Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: jak sprawdzic wiek i zuzycie aparatu na podstawie nr.seryjneg?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bielsko-biala/londyn
    Posty
    31

    Domyślnie jak sprawdzic wiek i zuzycie aparatu na podstawie nr.seryjneg?

    witam jestem tutaj nowy i od razu mam pytanie,a mianowicie kupilem canon 30 d uzywany ale z tego co sprzedajacy powiedzial jest to nowka i pstryknal nia okolo 100 fotek,rzeczywiscie aparat wyglada jak nowy (poza porysowanym wizjerem-i tutaj nastepne pytanko czy da sie go wymienic i gdzie ewentualniemozna go kupic)?ale wracajac do mojego glownego pytania:czy ktos wie jak mozna sprawdzic wiek i ilosc dokonanych zdjec od nowosci tej ze lustrzanki?a takze czy jest szansa na gwarancje jezeli nie posiada sie rachunku sprzedazy?
    dziekuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani7007 Zobacz posta
    witam jestem tutaj nowy i od razu mam pytanie,a mianowicie kupilem canon 30 d uzywany ale z tego co sprzedajacy powiedzial jest to nowka i pstryknal nia okolo 100 fotek,rzeczywiscie aparat wyglada jak
    Dokładny przebieg tego aparatu możesz sprawdzić tylko w autoryzowanym serwisie. Bez oprogramowania serwisowego niczego nie zdziałasz. Jeśli mieszkasz w Warszawie, to na Żytniej powiedzą Ci wszystko o przebiegu w 5 minut.

    I podpowiedź pomocnicza dotycząca przebiegu 100 zdjęć: naprawdę wierzysz w bajki?
    Mam roczne 5D z daleko większym przebiegiem. Nie ma nawet tej ryski na wizjerze
    Jarek

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Jedynkę mogę ci sprawdzić.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Jedynkę mogę ci sprawdzić.
    Super. A co satriani zrobi z pozostałą 29tką?
    Jarek

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bielsko-biala/londyn
    Posty
    31

    Domyślnie

    ok wielkie dzieki za pomoc,z tym osiagiem 100 fotek to wiem ze kit ale mimo wszystko aparacik jak noweczka,wiec dlatego chcialbym sprawdzic czy rzeczywiscie tak jest.mieszkam w londynie wiec tutaj sie wybiore do serwisu,mam nadzieje ze oni cos beda wiedziec,a co do wizierka to da sie wymienic czy raczej ciezka sprawa?dzieki raz jeszcze
    Ostatnio edytowane przez satriani7007 ; 03-03-2008 o 22:50

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    291

    Domyślnie

    Porysowana jest najprawdopodobniej matówka - tak, da się ją wymienić.
    Ale lepiej nie tykać samemu - jak będziesz w serwisie sprawdzał przebieg to zapytaj o koszt wymiany matówki
    Pozdrawiam,
    Michał

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bielsko-biala/londyn
    Posty
    31

    Domyślnie

    matowka jest porysowana?no to chyba mam problem nie do zrobienia po tym jak rzeczytalem to:Canon 30D wyposażony został w 2,5 calowy wyświetlacz, na którym w porównaniu z poprzednikiem da się znacznie więcej zobaczyć. Rozdzielczość ekranu wynosi teraz 230 tysięcy pikseli, co przy 10-krotnym powiększeniu w trybie podglądu pozwala na dokładną ocenę wykonanej fotografii. W wizjerze zastosowano pentagonalny układ luster i dość jasną niewymienną matówkę, a pole krycia wynosi około 95%.
    ze strony http://www.fotal.pl/sprzet/Canon_EOS...187,10325.html

    pozdrawiam

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Super. A co satriani zrobi z pozostałą 29tką?
    Słusznie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani7007 Zobacz posta
    W wizjerze zastosowano pentagonalny układ luster i dość jasną niewymienną matówkę, a pole krycia wynosi około 95%.
    Bądź dobrej myśli, niewymienna, to ona jest dla Ciebie. W serwisie dadzą sobie z tym radę w pół minuty
    Jarek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •