Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 181

Wątek: Pomocy 300D siadło :(

  1. #111
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie

    AF-a sam regulowałem i to z dobrym skutkiem . Nowa fotka jest OK powinna mi pomóc podjąć decyzję, czy rozkręcać czy wysłać do serwisu . Jak rozbroję i naprawię to się pochwalę
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  2. #112
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie Naprawa 300D - sukces !

    A jednak rozebrałem ... diagnoza była słuszna - złamał się bolec w prowadnicy lusterka od AFa. Dużo pomogły fotki od harrydb - dzieki. Zrobiłem mały tuning i teraz ta sama usterka nie ma prawa się powtórzyć. Szkoda tylko, że Canon nie wpadł na to żeby niektóre delikatne części mechaniczne były wykonane z metalu a nie z plastiku :P.

    Czy czegoś nie zepsułem przy demontażu i odlutowywaniu przewodów to sprawdze za pare godzin jak skręcę body - trzymajcie kciuki .

    Edit:
    Udalo się wszystko smiga i nie została żadna część . Cztery stówki za niedoszły serwis zostały w kieszeni .... I'm happy .
    Ostatnio edytowane przez Diodak ; 15-01-2006 o 04:20
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  3. #113
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Wiek
    43
    Posty
    59

    Domyślnie

    Diodak a pochwal sie co zrobiles?
    Wymieniles bolec na metalowy?
    Wrzuc jakies foto - ku potomnosci - zeby bylo wiadomo jak moj trabant (tfu tfu) padnie

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Diodak koniecznie opisz jak i co (najlepiej ze zdjeciami) bo sie zblizam do 15k przebiegu a sprzet jest mi potrzebny teraz jak nigdy dotad a z pieniedzmi na naprawe podobnie mam jak i Ty

  5. #115
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Zbąszyń
    Wiek
    44
    Posty
    53

    Domyślnie

    Gratulacje Diodak Jak tak dalej pójdzie to sie da stwozyc Baze wiedzy i wypuścic ksiazke pt. "Sam naprawiam swój Aparat foto" Cos na wzór "Sam naprawiam Fiata 126p" (niezbedne narzedzia: młotek i przecinak)

    Fajnie ze sie foty do czegos przydały :-D
    300D+bp+kit\sigma70-300APO DG\2x1G scanDisc\statyw\wężyk sam\polar hoya\

  6. #116
    Początki nałogu Awatar Madroz
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Sosnowiec
    Wiek
    49
    Posty
    254

    Domyślnie

    UWAGA NOWY AUTORYZOWANY SERWIS CANON
    DIODAK Ltd.
    Stalowa Wola
    Następnym razem jak mi się 3setka posypie to odsyłam do Ciebie. Może jakieś zniżki dla CB
    Brawo za odwagę!!!
    EOS 40D+Grip,EOS 300D+Grip, EFS 17-55IS F/2.8, EF 100-300 USM, EFS 18-55 USM, EF 50 II, TAMRON 28-75 F/2.8, 550 EX, DigiMateII plus 10GB. Dwie lampy studyjne + dwa softboxy.
    PLFOTO

  7. #117
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawouek
    Diodak a pochwal sie co zrobiles?
    Wymieniles bolec na metalowy?
    Wrzuc jakies foto - ku potomnosci - zeby bylo wiadomo jak moj trabant (tfu tfu) padnie
    Dokładnie tak, wstawiłem metalowy bolec . W zasadzie to tam nie było samego bolca a taka jakby plastikowa pinezka. Bolec przechodził do prowadnicy lustra AFa, a główka była przytwierdzona na klej do obudowy. Usunąłem uszkodzoną część i wsadziłem spreparowaną metalową pinezkę o takich samych wymiarach - średnica bolca 1.2mm, długość około 5mm - i przytwierdziłem ją poxipolem (nie planuję jej juz wymieniać ). Działa jak w zegarku.

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    Diodak koniecznie opisz jak i co (najlepiej ze zdjeciami) bo sie zblizam do 15k przebiegu a sprzet jest mi potrzebny teraz jak nigdy dotad a z pieniedzmi na naprawe podobnie mam jak i Ty
    Ze zdjęciami będzie problem bo nie miałem pod ręką "zapasowego" aparatu. Ale kiedyś można to powtórzyć na czyimś EOSie .
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  8. #118
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harrydb
    Gratulacje Diodak Jak tak dalej pójdzie to sie da stwozyc Baze wiedzy i wypuścic ksiazke pt. "Sam naprawiam swój Aparat foto" Cos na wzór "Sam naprawiam Fiata 126p" (niezbedne narzedzia: młotek i przecinak)

    Fajnie ze sie foty do czegos przydały :-D
    Ja do naprawy swojego użyłem śrubokręta i kombinerek - duże podobieństwo . Gdyby mieć dostęp do poszczególnych części i modułów EOSa to możnaby naprawiać, ale to chyba tylko autoryzowane serwisy mają dostęp do części... a może nie?

    Cytat Zamieszczone przez Madroz
    UWAGA NOWY AUTORYZOWANY SERWIS CANON
    DIODAK Ltd.
    Stalowa Wola
    Następnym razem jak mi się 3setka posypie to odsyłam do Ciebie. Może jakieś zniżki dla CB
    Brawo za odwagę!!!
    hehe, kupuję pomysł . Przy naprawianiu wyszedłem z założenia, że jeśli coś dało się poskładać to i powinno się dać rozłożyć. W zasadzie to EOS jest nieźle upakowany i często żeby dostać się w widoczne miejsce gdzieś głębiej, trzeba rozebrać dookoła prawie całość ale powoli wszędzie da się dotrzeć. Najgorzej było z górną częścią obudowy - wszystkie przewody jakie z niej wychodzą są lutowane (!) do taśmy na froncie aparatu, a nie zakończone np. wtyczką. Po drobnej modyfikacji grotu lutownicy dało się lutować takie rzeczy. Mała rada dla tych którzy chcieliby body rozkręcać, zeby sobie zapisywać gdzie każda śrubka ma iść. W samej obudowie są śrubki o czterech różnych długościach chociaż wyglądają tak samo. Aha, jeszcze trzeba uważać na płytkę z kondensatorem i trafo od lampy błyskowej. Dotknąłem palcem wyprowadzeń trafa (masy i wyjścia) i dostałem solidnego kopniaka.
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  9. #119
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diodak
    Gdyby mieć dostęp do poszczególnych części i modułów EOSa to możnaby naprawiać, ale to chyba tylko autoryzowane serwisy mają dostęp do części... a może nie?

    Zapewne tak jest ale jesli ktos by sie uparl (bo np nie chcieliby czesci sprzedac a twierdziliby ze nigdzie poza serwisem w Polsce ich nie dostaniesz) - to dourzedu ochrony konsumenta i za monopolizm ich skarżyc 8) (gdzies bylo na forum ze Minolta beknela za taka praktyke, z Canonem chyba nikt jeszcze nie probowal).

    A ciekawe skad nieautoryzowane serwisy maja czesci?

  10. #120
    kwietniowa
    Guest

    Domyślnie

    siadła mi chyba migawka w 300d digital rabel na żytniej przez telefon móią ze 630 zł ...koszt naprawy czy ktoś wie cos wiecej na ten temat....tj czy rabelki sa dorższe moze....generalnie to problem objawia sie tak ze zdjecie jest do 3/4 czarne....pomocy!!

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •