Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: EOS 500n + canon ultrasonic 28-80 1: 3,5-5,6 UV soligor 58mm

  1. #1
    mario1400
    Guest

    Exclamation EOS 500n + canon ultrasonic 28-80 1: 3,5-5,6 UV soligor 58mm

    EOS 500n + canon ultrasonic 28-80 1:3,5-5,6 UV soligor 58mm + batery pack

    Co sądzicie o tym zestawie?
    Jakie są jego wady/zalety?
    Na co uważać żeby czegoś nie uszkodzić i jakie uszkodzenia najczęściej występują. I ogólnie wszystko co wiecie o tym sprzęcie.

    Dodam ze jest dosyć stary ostatnie dwa lata przeleżał w pudełku. Ale kiedy był nowy, mocno go eksploatował fotograf profesjonalista i na pewno ma przebieg kilkunastu tysięcy fotek. Teraz dostałem go w prezencie.

    Ps: może jeszcze coś o TAMROON'ie 28-200mm 1:3.8-5,6 AF asperical

    Za wszystkie rady i opinie z góry dziękuje.

  2. #2
    mario1400
    Guest

    Domyślnie

    EJ!! ludziska co z wami!!! Dwa dni i nic?? A luczyłem na fachową pomoc. heh

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    119

    Domyślnie

    wlasnie sprzedalem taki aparat. tez z filtrem,ten sam obiektyw. ale ze wzgledu zbierania funduszy na cyfre. aparat bardzo dobry jak na poczatek,przynajmniej ja sobie chwalilem. brakuje bardzo punktowego pomiaru swiatla. dla mnie to jedyna jego wada. mimo,ze plastikowy to solidny,ja tam na nic nie uwazalem. no moze na muszle oczna,ktora w koncu przykleilem bo ciagle uciekala. obiektyw 28-80 jest ciemny jak pupsko,ale dosyc szeroki na jakas panorame w plenerze. ogolenie tylko do tego go wyjmowalem z torby. aparat swietnie wspolpracuje z m42 (oczywiscie po wprowadzeniu korekty ekspozycji,ja robilem to zwiekszajac iso filmu w ustawieniach aparatu).fajny aparat za nieduze pieniadze.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    A co tu pisać - stara lustrzanka z najniższej półki, którą trzeba się posługiwać tak samo jak każdym innym aparatem. Na sieci (jeżeli posiadasz elementarną umiejętność obsługi google'a) znajdziesz masę informacji na jej temat, a zamiast zajmować się szukaniem informacji na jej temat, proponuję porobić trochę zdjęć...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    53
    Posty
    220

    Domyślnie

    kiedyś miałem zestaw 500n+28-80 i jest jak najbardziej w porządku na początek. Potem można w zależnościod potrzeb kombinowac dalej (obiektywy lampa filtry ....) Choć można też 500n + 50/1.8 spróbować - na pewno jakość "50" jest o niebo lepsza niż 28-80 a cena ok. 370 pln nie powinna przerazić

  6. #6
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #7
    Uzależniony Awatar esteper
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Vava
    Wiek
    36
    Posty
    635

    Domyślnie

    500N to przyzwoity aparat z najniższej półki. Do statycznych tematów sie jaknajbardzeij nadaje, do sportu używam go, ale tylko z Zenitarem 16/2,8 (M42), bo nie muszę się martwic o AF, który moim zdaniem jest dośc wolny.
    5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

    "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

  8. #8
    mario1400
    Guest

    Domyślnie

    ok dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •