Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Wątek: Instrukcja do 350D

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Widzisz Wachu, jeteś od tej chwili żywą legendą.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #32

  3. #33
    W(a)chu
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Widzisz Wachu, jeteś od tej chwili żywą legendą.
    buuhahahhahaha, ale mnie ubawiłeś. miło że mogłem się przydać

    ale dzięki przede wszystkim dla Nogula-a bo to on jest sprawcą wesołej nowiny a ja tylko jej posłańcem

  4. #34
    jakub
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez W(a)chu
    buuhahahhahaha, ale mnie ubawiłeś. miło że mogłem się przydać

    ale dzięki przede wszystkim dla Nogula-a bo to on jest sprawcą wesołej nowiny a ja tylko jej posłańcem
    Dziękuje Wam: sprawcy wesołej nowiny - Nogulowi i posłańcowi - W(a)chu.
    Teraz wiekszość z nas ma teraz polską instrukcje do D70 i 350D, ale dylemat co wybrać pozostał))

    jakub

  5. #35

    Domyślnie

    Witam serdecznie i... chociaż rzadko tu zaglądam - pozwoliłam sobie również skorzystać z linka... mam instrukcję już na swoim dysku :-) za co bardzo dziękuję. Ja również zastanawiam się... nad zakupem Canona 350D - chociaż właściwie nie mam raczej między czym wybierać. Na 20D niestety finansowo nie mogę sobie pozwolić, 300D od początku ktoś mi odradził, a że jakoś wolę kupić nowy sprzęt (z gwarancją) niż używany, więc do 10D już też nie przymierzę się. Narazie mam EOS-a 300, więc to byłaby moja pierwsza cyfrówka. Myślę aby zakupić samo body - obiektywy jakie posiadam to canon zoom EF 28-80 3.5-5.6 II, oraz canon zoom EF 75-300 4-5.6 III USM - czy oba obiektywy sprawdzą się w 350D?

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Jako tako sie sprawdza, ale nie bedziesz mial szerokiego kata. Wiec moze warto rozwazyc zakup body z kitem.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #37
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ilona
    Narazie mam EOS-a 300, więc to byłaby moja pierwsza cyfrówka. Myślę aby zakupić samo body - obiektywy jakie posiadam to canon zoom EF 28-80 3.5-5.6 II, oraz canon zoom EF 75-300 4-5.6 III USM - czy oba obiektywy sprawdzą się w 350D?
    Obydwa obiektywy sie sprawdza z 350D ale szczerze radze dorzucic te pare zl wiecej i kupic 350D z obiektywem kitowym - do zdjec w pomieszczeniach, grupowych, widoczkow, turystycznych, imprezowych - moze ci brakowac szerokiego kata i tu wlasnie obiektyw kitowy 18-55 pokazuje swoje zalety - tani a calkiem znosny szeroki kąt.

  8. #38

    Domyślnie

    Myślałam o zakupie samego body, bo słyszałam że ten obiektyw, który jest w standarcie dołączony do 350D jest bardzo slabej jakości... czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć z własnego doświadczenia? - bo w takim razie może faktycznie warto dołożyć i dokupić... 28 x 1,6 = niecałe 50... może faktycznie szerszego konta zabraknąć - dziękuję za cenną uwagę, a z drugiej strony jeśli ten 18-55 wkręcę do mojej starej trzysetki (analogowej) też może się czasami przydać... jak on się sprawdza w analogowym?
    Ostatnio edytowane przez ilona ; 11-05-2005 o 08:11

  9. #39
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ilona
    Myślałam o zakupie samego body, bo słyszałam że ten obiektyw, który jest w standarcie dołączony do 350D jest bardzo slabej jakości
    Trafiaja sie egzemplarze, ktorym 17-40L moglby pozazdroscic efektow pracy ;-)

    Cytat Zamieszczone przez ilona
    może faktycznie szerszego konta zabraknąć
    Taaa... waskie konto to jedna z najczesciej spotykanych bolaczek wsrod amatorow fotografii ;-)

    Cytat Zamieszczone przez ilona
    ...a z drugiej strony jeśli ten 18-55 wkręcę do mojej starej trzysetki (analogowej) też może się czasami przydać... jak on się sprawdza w analogowym?
    Najpierw trzeba:
    1. przerobic bagnet na EF (mniejszy problem)
    2. znalezc sposob na koszmarne winietowanie (wiekszy problem)

  10. #40
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ilona
    słyszałam że ten obiektyw, który jest w standarcie dołączony do 350D jest bardzo slabej jakości
    Nie jest bardzo slaby, jest bardzo znosny jak za swoja cene.
    By miec w miare szeroki kat (odpowiednik 28mm) w zoomie, z AF a lepszej jakosci niz ten obiektyw standardowy - to musialabys patrzec na cos klasy Tamron 17-35, Sigma 18-50 2.8 EX DC albo Canon 17-40 4L... a te szkla kosztuje ok 2000 zl i wiecej i dopiero one sa zauwazalnie lepsze od tego 18-55, podczas gdy za niego placisz ok 300-400zl

    a z drugiej strony jeśli ten 18-55 wkręcę do mojej starej trzysetki (analogowej) też może się czasami przydać... jak on się sprawdza w analogowym?
    Teoretycznie sie da (spilowac go, przerobic), ale praktycznie to moze zniszczyc sobie lustro oraz miec sliczne winietki na kazdym zdjeciu - gdyz ten obiektyw rzuca swiatlo tylko na klatke wielkosci matrycy a nie filmu.
    Stad m.in. jego niska cena za taki szeroki kat o znosnej jakosci.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •