Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: dorobic pare groszy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Domyślnie dorobic pare groszy

    Witam,
    dla wiekszosci z nas fotografia to hobby. Sa napewno osoby, ktore z tego zyja.

    Ja natomiast mam pytanie do tej pierwszej grupy, o to czy udalo Wam sie zarobic troche pieniedzy na swoich zdjeciach. A moze macie jakies pomysly na dorobienie paru groszy.

    Wiadomo jak to jest, w studenckim porfelu zawsze wieje pustka a jakis grosz np. na nowy obiektyw by sie przydal.

    Pomyslow jest wiele, np. robienie zdjec na weselach itp. Teoretycznie czego to sie nie robi dla kasy, ale dla osoby, ktora ma swoj jakis styl, rodzaj fotografii, to robienie zdjec tego typu mozna uznac za sprzedanie sie

    Slyszalem tez, ze sa serwisy skupujace zdjecia (jesli ktos zna polskie, mile widziane adresy). Napewno kazdy z nas ma zdjecia z ktorych mogl sie zrzec praw autorskich.


    Smutne tez jest, ze w Polsce nie docenia sie fotografii jako sztuki, tzn. zdjecia nie sa tak cenione jak malarstwo. Zagranica za dobre zdjecia placi sie grube $$, u nas jest to niedoceniana dziedzina sztuki. Zreszta mozna to latwo porownac, ceny zdjec na allegro a na ebayu.

    Temat jest jak morze, ale niech to bedzie krotki wstep ... tak wiec zapraszam do dyskusji.


    pozdrawiam

    [ Dodano: 29-03-2005 ]
    aha, natknelem sie na taki serwis http://wwar.com .

    Moze juz ktos z was wystawial tam prace?
    rejestracja free

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    hehehe marzenia.... robić to co się lubi i jeszcze na tym dobrze zarabiać.

    Ja dosyć często korzystam w swojej pracy ze zdjęć. Zawsze jak tylko mogę staram się żeby to były moje zdjęcia. No i wtedy na nich zarabiam, ale to najczęście zdjęcia do reklam i katalogów...
    pozdrawiam

  3. #3
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    prawa autorskie sa niezbywalne - zeby bylo jasne

    w naszym pieknym kraju ciezko jest wyzyc tylko i wylacznie z fotografii i tylko nieliczni moga sobie na to pozwolic. poza tym, nikt chyba nie zyje z hobby.. w pewnm momencie zaczynasz chalturzyc, czy to na slubach, czy jako reporter w miejskiej prasie... niestety szybko sie wtedy czlowiek wypala i zabija to co w fotografii kocha najbardziej

    zapewne gdy bedzie ciezko z kasa posune sie do robienia fotek na slubach.. ale w chwili obecnej nie ma takowej potrzeby. nie widze siebie rowniez w studio gdzie mialbym robic packshoty, ustawiac swiatlo i fotografowac modelki bez wyrazu


    a tak swoja droga - masz 20d... wiec az takim biednym studentem to nie jestes chociaz po zakupie 20d napewno wieje pustka w portfelu

  4. #4
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    prawa autorskie sa niezbywalne - zeby bylo jasne
    Prawa autorskie osobiste sa niezbywalne... natomiast prawa autorskie majatkowe jak najbardziej - zeby bylo jasne ;-)

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    no dobra.. to teraz ja powinienem jeszcze wyjasnic co ktore znacza nie chce mi sie :P

  6. #6
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    no dobra.. to teraz ja powinienem jeszcze wyjasnic co ktore znacza nie chce mi sie :P
    Szkoda czasu ;-) Od wyjasniania jest Ustawa o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych... ktorej lekture polecam wszystkim, nigdy nie wiadomo kiedy sie przydac moze ;-)

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Domyślnie

    hahaha... no tak , 20d kosztowalo sporo i teraz jest pustka w portfelu, bo musze go jeszcze splacac przez rok, wiec moglby przez ten czas troche sie splacic ten aparat

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    udalo mi sie sprzedac 2 zdjecia stockowe do folderu reklamowego i 7 zdjec przyrodniczych do kalendarzy (na przyszly rok). no i zrobilem kilka platnych sesji foto w firmach (fabryki, magazyny i te klimaty). kokosow z tego duzych nie bylo, ale na kilka dobrej klasy polowek zarobilem, i jeszcze na prezenty dla najlepszej z zon zostalo :-)

    mialem propozycje focenia na slubach z pewna firma, ale podziekowalem, bo nie widze siebie w takiego rodzaju fotografii (nie lubie robic zdjec ludziom). czy dobrze zrobilem... nie wiem. kilka zlotych z tego by bylo i troche doswiadczen

    ale utrzymac sie z tego... oj nie bardzo :-) zreszta, dzieki temu ze fotografia jest hobby, mozna robic takie zdjecia jakie sie lubi. a nie klepac komerche :-)
    www albo tez flickr

  9. #9
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    w pewnm momencie zaczynasz chalturzyc, czy to na slubach, czy jako reporter w miejskiej prasie... niestety szybko sie wtedy czlowiek wypala i zabija to co w fotografii kocha najbardziej
    czacha ma racje, po paru ślubach człowiek przy obróbce zdjęć zastanawia sie mówiąc do siebie - "Co ty robisz, człowieku?"

    z drugiej strony na szkło jakieś można zarobić to fakt. Jednak lepsze to niż roznoszenie ulotek

    [ Dodano: 29-03-2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    udalo mi sie sprzedac 2 zdjecia stockowe do folderu reklamowego i 7 zdjec przyrodniczych do kalendarzy
    a ja ostatnio za pokaz mody Vistuli w Wawie zebrałem 200zeta za 5 fotek - na szczęscie utrzymuej sie z czegoś zupełnie innego


  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    a ja dwa plakaty A2 zrobilem. zdjecia wlasne.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •