bo przy dzisiejszej wydajnosci akumulatorów i braku doczepianych silników do przesuwu filmu, spokojnie mozna sobie darowac ten wydatek.Podobnie na statyw tylko przeszkadza.Niemniej ja sie przez lata przyzwyczailem i nie umiem bez gripa fotografować.Nawet na statyw nie odkręcam [choć to głupota]Jedyne wyjscie samemu doswiadczyć.Pozycz na kilka dni i zobacz.Pozdrawiam
Odkąd go mam, nie odpinam od body. I tak jak mój przedmówca - nie zdejmuję nawet jak zapinam sprzęt do statywu. Oczywiście, że można się bez gripa obyć... tylko po co utrudniać sobie życie?
Ja niedawno kupiłem 350d i gripa i powiem Ci że to jeden z najlepszych wyborów jakie dokonałem bez gripa aparacik jest mały i znika w ręce ale z gripem jest super lepiej sie trzyma pionowo i poziomo masz w środku 2 baterie czyli według instrukcji jakieś 1200 zdjęć na gripie ale masz dodatkowy magazynek na 6 baterii aa jak Ci się gdzieś skończą oryginalne to możesz go odpalić na bateriach AA i dalej focić... Coś pięknego kupuj i sie nie zastanawiaj a jak założysz to jak koledzy mowią już nie odepniesz popieram te słowa
Zgadzam się z przedmówcami iż podpięcie gripa wiąże się z polepszeniem ergonomii, wygody obsługi aparatu oraz przedłużeniem czasu pracy na jednym komplecie ogniw. Jeżeli zdecydujesz się na zakup to polecam dołożyć i kupić oryginał (choćby nawet używany). Zamienniki nie cieszą się zbyt dobrą opinią, nawet te firmy Delta.
Widziałem 400D z gripem w sklepie fotopajac i muszę powiedzieć iż bardzo fajnie wygląda. Jednak wciąż myślę, że 40D jest bez gripa mimo wszystko większe od 400D z gripem - może się mylę.
Ja też zastanawiam sie nad gripem do 400Djednak wstrzymuję się z zakupem gdyż po głowie chodzi mi 40D lub 5D. które są o wiele większe i nie wiem czy stosowanie do nich gripa ma sens.
Puki co bierz canona grip do 400D i bedziesz zadowolony, byćmoże tez tak zrobię, bo zamiast aparatu moze komputer wymienie.
Wiecznie kurna dylematy!!!
Pozdrawiam
Sylwek
|5D Mark I| |50D+BG-E2N| |400D+BG-E3| |Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM| |Canon EF 28mm f/1.8| |Canon EF 85mm f/1.8|
|Canon EF 70-200mm f/4 L USM| |Canon Speedlite 430 EX II|Knight TR-332 E-TTL Trigger
warto mieć gripa w serii xxxD,
teraz nastał czas wyprzedaży 350D, można kupić używanego oryginała w dobrym stanie
z drugiej strony, czy warto sprzedawać 350D za 800 zł?
| http://www.wizjer.net | dobre chęci i żadne umiejętności | body xxD na końcu i kilka szkieł USM IS coś tam w plecaku a ostatnio częściej w torbie | lampę ze statywem, filtry też mam, bo pisali, że tak trzeba |
Do xxxD koniecznie, lepiej się trzyma w rękach, przy pionowych kadrach zwłaszcza z większymi gabarytowo szkłami docenisz ten dodatek. oprawia komfort użytkowania zdecydowanie:wink:
5 gripped, Canon 5, lampka 430 EX, Canon 35, Canon 50 1.4, Canon 85 1.8, Canon 16-35/2,8 MK II, Canon 70-200/2.8, TC Kenko 2x, kilka szkiełek analogowych, dużo chęci i notorycznie mało czasu... to tylko 1 %...
Od kiedy zakupiłem grip, nie zdejmuję go. Ostatnio wysyłałem aparat na Żytnią i po demontażu gripa odniosłem wrażenie, że samym body 400D nie sposób pstrykać. Myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać, z gripem wygoda pracy jest o wiele, wiele większa.
7D mark II; C17-55 f/2,8; C 70-200 f/2,8 IS II; C 85 f/1,8; C 10-22, 430EX II
Moje fotki www.gasin.pl
Komentarz