Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: 450D - subiektywny pseudo-test

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie 450D - subiektywny pseudo-test

    Świerzynka, z wczorajszej dostawy. Jeszcze farba śmierdzi . Tak o to zaczyna się mój powrót do przeszłości. W moje ręce trafił najprostrzy przedstawiciel lustrzanek ze stajni Canona.

    1 wrażenie.

    Pudełko jak pudełko. Nic się nie zmieniło.


    Ok. Fajnie było, otwieramy !


    Czeska język śmieszna być ;]


    Kto by tam czytał instrukcję ( błąd !), jedziem z koksem.


    Ok. Karty gwarancyjne, instrukcje, płyty na bok. Co my tu mamy...

    A no standardzik, jak na załączonym obrazku.


    Dla niedoświadczonych - nie, w komplecie nie przewidziano karty pamięci.

    No fajnie, zabieramy się za organoleptyczne badanie sprzętu.

    O to jestem, zdaje się mówić, i dumnie pręży swoją metkę..


    Pierwsze co krzyczy do nas, to 3,5 fps, matryca 12,2 podrasowany AF, osła(b)wiony live view (...go mać ), oraz... "zaje** kur*** telewizor" ;]

    A no poświęćmy sekundę, na ten wyświetlacz, bo to pierwsze co zwraca uwage kiedy ....


    ...obrócimy aparat. Oushit... No tak, ekran wielki, tylko niebezpiecznie blisko krawędzi aparatu, i kosztem tego rozmiaru diabli wzięli klawiszową ergonomię, bo na przyciski nie staczyło miejsca. Moja opinia jest taka - to nie był zbyt dobry manewr. Rozmieszczenie awaryjne strategicznych klawiszy, jest mało szczęśliwe, choć idzie się do tego przyzwyczaić. Jednak stare rozwiązanie imo było lepsze.

    Zwróćmy uwagę na wykonanie. Obcy mi trochę korpus 400D, więc nawiązuję do zmian jakie zaszły od czasów 350D którego byłem posiadaczem.

    Poprawiła się jakość tworzywa z jakiego wykonano korpus, dobrym posunięciem jest użycie okładziny widocznej na zdjęciu.

    taka sama znajduje się pod kciukiem.


    Dzięki niej, po mimo kiepskiego jak zwykle w tej klasie gripa ( uchwytu ), trzyma się aparat pewnie, nawet z podpiętym teleobiektywem.

    Odnoszę wrażenie, że jakkolwiek grip jest kiepski w porównaniu z np. Nikonem D70, czy nawet D40, to jednak jest poprawa, wydaje się być głębszy niż w 350D.

    Oglądamy dalej. Slot na karty SD


    O tyle dobra sprawa, że ułatwione mają życie przesiadający się z popularnych kompaktów, których gro, chodzi właśnie na karty SD.

    Posiadacze starszej wersji luster Canona - sorry Winetou...

    Kolejna zmiana - bateria. Nie wiem co było w 400D ale tutaj jest już inaczej niż w 350D - śmieszna ta bateria, ale grunt że działa.



    Ok. Popatrzmy teraz na rozmieszczenie przycisków...


    Nie jest źle, ale przycisk ISO jest bardzo niewygodnie umiejscowiony, i osobom często z niego korzystającym, nie ułatwi życia.

    Zobaczmy jeszcze gniazda z boku - wszystko wygląda znajomo i na miejscu - na szczęście

    Ostatnio edytowane przez Flanel ; 05-04-2008 o 01:41 Powód: błąd w tytule

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Obiektyw Kitowy w zestawie

    No dobra, zobaczmy co z obiektywem. I tu niespodzianka. Mamy stabilizację ! Obiektyw przypomina starego kita, choć przy zdjęciach odnosi się wrażenie że nie mydli tak jak poprzednik - bez IS'a.




    No dobrze, więc przypnijmy to cudo, i zobaczmy o co kaman.

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Canon radzi sobie z szumami znośnie. Wyraźnie lepiej niż 350D, choć na moje oko, nie lepiej od 30D. Jednak zdjęcie przy znośnym oświetleniu na iso 1600 wydaje się być znośne do oglądania na ekranie. Tym bardziej, na odbitce.

    ISO 100



    ISO 200


    ISO 400



    ISO 800


    ISO 1600

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie praca systemu AF. Jest dobrze. Jak na tą klasę, wydaje się być bezkonkurencyjny. Wydaje się nawet że działa sprawniej niż w 30D. Podczas całodziennej zabawy, mylił się rzadko, pracował szybko, i naprawdę byłem z niego zadowolony. IMO to mocna strona tego modelu !

    Jakość zdjęć w warunkach testowych była bardziej niż zadowalająca. Jak na kitowe szkło, z bardzo sprawnie działającym systemem IS ( stabilizacja obrazu ), można powiedzieć, że jest naprawdę dobrze. Oczywiście to nie L ka, ale w porównaniu do EF-S 18-55 daje się odczuć różnicę in plus.

    Ostrość na czerwony guzik


    Ostrość na D w duracell




    UWAGA - fotki dla potrzeby testu nie były modyfikowane

    Ustawiony styl to standard, zmniejszane w programie graficzny, ale nie wyostrzane.
    Ostatnio edytowane przez Flanel ; 05-04-2008 o 01:32 Powód: Automerged Doublepost

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Sample - 450D + 18-55 IS

    Zdjęcia nie obrabiane - tylko resize - bez wyostrzania.



















    wszystkie sample na ISO 400

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie Sample - 450D + 70-200 L /f4

    wszystkie sample na ISO 400

    Nieobrabiane.

    Nie da się ukryć - jest różnica.

    450D razem z tą L ką stanowiło wyśmienity tandem. AF chodził tak jak chciałem, szybko i precyzyjnie. Muszę przyznać że efekty były o wiele lepsze niż z puszką 30D




















    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    450D IMVVHO to bardzo udana kontynuacja. Odnoszę wrażenie, po rozmowie z użytkownikami i klientami, że nie jest to taki bezczelny Face Lifting jak miało to miejsce w 400D.

    Celowo nie rozpisywałem się tu nad Live View, choć przyznam że działa on lepiej i sprawniej niż w wyższym modelu konkurencji ( N D300 ). Obraz generowany przez LCD jest lepszy podczas pracy Live View, a i dostęp do tej funkcji jest szybszy.

    Zastosowanie zmienionego układu menu - system zakładek, u podobnił interface do kompaktów, co wyraźnie wskazuje na target odbiorcy.

    Nie mniej menu w Canonie nie straciło swojej przejrzystości i nadal jest o niebo czytelniejsze, niż w konkurencyjnych modelach ze stajni N.

    Ergonomia uchwytu i rozmieszczenie przycisków to słaby punkt, po mimo zastosowania lepszych materiałów. Daleko tutaj do stylu z Nikona.

    Praca samego aparatu, wybór ISO ( pomijając fatalne umieszczenie przycisku ), praca AF, i jakość obiektywu standardowego to duże plusy. Zwłaszcza praca i AF budzi uznanie w tej klasie.

    Ekran LCD jest b. czytelny, przyznam że choć nie zwracam uwagi na ten parametr, nie byłem obojętny na jego rozmiar i jakość generowanego obrazu. Jest dobrze.


    Sumując - IMO to udana kontynuacja. Trudno będzie się zawieść kupując ten model.

    A patrząc na odcinanie kuponów przez konkurencję ( vide D60), 450D jest kuszącą propozycją.


    ps. Autor opinii, nie jest w żaden sposób powiązany z firmą Canon, i wyraża jedynie swoją własną opinię.


    EDIT

    ps. Bardzo ciekawy patent.

    stopka do lampy nie jest czarna.

    Dzięki temu, że nie jest pokryta farbą, nie będzie widać wyrobienia jej przez zew. lampę błyskową.
    Ostatnio edytowane przez Flanel ; 05-04-2008 o 01:38 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flanel Zobacz posta
    Zastosowanie zmienionego układu menu - system zakładek, u podobnił interface do kompaktów, co wyraźnie wskazuje na target odbiorcy.
    Tuś pojechał. Ten układ menu jest wzięty z serii jedynek, nie z kompaktów.

  6. #6

    Domyślnie

    a canon pojechal z tymi czerwonymi paskami. myslalem ze to odroznia amatorskie lustrzanki od pro, ale widocznie tak juz nie jest.
    5DII+L+L+L+L (:
    bartekkucharczyk.pl

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Piła
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kawał roboty odwaliłeś.
    Nieźle...

    Ale napisz więcej jednak o Live Wiev, bo mnie to np. bardzo interesi.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Tuś pojechał. Ten układ menu jest wzięty z serii jedynek, nie z kompaktów.
    NO i co z tego ?

    Nic nie poradze że nigdy 1 dynki nie miałem w ręku.

    Nic nie poradzę na to że ze zwględu na charakter mojej pracy i zainteresowania macam codziennie kompakty różnej maści, i menu 450tki kojaży mi się jednoznacznie. 8)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Terrmos Zobacz posta
    Kawał roboty odwaliłeś.
    Nieźle...

    Ale napisz więcej jednak o Live Wiev, bo mnie to np. bardzo interesi.
    Dzięki. Nie stety nic więcej na temat Live View nie napiszę, bo nie poświęciłem mu dłuższej chwili, uważam to za zło w dSLRach, i nie robi mnie to zupełnie, dla tego też sprawdziłem tylko czy działa.

    Na powtórzenie testu nie mam szans, aparat musiałem zwrócić
    Ostatnio edytowane przez Flanel ; 05-04-2008 o 08:59 Powód: Automerged Doublepost

  9. #9
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartheq Zobacz posta
    a canon pojechal z tymi czerwonymi paskami. myslalem ze to odroznia amatorskie lustrzanki od pro, ale widocznie tak juz nie jest.
    Ale zwróc uwagę, że tutaj czerwone paski są gdzieś o połowę węższe niż np. w 40D.
    Tak więc jakaś różnica pozostała
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Ok wierzę, że miałeś radochę i dzięki, że się podzieliłeś, ale dlaczego ani jednego cropa 100%, nic o RAW? W sumie niewiele trzeba dodawać, wystarczyłby link do chociaż jednego pliku .CR2. Pewnie masz też nową wersję DPP?
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •