Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: 17-40 vs sigma 17-35 EX co lepiej kupić

  1. #1

    Domyślnie 17-40 vs sigma 17-35 EX co lepiej kupić

    Tak jak w temacie. Co lepiej brać tą sigmę [17-35 EX HSM 2,8-4] czy17-40 L. Robie w 90% reporterke, czasami śluby. Przeglądałem różne testy. Niby ta sigma jest bardzo przyzwoita http://optyczne.pl/41.1-Test_obiekty...spherical.html
    może ktoś z was miał doświadczenie z sigmą?

  2. #2
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Bierz 17-40. Tym bardziej że jest teraz cash back 100 Euro.

    Ja sam zastaniawiałem się nad Tamronem 17-35 v Canon 17-40. Już miałem brać Tamrona, ale w zanim kupiłem podrożały, a Canon znowu oddaje pieniądze za zakup obiektywu. W tym przypadku cena Canona jest już bardzo atrakcyjna.
    Ostatnio edytowane przez Blindseeker ; 21-10-2007 o 11:09

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Ta sigma ma paskudne opinie. Mydlana na pełnej dziurze. Co ci po 2,8, które jest nieakceptowalne.

  4. #4
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Mam tę Sigmę i robię nią też śluby. Niestety nie jestem z tego szkła zadowolony. Do krajobrazu (szczególnie na 5D ) jest świetne, na analogu działa wyśmienicie. Ale na ślubach często się operuje przy maksymalnych dziurach, w reporterce tak samo. Tutaj Sigma jak dla mnie "leży" bo w porównaniu z podanym Canonem nie posiada tak pewnego AF. Światło jest podobne, bo 2.8 to jest tylko do około 20mm. Do tego na 2.8 będzie koszmarna jakość i 17-40 przy f/4 będzie i tak lepsza niż tej Sigmy na f/4. Bawiłem się kiedyś tą L-ką i byłem zły, że już mam Sigmę. Na pełnych dziurach jak dla mnie zdecydowanie ostrzejszy był Canon.
    Sama Sigma jest szybka, choć zdecydowanie nie posiada tak pewnego AF jak Canon. Dlatego ja unikam jak mogę maksymalnych dziur i przymykam do tych f/5.6 Wtedy jest ok, przy f/8 bardzo dobrze.
    Reasumując Sigma to bardzo dobre szkło za obecne pieniądze, ale nie tam, gdzie jest mało światła, nie do reporterki i ślubów. Bardziej krajobraz czy architektura. Tutaj się sprawdzi bardzo dobrze.
    Ideał to wiadomo... 16-35/2.8 II L
    FOTOINKWIZYTOR

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Scream
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol Zobacz posta
    Tak jak w temacie. Co lepiej brać tą sigmę [17-35 EX HSM 2,8-4] czy17-40 L. Robie w 90% reporterke, czasami śluby. Przeglądałem różne testy. Niby ta sigma jest bardzo przyzwoita http://optyczne.pl/41.1-Test_obiekty...spherical.html
    może ktoś z was miał doświadczenie z sigmą?
    Miałem okazję robić tą sigmą zdjęcia i obraz który daje, był zdecydowanie kiepski jak na taką cenę. Na 2.8 jest baaardzo duże mydło, na f4 i 17 mm jest gorzej z ostroscią w całym kadrze niż z moją UWA Tokiną 12-24, która tu się okazuje być demonem ostrość :grin:

    Ja ze swojej strony odradzam. Kumpeli która użytkuje to szkło po roku zacięła się przysłona, niby nic bo sie w każdym szkle może zdarzyć ale jednak daje do myślenia.
    pucha i grucha

  6. #6

    Domyślnie

    z AF nie powinno być tak źle jest tam HSM. Mam sigmę 10-20EX HSM i nie jest źle z af. Tylko że przy 10-20 to af dużo się nie napracuje. Chyba bedę sie przymierzał do 17-40L. Kumpel ma to pożyczę sobie na parę dni do przetestowania.

    a na optyczne.pl tak wychwalają tą sigme.. hmmm
    Ostatnio edytowane przez zabol ; 21-10-2007 o 13:18

  7. #7
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    A czytałeś forum na optycznych? Było tam troszkę o tym, że nie jest to taka rewelacja. Arek oczywiście pisze swoje, ale praktyka to jedno a teoria czy testy to drugie.
    FOTOINKWIZYTOR

  8. #8

    Domyślnie

    nie trzba odrazu 16-35 II wer I jest takze swietna
    tamron byl ostrzejszy na srodku od 17-40

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Miałem tę sigmę w wersji bez DG i była to tragedia. Moja nawet na 8 nie była specjalnie ostra. Do tego "żółty filtr" gratis . Dla mnie przejście na 17-40 to była przepaść. Canon bije tę sigmę IMO we wszystkich aspektach. Choć zważyć należy, że mogłem mieć zwyczajnie podły egzemplarz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Coś już napisał Awatar MIC_a
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    69

    Domyślnie Który polecacie?

    To moj pierwszy post, wiec witam wszytskich ;-)
    Wydaje mi sie ze takiego porownania nie bylo, a jak bylo to wybaczcie za zamieszanie...
    Dylemat:
    Sigma 17-35 mm f/2.8-4 EX DG HSM
    vs.
    Canon 17-40 f4 L
    szkla beda uzywane z 30/40D, znajac zycie za jakis czas (pewnie tez nie krotki) bedzie przesiadka na FF

    slyszalem bardzo pochlebne opinie na temat sigmy, glowne argumenty w porownaniu do L-ki to swiatlo i cena.
    co o tym myslicie?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •