Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Najlepszy Telekonwerter do Canon S2 IS

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Najlepszy Telekonwerter do Canon S2 IS

    Mam zamiar kupic Konwerter TELE, niestety nie wiem jaki wybrac.
    Jest kilka modeli ciekawych, np.
    - Olympus 1.9x C-210 (52mm) ok 240zl
    - Tokina 3.0x (52mm) ok. 340zl
    - Opteka 3.0x (52mm) ok. 340zl
    - Opteka 3.2x HD2 (52mm) ok.440zl
    - Kenko KUT-300Hi 3.0x (52mm) ok. 320zl

    Czy ktos uzywa jakiegos z tych tele w Canonie S2/S3??

    Jaki wybrac? Chyba jakosciowo to Olympus, ale 3.0x wydaje sie bardzo ciekawe, tylko slyszalem, ze w S2 uzywajac np. TOKINA wychodza tragiczne zdjecia (strasznie rozmyte...)

    Olympus:

    Kenko:

    Opteka HD2:

    Tokina:
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 23-02-2007 o 16:55

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    po pierwsze to taki maly OT do poprzedniego watku - wyjasnila sie juz kwestia nieostrych fotek co bylo przyczyna

    konwerter - mialem kiedys w kodaku dx7590 konwerter Olympusa - jakosc od biedy ok ale i tak uzywalem go rzadko.. musisz miec naprawde dobre swiatlo by go zakladac i myslec o ostrych zdjeciach.. zapomniej tez o uzywaniu go na krotszyh ogniskowych bo bedziesz mial piekna winiete zamiast zdjecia ;-)

    z tych wybralbym olympusa, dlatego ze to 1,9x a nie 3x (no, i moze przez ta wbudowana oslonke :-) ).. im wieksza krotnosc tym wiekszy spadek jakosci i strata swiatla.. nawet tym 1,9x zrobisz w miare udana fotke tylko obiektom statycznym..

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Heh, jak dojdzie to napisze (powienien byc w przysz. tygodniu) bo S2 jeszcze nie wrocil, ale kupilem juz Olympus'a C-210 bo mialem okazje

    Mam nadzieje, ze uda sie ustrzelic za jego pomoca kilka ciekawych fotek w "dali" No i ta wbudowana "oslonka" przeciwsloneczba calkiem ciekawa.


    ps. dostalem takze informacje od jednego usera Tokiny 3.0, ze te 3x to lekka sciema, bo w praktyce wyszlo cos ok. 2.4x. Czy to prawda, nie wiem, ale tak mi odpisal. Inny napisal, ze z Tokina jego S3 robil strasznie rozmazane zdjecia (zdecydowanie za bardzo)

    Na cyberfoto zalanazlem ciekawy test TOKINA 3.0x :
    http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...-3-0x-fuji.htm

    Niestety nikt nie sprawdzal tego z S2/S3.

    Kilka testowych fotek z C-210 jaki znalazlem w necie (razem z FZ30)
    Zobaczymy jak wypadnie z moim S2...

    Ostatnio edytowane przez siudym ; 23-02-2007 o 19:48

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    kupilem juz Olympus'a C-210
    gratuluje nowego nabytku

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    ps. dostalem takze informacje od jednego usera Tokiny 3.0, ze te 3x to lekka sciema, bo w praktyce wyszlo cos ok. 2.4x. Czy to prawda, nie wiem, ale tak mi odpisal. Inny napisal, ze z Tokina jego S3 robil strasznie rozmazane zdjecia (zdecydowanie za bardzo)]
    tak, to prawda, ze nie jest to dokladnie x3, czy x1,9.. to sa przyblizone wartosci ktore rzeczywistosc bezlitosnie koryguje ;-) ..

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Na cyberfoto zalanazlem ciekawy test TOKINA 3.0x :
    http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...-3-0x-fuji.htm

    Niestety nikt nie sprawdzal tego z S2/S3.

    Kilka testowych fotek z C-210 jaki znalazlem w necie (razem z FZ30)
    hoho, nie wiem kto i czym to robil ale NA PEWNO nie sa to zdjecia prosto z konwertera ;-) .. nie chce Ci psuc wizji zwiekszenia zakresu tele ale u mnie zazwyczaj zdjecia wychodzily (wlasciwie mozna powiedziec, ze nie wychodzily ;-) ) tak -

    piekne abberacje chromatyczne, mydlo jak ta lala i jedyne co widac, to ze nic nie widac :wink: .. czasem, przy skrajnie dobrych warunkach udalo sie cos lepszego wyprodukowac ale byly to sporadyczne wypadki.. dlatego wlasnie napisalem Ci, ze konwerterk kupilem ale prawie go nie uzywalem

    dodam jeszcze ze to byl olek x1,4 - przyznam sie ze az sie boje myslec co bedzie przy x3 :-? .. gdyby takie efekty jak zdjecia z netu, dalo sie uzyskac kompaktem z konwerterem - bylbym pierwszym ktory rzucilby w cholere te 8 kilo (10 ze statywem ;-) ) ktore zwykle nosze na plecach i poszedl do sklepu bo jakiegos ultrazooma

    ps. moze ta tokina jest lepsza od mojego starego olka ale:
    1) przy takim powiekszeniu (x3 zamiast x1,4) nie chce mi sie w to wierzyc
    2) tokiny slyna z abberacji - mawet najlepsze szkla tokiny abberuja a konwerter mialby nie miec tej wady ??

    ps. test z linka ciagle mi sie laduje i nie wszystkie zdjecia chca sie zaladowac .. poczekam jeszcze cierpliwie ;-)

    edit: zaladowalo sie ;-) .. hmm.. na pewno wyglada to lepiej niz moja probka ale - test bylo robiony na szkle z 6-io krotnym zblizeniem optycznym.. s2 ma 12 krotne ale nie chce juz tu pesymistycznych wizji roztaczac .. mam nadzieje, ze obraz bedziesz mial lepszy niz ja w swoim bylym kodak'u :-D

    wszelkie sample beda mile widziane
    Ostatnio edytowane przez Kubak82 ; 24-02-2007 o 13:34

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Mysle, ze powinno byc ok. Znalazlem pewna galerie, zdjecia zrobione przy uzyciu starego Olympus's C-2100 Ultra Zoom (+ Olympus C-210)
    http://photo.digitalfinland.net/20040426.html

    Jak widac mozna cos zdzialac tym tele

    Nie bede ukrywal, ze mi chodzi o zdjecia plazow (i ptakow) wiosna


  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Znalazlem pewna galerie, zdjecia zrobione przy uzyciu starego Olympus's C-2100 Ultra Zoom (+ Olympus C-210)
    http://photo.digitalfinland.net/20040426.html

    Jak widac mozna cos zdzialac tym tele ]
    tak, ta sa juz prawdziwe przyklady uzycia tego konwertera.. nie to co te fotki wyzej ;-) .. widac spadek jakosci, widac winiete i abberacje ale jesli potrzebujesz "wiekszego zooma" i pogodzisz sie z gorsza jakoscia zdjec to ok :-) .. mozesz ew. zrobic test na roznice w jakosci miedzy zdjeciem zrobionym konwerterem a takim, gdzie obiekty bedzie wykadrowany w PS'ie ze zdjecia robionego "golym" szklem s2 na maks. okgniskowej..

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Nie bede ukrywal, ze mi chodzi o zdjecia plazow (i ptakow) wiosna
    nie bede ukrywal, ze czeka Cie nie lada wyzwanie :-)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Nie bede ukrywal, ze mi chodzi o zdjecia plazow (i ptakow) wiosna
    Plazow? Ze niby masz takie strachliwe zaby do ktorych potrzebujesz cos wiecej niz tele 430mm z S2?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Dlaczego nie lada wyzwanie? Mowa o zwierzetach, ktore siedza w miejscu, przeciez nie w locie

    A plazy moze nie sa strachliwe, ale juz np. Ropucha Zielona ma tendencje odbywania godow na srodku stawu Ustrzelenie jedynie z daleka (stawiamy statyw i czekamy)

    Dzis dostalem dwie fotki zrobione na szybko (Olympus 765UZ + tulejka King na 52 mm oraz C-210). Zdjecia zrobione przez okno z reki:
    Max Zoom 10 aparatu:
    http://www.keepmyfile.com/image/32e2ea1421704
    To samo + C-210:
    http://www.keepmyfile.com/image/3ceef51421705

    Za kilka dni zrobie test S2+C-210, jak wypada z reki, jak ze statywu itd
    Oby na wiosne wpadlo kilka fotek w tym stylu:
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 24-02-2007 o 14:11

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Dlaczego nie lada wyzwanie? Mowa o zwierzetach, ktore siedza w miejscu, przeciez nie w locie
    w teroii jest super, ale:
    - wystarczy troche zarosli i juz af zaczyna sie gubic, ciemne tlo (jakies roslinki itp) nie pomagaja w uzyskaniu krotkich czasow..
    - ptaki przez wiekszosc czasu sa w ruchu..
    - ciekawe jak sie spisze is przy ogniskowej.. ile to bedzie - 820 i swietle+/- f6,5

    dlatego pisze o wyzwaniu bo to juz nie jest sesja u cioci na imieninach

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Dzis dostalem dwie fotki zrobione na szybko (Olympus 765UZ + tulejka King na 52 mm oraz C-210). Zdjecia zrobione przez okno z reki:
    Max Zoom 10 aparatu:
    http://www.keepmyfile.com/image/32e2ea1421704
    To samo + C-210:
    http://www.keepmyfile.com/image/3ceef51421705

    Za kilka dni zrobie test S2+C-210, jak wypada z reki, jak ze statywu itd
    wyglada ok jak na taki tandem :-)

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Zobaczymy, juz dawniej wszyscy mnie straszyli, ze majac Canona S2 IS przy max zoom 12 (ogniskowa 432) nie zrobie ostrego zdjecia z reki.
    A jest zupelnie inaczej, to sporadycznie takie fotki mi nie wychodza, wiekszasc zawsze idealne (nawet jak mam IS off - widocznie mam lapy ze stali lub nie mam "delirki" ).

    Wiec plakac zanim nie sprawdze nie bede

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •