Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: FF/BF w moim 40D czy mam ?

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maćko_Pń Zobacz posta
    Wy tu piszecie o 40D a ja Wam powiem, że zamówiłem sobie u Towersa 5d, już miałem jechac po odbiór a tu się okazało że sprzęt za 5 koła ma FF. Cieszę się tylko iż sprzęt został przez niego sprawdzony po czym otrzyamłem telefon, że musze czekać na nową puszkę, bo ta do zdjęć się nie nadaje. :
    Aby wiecej takich sprzedawcow jak Towers.:-D
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Coś za coś. Płacąc 1300zł za tamrona co w realiach foto jest w sumie mało dostajesz zooma ze światłem 2.8 co jest rewelacyjne, ale w pakiecie jest też FF na 17mm... cóż poradzic taki kompromis. Chcesz byc bezkompromisowy? Kup 16-35/2.8 L za 5,5tyś albo 17-55/2.8 IS USM za 3tys. i wtedy już masz wszystko tip top(w przypadku 17-55 optycznie, w 16-35 optycznie i konstrukcyjnie!) ale płacisz wielokrotnośc ceny tamrona. Tak jest ten świat zbudowany, że za darmo albo za co najmniej tanio nie będziesz miał doskonałego wszystkiego! Musza byc jakieś kompromisy! Tutaj jest to FF na 17mm. Idź do sklepu przypnij 17-55 zrób foty w dobrych warunkach na krótkich czasach idź do domu sprawdź i jak będzie lepiej(a gwarantuje, ze będzie) to będziesz spokojniejszy?
    Nic bardziej mylnego. Osobiscie wydalem kupe kasy na 1D Mark IIN, 70-200 2,8 L IS, 35 1,4 L i rowniez mialem problem z FF. Po kalibracji w Canon DE mam teraz w 70-200 duzy BF. Za kalibracje body zaplacilem 164€. Wyslalem sprzet do ponownej kalibracji i czekajac na rezultat, nie spie po nocach.
    Zastanawiam sie, czym czlowieka teraz zaskocza

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    To już w ogóle jest skandal, żeby body z najwyższej półki było niesprawne pod względem ostrości... Może Canon ma jakieś problemy z liniami produkcyjnymi? Poza tym to chyba występuje od niedawna - może zwiększona masowa produkcja i już Canon sobie nie radzi z kontrolą jakości? Bo ja nadal mam wątpliwości co do ostrości mojej 40-tki. Robiłem na 70-200/2.8 pożyczoną od kumpla. On robił zdjęcia w na tej samej imprezie tym samym obiektywem(poprostu się wymienialiśmy trochę). Znajomy ma 30D i jego fotki są wyraźnie ostrzejsze. Nie wiem paranoi ciąg dalszy. Po prostu chciałbym miec tak ostro jak widzę to w wizjerze. Może to wizjer jest taki aż super nad przeciętny? Nie wiem niby fotki są ostre ale jednak nie do końca - nie tak jak te z 30D... Zastanawiam się nad sprawdzeniem na focus chart z 70-200...
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  4. #34
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    rowioro - do którego servisu wysyłałeś?? Berlin, Monachium, Hamburg??

    Pzdr.

  5. #35
    Dopiero zaczyna Awatar HN70
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Sopot
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maćko_Pń Zobacz posta
    a ja się zastanawiam kiedy wreszcie producenci sprzetu pójda po rozum do głowy i we wszystkich puszkach ( od amatora do profi ) wprowadzą ręczną kalibrację ostrzenia, ideałem by było aby można ustawić coś takiego dla każdego szkła. Oczywiścei obok tego dla ,mniej wprawnych "default setting" i sprawa była by rozwiązana.
    Nikon D300 ma taką możliwość. Jednak wystarczy poczytać posty na Nikon Klub Polska, aby przekonać się, że nie jest to "lek na całe zło" :-|

    Jeśli trafi się zoom ze stałym BF (np: -2) to nie ma problemu. Niestety niektórzy kupili szkła, które mają -3 na szerokim, a +4 na długim końcu.... tego już się nie da przeskoczyć.

    Lepiej kupować u sprawdzonego źródła, lub testować samemu przed zakupem.

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    29

    Domyślnie

    Niestety nie wysłałem tego aparatu gdyż kilka osób na forum twierdzi że jest całkiem dobrze i że na Źytniej to mogą mi FF jeszcze bardziej powiększyć. Zestrachany odebrałem aparat i focę dalej. Zobaczę przez pół roku jak będą wychodzić zdjęcia. Jeżeli problem będzie wkurzający i zauważalny to wtedy będę go reklamował jeszcze na gwarancji. Na razie dałem sobie spokój z tym FF.
    Bardziej wkurza mnie fakt że za aparat 3 tygodnie temu dałem 3.600-540=3060 zł a na wyspie są po 619 funtów - 100 casch back = 2350 . Już poszłem 700 zł w plecy ( a mogłem mieć za to lampę błyskową ). Samo życie ....:-P

  7. #37
    gg2796862
    Guest

    Domyślnie Kłopot z AF Canon 40d - pomocy!

    Witam, to mój pierwszy post na forum. Kilka dni temu zakupiłem aparat Canon 40d, dodatkowo zakupiłem matówkę EF-S (Matówkę oczywiście założono w profesjonalnym punkcie). Mam kłopot z ostrzeniem AF. Po założeniu obiektywu Canon 70-200 2,8 IS i pierwszych próbach zdjęciowych, okazało się że AF bardzo często myli się! Wygląda to tak jakby trafiał 1m za blisko. Najczęściej myli się na maksymalnej ogniskowej obiektywu. Oczywiście zmieniłem w systemie aparatu rodzaj matówki. Jestem poczatkującym fotografem choć fotograf, to chyba zbyt poważne słowo w moim przypadku. Natomiast gdy ten sam obiektyw założę do 400d tego problemu nie ma. Dodatkowo ustawiłem wyświetlanie punktów ostrości i mimo, że na lcd ostrość jest zaznaczona w jakimś tam miejscu to ostrość rzeczywista jest chybiona. Podpowiedzcie mi proszę, czy ja coś źle robię?? Czy może wysłać aparat do serwisu Canon?? Dzięki

  8. #38
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gg2796862 Zobacz posta
    (Matówkę oczywiście założono w profesjonalnym punkcie)
    Czemu "oczywiście" ?
    Ja zakładałem sam (banał, wszystko w instrukcji z matówką jest opisane, ok minuty roboty max) i zero problemów.
    Znajdź tą instrukcję matówki, wyjmij ją i załóż od nowa. Jeśli jednak bardzo się boisz to ślij na Żytnią .

  9. #39
    Dopiero zaczyna Awatar TonyMontana
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zielona Gora
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mam takie pytanie:
    W mojej 40tce srodkowy i boczne punkty AF, ostrza idealnie, natomiast gorny punkt ma lekki FF, co jest irytujace, bo nie zawsze moge kadrowac w pionie, aby lapac ostrosc bocznym punktem.
    Nie wiem co z tym zrobic. Problem lezy w puszce czy w szkle?
    Nie mam chwilowo innego szkla do porownania. Mial ktos tak u siebie?
    40D + 17-55 IS USM , 430 Ex II www.kravmaga.zgora.pl

  10. #40
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TonyMontana Zobacz posta
    Mam takie pytanie:
    W mojej 40tce srodkowy i boczne punkty AF, ostrza idealnie, natomiast gorny punkt ma lekki FF, co jest irytujace, bo nie zawsze moge kadrowac w pionie, aby lapac ostrosc bocznym punktem.
    Nie wiem co z tym zrobic. Problem lezy w puszce czy w szkle?
    Nie mam chwilowo innego szkla do porownania. Mial ktos tak u siebie?
    Jeżeli środkowy jest ok to ja bym się nie przejmował... Może ci się tylko wydaje, że coś jest nie tak. Sprawdź jak to działa przy "prawdziwych zdjęciach" i będziesz wiedział. Ja u siebie sprawdziłem tylko środkowy punkt AF, było ok i więcej się w to nie bawię.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •