Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Nowy Aparat Droga do wyboru 30D

  1. #1
    amesab
    Guest

    Domyślnie Nowy Aparat Droga do wyboru 30D

    Witam.
    Po Miesiacu przygotowan teoretycznych i paru miesiacach finansowych zamowilem dzis swojego Canona 30D.

    Zestaw:
    Canon 30d Body
    17-55 IS USM f/2.8
    Flash 580EX II

    Przeczytalem tysiace postow porownan polemik itd. i bardzo mi pomogly (chociaz czasem bylo wrecz przeciwnie).

    Nigdy nie posiadalem lustrzanki i pewnie niejedna osoba byla w takiej sytuacji wiec opisze szybciutko proces wyboru.

    1. Odpowiedz na pytanie kompakt czy Lustrzanka.
    a. wymiary cena oraz latwosc obslugi dla "kowalskiego na wakacjach" etc.
    b. jakosc, uniwersalnosc, jakosc oraz ewentualna przyszla pomoc od profesionalistow.

    2.Marka
    Canon Nikon Sony etc. Sporo tego wiec poczytalem opinie ludzi ktorzy uzywali modeli roznych producentow. Wybralem Canona.

    3. Model
    Ty zaczely sie schody. zaczalem od 400d (promocja canona) nastepnie zaczalem porownywac z wyzszymi modelami. W tym momencie tez przyswoilem teorie z zakresu fotografii ad AF do wszelkich zniekrztalcen.
    Skontaktowalem sie tez ze znajomymi uzywajacymi lustrzanek.
    Zastanawialem sie czego jeszcze potrzebuje lub prawdopodobnie bede potrzebowal. Mam 5 letnia corke, duza rodzine mieszkam w pieknej Irlandii.
    Wiec zdjecia w domu , na miescie , imprezy rodzinne( komunie sluby etc oraz przyroda. Uwielbiam tez zdjecia w nocy.
    Tak zawedrowalem do 5D i musialem zaczac studzic swoje zapedy.
    Policzylem ile moge wydac i Okazalo sie ze 30D wystarczy mi zeby zaczac i nie czuc sie rozczarowanym po pol roku.

    4.Ebay czy sklep.
    Oczywiscie Ebay. Mam znajoma w stanach ale okazalo sie ze mimo iz nie akceptuja tam czesto kart europejskich mozna placic przelewem.
    Znalazlem sklep na Ebayu z dobrym feedbackiem. Sprawdzilem tez Review tego sklepu. Za zestaw ktory mi sie podobal wraz z przesylka cena okolo 30-35 % nizsza. Warto pamietac o gwarancji i ubezpieczeniu przesylki (ok 90$)


    4.Kit czy Body +addons?
    Najpierw kusilem sie na zestawy ze statywem slaba lampa paniecia i wieloma innymi dodatkami torba itd.
    Cena atrakcyjna tylko w niedlugiej przyszlosci musialbym sporo na obiektyw wydac a statyw nie najlepszy i lampa srednia.
    Wiec stworzylem arkusz we excelu Z wymiana miedzy zl,usd,£,i€.
    Poszukalem na forum i zdezydowajem sie na zestaw jak wyzej.
    Nastepna czesc teorii trafila do mnie.(obiektywy i lampy)
    Znalazlem Oferte ktora mi odpowiada (2698 $ ok 1960 €)
    Okazalo sie ze jezeli kupie teraz mniej ale wyzszej jakosci rzeczy to w sumie wydam mniej w przyszlosci.

    5.Wybralem sie do sklepu ( Powinno to byc przed ponktem 4) i wzialem ten aparat w rece.
    Zaczarowal mnie.
    majac teorie sprawdzilem pare ustawien a sprzedawca byl mi praktycznie potrzebny tylko do powawania cen.
    (body z obiektywem 17-55 f/2.8 wyszlo 2600 € wiec o Flash juz nie pytalem)

    6.Przeanalizowalem wszystko jeszcze raz.
    aktualnie uzywam Sony (ericsson k800i ) i zdjecia te nadaja sie do zatrzymania chwil ale przy kadrowaniu i fotografowaniu przyrody juz nie wychodzi najlepiej. (zawazyly zblizenia twarzy mojej corki).
    Mam okolo 4000 zdjec zrobionych w ciagu roku wiec zapalu mi nie zabraknie.
    Jestem zmotoryzowany iczesto zdarzalo mi sie zatrzymac zeby zrobic zdjecie gor lub innej rzeczy ktora mnie akurat urzekla.
    Przeczytalem watek o zarabianiu na zdjeciach a jako ze zawsze mialem zylke do interesow jestem pewien ze w niedlugim czasie inwestycja sie zwroci.
    W miedzyczasie kupilem tez drukarke Epson RX560.
    Sporo sie namodzilem (fotoszop aby wydrukowac na A4 cos z mojego k800i.
    To nastepny punkt przemawiajacy za canonem.

    7.Take your time.
    Odczekalem dwa tygodnie zebym byl pewien tego co robie i zamowilem.

    Teraz z niecierpliwoscia czekam na dostawe.
    W miedzyczasie musze kupic karte i torbe (plecak)

    1.Co myslicie o tym zestawie?
    2.Warto inwestowac w Sandisk extreme IV czy III
    3.Czy nastepny obiektyw to powinien byc 70-200 L is usm?

    Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze niedlugo bede mogl sie pochwalic zdjeciami ktore wam sie spodobaja.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    zestaw będziesz miał bardzo dobry a karta Sandisk III spokojnie Ci wystarczy,
    coś dłuższego zapewne się przyda:-)
    Heniek

  3. #3
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie

    Wzruszyła mnie twoja historia
    Jak na człowieka nie mającego nigdy lustrzanki, a zwłaszcza przesiadającego się z komórki, skaczesz chyba na zbyt głęboką wodę. Może czekać Cię spory zawód. Zapomniałeś o jednym: to nie aparat robi zdjęcia, on jest tylko narzedziem.
    Czytając twój post cały czas miałem pewne dziwne skojarzenia, ale powstrzymam się od podania ich publicznie.
    Życzę powodzenia.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Wzruszyła mnie twoja historia
    urzekła :-)

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Czytając twój post cały czas miałem pewne dziwne skojarzenia, ale powstrzymam się od podania ich publicznie.
    prowokacja?
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    53
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Wzruszyła mnie twoja historia
    Jak na człowieka nie mającego nigdy lustrzanki, a zwłaszcza przesiadającego się z komórki, skaczesz chyba na zbyt głęboką wodę.
    To lustrzanka jest tak ciężka do opanowania?? Może Kolega ma problemy?? Ja tu widzę drobną nutkę zazdrości raczej

  6. #6
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Na twoim miejscu na poczatek wziąbym 400d jako pierwsza lustrzankę. Mój kumpel jest zawodowcem i robi na 5d oraz 1d i jak przyjechał na wakacje do mnie to wziął właśnie 400d i 17-40 4L oraz 50 1.4 i był bardzo zadowolony. Myślę że na początek by ci wystarczyło a jak po pól roku by ci sie znudziło to byś zmienił na np. 40d.
    Obiektyw: Niby wszystko ok ale za ta cenę u nas ponad 3000 zł kupił bym 17-40L i właśnie 50 1.4 jak by starczyło albo 50 1.8.
    Lampa: po co kupować od razu 580EXII??? walisz zdjęcia seriami jestes reporterem i latasz po mrozie i w ulewie????
    Lepiej zaoszczędzić i kupić 430EX (wystarczyło by spokojnie)albo zwykła 580EX. za zaoszczedzone pieniądze kupić np. kartę pamięci. NAstepne szkiełko polecam zadecydownie 85 1.8 SUPPEEERRR szkło do portretów.

    Twoja kasa twoj wybór. Wiadomo 30d jest lepsze i wogóle ale na początek jako pierwszy aparat to chyba trochę za dużo. aaa i dokup gripa bedziesz wygladał bardziej profi i ergonomia się poprawii.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    96

    Domyślnie

    iktorn92 popieram Cie choć na takiej metodzie małych kroczków można trochę stracić... Autor musi sam zdecydować czy chce bardzo dobry zestaw ale tańszy czy zestaw bez kompromisów.

    Odnośnie gripa to bez niego jakoś nie wyobrażam sobie trzymania aparatu z większym szkłem. Za pewnien czas też mnie czeka zakup lustra i wiem, że musi miec gripa bo.....30d miał odrobinke za płytki chwyt oraz mały palec miał tendencję do uciekania... z d80 było jeszcze gorzej
    "korpus niezbyt profi w rękach profi daje rezultaty bardziej profi niż korpus profi w rękach amatora, ale już korpus profi w rękach profi daje rezultaty bardziej profi niż korpus niezbyt profi w rękach profi"

  8. #8
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Dzięki za poparcie!!!!! Co do gripa mamy to samo zdanie. Bez gripa ja też nie dam rady robić zdjęć. Ja tez przymierzam sie do kupna dslr-a i grip musi być jeszce nie wiem co to będzie czy 400d czy coś innego. Chciałbym 20d ale.... poczekamy zobaczymy. Ale grip obowiazkowo w pierwszej kolejności. tylko nie te ceny na allegro BG-e2 oryginal 600zł to szok!!!!!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    Co do gripa mamy to samo zdanie. Bez gripa ja też nie dam rady robić zdjęć. Ja tez przymierzam sie do kupna dslr-a i grip musi być jeszce nie wiem co to będzie czy 400d czy coś innego. Chciałbym 20d ale.... poczekamy zobaczymy. Ale grip obowiazkowo w pierwszej kolejności. tylko nie te ceny na allegro BG-e2 oryginal 600zł to szok!!!!!
    Widzę że jesteś zachwycony gripem. Dopóki miałem EOS50/BP-50 to też byłem.

    Gdy potem już miałem 300D i była promocja w Fotopajacu to bezmyślnie za 149zł kupiłem grip do niego i po kilku dniach sprzedałem ten grip na Allegro. Ogólnie wszystkie gripy na 2x Bp-511 to są wg mnie straszne kobyły.
    Natomiast grip od 350D/400D jest OK, bo jest cieńszy dzięki mniejszym akumulatorom.

    Optymalny byłby aparat 20D/30D z gripem od 350D/400D (no ale to niemożliwe :-))
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 14-08-2007 o 11:01
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  10. #10
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    Dzięki za poparcie!!!!! Co do gripa mamy to samo zdanie.
    A ja nie popieram. Ani przy zakupie 400 ani przy gripie .
    Większość chętnie by zmieniła swoje 400 na 30 oprócz nielicznych przypadków, a różnica w cenie nie jest jakaś drastyczna. Tym bardzie, że autor wątku siedzi w Irlandii. Lepiej dołożyć i kupić porządniejszy sprzęt, oczywiście w granicach rozsądku , niż potem biegać i szukać chętnych do odkupienia używki.
    To trochę tak jakby po maluchu (K800i) kazać sie komuś przesiadać do corsy (400) motywując to tym ze z astrą (30) sobie nie poradzi.
    Ja tam gripa nie używam do 350 i robię nim zdjęcia (z zapiętym 400L) bez problemu podobnie jak bardo wiele osób, a łapek najmniejszych nie mam - kwestia przyzwyczajenia i indywidualnych predyspozycji.
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •