Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #61
    Początki nałogu Awatar Misiaque
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    392

    Domyślnie

    Pomógł Ci ktoś, wojkij? W ogóle robią to jeszcze w jeden dzień?

  2. #62
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Powiedzcie, jeżeli body i szkło (40D + 24-70) są na gwarancji to Berlin bez problemów powinien za darmo zestroić zestaw, żeby wychodziła żyleta?

    Tutaj mam fotkę i ewidentnie konieczna jest wizyta w serwisie: www.cichomski.eu/tymcz/1.jpg

    www.cichomski.eu/tymcz/2.jpg
    Ostatnio edytowane przez C80 ; 09-04-2009 o 22:36

  3. #63
    Bywalec Awatar E.3
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Police/Szczecin
    Wiek
    58
    Posty
    141

    Domyślnie

    Myślę że nie powinni stwarzać problemu, tylko licz się z kosztami dostarczenia zestawu do nich. Oczywiście najlepiej osobiście - z Polic masz niedaleko

    Btw. A sprawdzałeś szkło na innym body?

  4. #64
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mam auto, więc 15-160 km nach Berlin to nie problem. W planie mam pojechać teraz po świętach w środę z rana koło otwarcia, i jeżeli są w stanie naprawić w jeden dzień to będę się łaził po Berlinie z drugim 40D i S 17-70. A jak nie to najwyżej zostanie na dłużej, a odbierze się kilka dni później.

    Jako typowy onanista nie sprawdzałem szkła w plenerze, tylko na tablicy BF/FF. Natomiast zrobiłem inaczej, sprawdzałem inne szkło (70-200) na tym body które ma być regulowane i była kicha, zdjęcia również były mniej ostre. To na bank kwestia regulacji puszki.

    Oba (40D i 24-70) jednak są na gwarancji więc jeżeli to szkło będzie wymagało regulacji, w co mocno wątpię, to i tak nie ma problemu.

    A musze mieć sprawne, ostre obie puszki bo zdaża mi się że musze korzystać z obu na zmianę i nie mam czasu na zmianę szkła. Tak miałem w minioną sobotę gdy kibole szykowali się w Policach na zadymę z Policją.

  5. #65
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    I po kolejnej wizycie z Berlinie. Był problem z 40D + 24-70 f/2.8, większość zdjęć była lekko mydlana. Więc aparat 15 kwietnia wraz z obiektywem trafił do serwisu, a razem z nim pendrive z przykładowymi zdjęciami. Niestety ponownie okazało się, że aprat musi być "sprawdzony", czyli czy europejska dystrybucja oraz czy nie kradziony.

    Z powrotem odebrałem 21 kwietnia. Zgodnie z papierami regulacji poddano aparat i szkło. Przy okazji okazało się, że serwis sam z siebie wymienił ciężko chodzący spust (mi nie przeszkadzał). Pendriva odzyskałem i tu niespodzianka, na nim były zdjęcia z tablic testowych.

    Teraz aparat trafia w punkt, nie ma zadnych problemów z mydłem. Żyletą bym tego nie nazwał, w końcu prawdziwą żyletę da mi tylko stałka. Ale jest o wiele lepiej niż było.

    PS. Ponownie ten sam problem z obsługą. Aprat przyjmowała kobieta mówiąca po angielsku, wydawała mówiąca wyłącznie po niemiecku.

    PS 2. Oryginalna muszla oczna do 40D u nich kosztuje 11,90 ojro. ??:

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misiaque Zobacz posta
    Pomógł Ci ktoś, wojkij? W ogóle robią to jeszcze w jeden dzień?
    W sumie zaniechałem poszukiwań bo przestałem mieć problemy, niestety ff na 35L powróciło i chyba muszę się spiąć i pojechać osobiście.

    Jedno mnie zastanawia - dlaczego polski serwis nie respektuje gwarancji 24 miesięcznej?

  7. #67
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Niemiecki serwis też nie respektuje polskiej gwarancji jako dwuletniej. Wysłałem tą 350tkę i odesłali z odpowiedzią, że mam gwarancję tylko na rok. Może trzeba było wysłać ją z samym dowodem zakupu, ale już bez gwarancji? Jak załatwiacie swoją dwuletnią gwarancję?

  8. #68
    Bywalec Awatar toma20D
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poland
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Niemiecki serwis też nie respektuje polskiej gwarancji jako dwuletniej. Wysłałem tą 350tkę i odesłali z odpowiedzią, że mam gwarancję tylko na rok. Może trzeba było wysłać ją z samym dowodem zakupu, ale już bez gwarancji? Jak załatwiacie swoją dwuletnią gwarancję?
    w calej Unii obowiązuje 12 mc gwarancja Canona i 12mc rękojmia sprzedawcy a nie 24 mc gwarancja , jesli sprzet byl zakupiony w niemczech to serwis niemiecki np w Berlinie to uzna ale nie uzna 12 mc rękojmi sprzedawcy z Polski ..tak to w skrocie wyglada
    pozdrawiam

    Tomasz

    __________________________________

    Canon 1D Mark IV, Canon 1DsMark III , i trochę szkiełek L Gitzo 5541LS

  9. #69
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ok, dzięki za info. Wychodzi na to, że warto kupić w DE, bo blisko i rok gwarancji więcej

  10. #70
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Daję nowy adres internetowy serwisu w Berlinie :

    http://www.fotomaerz.de/index.php?op...id=7&Itemid=21

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •