Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Canon a630 i lampa z fotocelą proszę o ocenę

  1. #1

    Domyślnie Canon a630 i lampa z fotocelą proszę o ocenę

    Witam wszystkich.
    Znajomy kupił sobie lampę z fotocelą montowaną na szynie. Pożyczyłem ją i się trochę pobawiłem. Mam ochotę w nią zainwestować, proszę o ocenę czy warto na podstawie przedstawionych zdjęć. Celowo na razie nie podaję nazwy tej lampy.

    Zdjęcia pierwsze są z wbudowanej lampy, ustawienie aparatu (A630) na P, siła lampy na 0, iso auto.

    Zdjęcia drugie to z dodatkową lampą, ustawioną palnikiem do góry, przełącznik na lampie na f2.8 z automatyką lampy. Aparat ustawiony na P, iso 80, lampa wbudowana na -2 do -1 w zależności od odległości od fotografowanego obiektu.





    pozdrawiam
    janpop
    Ostatnio edytowane przez janpop ; 18-11-2007 o 13:53

  2. #2
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    Hmm z pewnością te drugie zdjęcia wyglądają lepiej ,sam widzisz że te fotki wyglądają lepiej ,pomieszczenie jest lepiej doświetlone a co za tym idzie aparat rejestruje więcej szczegółów .Dzięki lampie bardziej kreatywnie możesz podchodzić do robienia fotek,nie będziesz ograniczony do odpalania palnika w aparacie tylko na wprost .Jeżeli to nie uszczupli Twojego budżetu za bardzo to się nie zastanawiaj i kupuj,widzę że masz możliwość po testowania ,tak więc to dodatkowy plus aby się zastanowić czy jest warta zakupu i pieniędzy

  3. #3

    Domyślnie

    A więc zamówiłem.
    Lampa to Tumax DS20-S2K.
    Tak na krótko. Lampa w miarę dobrze współpracuje z moim Canonem A630.
    Lampa z fotocelę ma synchronizację do 5 błysków, przy czym z A630 wyzwala sie przy ustawieniach na lampie na 2,3 i 4 błysk. Wyzwala się praktycznie zawsze (tak na 100 prób może 6-7 razy nie zadziałała). Ładuje się około 10-12 sek po maksymalnym błysku (ustawienie na lampie "ON"), przy ustawieniu na lampie A1 (nie błyska wtedy całą mocą) gotowa jest po około 2-4 sekundach.Akumulatory jakie zastosowałem to Energizer 2500mAh. Ilość fotek na tych aku z niepełnym błyskiem grubo przekracza katalogowe 100. Wydaje mi się że jak kończyłem się nią bawić to jeszcze ładowała się przyzwoicie, ale na drugi dzień jak ją włączyłem to nie chciała się naładować, tak jakby wyładowała aku będąc w pozycji "OFF".
    Nie miałem doczynienia z innymi lampami tego typu, więc nie mam porównania. Fotki jakie robi widać w pierwszym poście, w porównaniu do lampy wbudowanej dla mnie jest rewelacja.
    Zaznaczam że fotki są wynikiem eksperymenów ustawień aparatu i lampy. Po pierwszym podłączeniu bez jakichkolwiek zmian w aparacie poprostu przepalała zdjęcia. Zmiany jakie wprowadzam w aparacie to zmniejszenie siły błysku od -1 do -2 oraz zmiana iso na 80.
    Lampa kosztowała 179zł

    Zrobiłem jej kilka fotek:


    Pozdrawiam
    janpop
    Ostatnio edytowane przez janpop ; 19-11-2007 o 19:57
    Canon PowerShot a630

  4. #4
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    Myślę sobie ze to dobry wybór i że nie będziesz żałował , a kasa no cóż nie taka znowu straszna ,pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!

    Sam mam A630 i szukając podobnego rozwiazania (mam starą lampę) trafiłem na:
    http://mif.sold.pl/product_info.php?...products_id=42
    Może komuś się przyda...
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6

    Domyślnie

    ja identycznej lampy (tylko nazwa inna) używałem z olkiem c-740 i równiez byłem zadowolony z niej - niestety w manualu na stopce nie chce pracowac zz Canonem i lezy w szafce jak ktoś by był chętny odsprzedam - wpełni sprawna z papierkiem jakimś)
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •