Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
witam.
przed chwila czyscilem po raz pierwszy wnetrze mojego nowego 30d wczoraj kupionym zestawem.
chcialem oczyscic jasne prostakatne szkielko na ktorym sa wytloczne punkty pomiary ostrosci. znajduje sie ono powyzej otworu obiektywu, poziomo. przepraszam ale nie jestem w stanie tego fachowo opisac i nazwac. do tego manewru uzylem wydawac by sie moglo miekkiego pedzelka ktorym zakonczona jest gruszka. jednak widze ze na wizjerze pojawily sie slady ktorych nie moge usunac. nie sa one widoczne na zdjeciach. jednak patrzac przez wizjer wydaja sie bardzo duze i irytujace.
czy to mozliwe zeby ta szybka zostala porysowana przez delikatnych raczej pedzelek. co robic? serwis? jakie koszty? czas?
prosze o wszelkie uwagi.
przed chwila czyscilem po raz pierwszy wnetrze mojego nowego 30d wczoraj kupionym zestawem.
Jak rozumiem, nowy 30d był już tak brudny, że bezwzględnie wymagał czyszczenia, bez któego nie dał się już użytkować ?
Zamieszczone przez pkulczycki
chcialem oczyscic jasne prostakatne szkielko na ktorym sa wytloczne punkty pomiary ostrosci. znajduje sie ono powyzej otworu obiektywu, poziomo. przepraszam ale nie jestem w stanie tego fachowo opisac i nazwac.
Masz na myśli matówkę ?
Zamieszczone przez pkulczycki
do tego manewru uzylem wydawac by sie moglo miekkiego pedzelka ktorym zakonczona jest gruszka.
Do tego manewru używać należy sprężonego powietrza (np. z gruszki). Gruszki w zestawach czyszczących rzadko się do tego nadają. Należy się zaopatrzyć w zwykłą gruszkę apteczną i zanim się weźmiesz do czyszczenia body - usunąć z niej talk.
Zamieszczone przez pkulczycki
jednak widze ze na wizjerze pojawily sie slady ktorych nie moge usunac. nie sa one widoczne na zdjeciach. jednak patrzac przez wizjer wydaja sie bardzo duze i irytujace.
Matówka przez wizjer tak wygląda. Coś, co na niej jest - też.
Zamieszczone przez pkulczycki
czy to mozliwe zeby ta szybka zostala porysowana przez delikatnych raczej pedzelek.
Możliwe. Możliwe jest również, że na matówce zostały włosy z pędzelka.
Poza tym, nie napisałeś, jaki zestaw czyszczący kupiłeś - więc nie wiem czy pędzelek był rzeczywiście "delikatny".
Zamieszczone przez pkulczycki
co robic?
Nie popełniać więcej tego samego błędu. Jeżeli porysowałeś matówkę - albo się do tego przyzwyczaj, albo ją wymień. Jeżeli zostawiłeś na niej włosy z pędzla - da się je usunąć.
Zamieszczone przez pkulczycki
serwis?
Jest jednym z wyjść.
Zamieszczone przez pkulczycki
jakie koszty?
Spytaj serwisu. Wymiana matówki będzie ewidentnie droższa od czyszczenia.
Zamieszczone przez pkulczycki
czas?
Kto to wie...
Zamieszczone przez pkulczycki
prosze o wszelkie uwagi.
Nie brać się za czyszczenie aparatu nie mając o tym pojęcia.
Więcej uwag nie mam.
M@riusz
Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300
Ta czesc, ktora czysciles nazywana jest matowka. Jest bardzo, ale to bardzo precyzyjnie robiona i calkiem mozliwe, ze ja porysowales. Ogolnie nie zaleca sie jej dotykania, jezeli czyszczenie to tylko plynami/powietrzem. Mozesz sprobowac ja wyjac i wyczyscic na zewnatrz aparatu (nie masz doswiadczenia=bardzo nie polecam). Jezeli to, co widzisz w wizjerze nie pozwala Ci spac, a samemu nie chcesz czyscic, to pozostaje tylko serwis Canona (W-wa, ul. Zytnia) - tam wyczyszcza (watpie) albo wymienia (tak obstawiam). Koszty - dzwon do serwisu, pewnie kaza Ci wyslac puszke na kosztorys.
Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300
jesli nie widac na zdjęciach to olej to da sie z tym zyć przyzwyczaj a wymień dopiero jak bedziesz sprzedał mozesz zrobic jeszcze jeden numer... jesli niedawno kupiony ten aparat to spróbuj wkrecic iż miałęs wczoraj urodziny i to prezent urodzinowy ktory ma chyba jaąs wade fabryczną.. moze ktos sie nabierze i wymienią za free ale musisz wiarygodnie palic głupa
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.
Jeśli nie wpływa to na jakość zdjęć i nie masz ochoty w razie czego płacić $$$ w serwisie, to ja bym zostawił. Choć wiem jakie to wkurzające mieć paprocha na matówce , swego czasu cały wieczór spędziłem próbując wydobyć jedno takie małe coś...
aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.
no to buuuuu jak miesiac temu, bo wg polityki jessopsa:
... You have the right to cancel your order anytime prior to despatch and up to 28 days after you receive the goods ...
wiec jesli ci jeszcze te 28 dni nie minelo to dzwon jak najszybciej do jessopsa i oddawaj, i oczywisie mow ze tak bylo ale porownales dopiero pare dni temu u kolegi i ze chcesz albo zamiany na nowy albo zwrot $$, nigdy nie mialem problemow z tym sklepem, a rzniecie glupa nie jest potrzebne wystarczy ze wiekszosc sprzedawcow tam to robi
aparat kupiony miesiac temu. wczraj dokupilem do niego w jessops (duza siec sklepow fotograficznych w UK) ich firmowy zestaw. dodam ze mieszkam obecnie w oxfordzie wiec pewnie serwis londynski wchodzi w gre. hmmm... rznac glupa? myslicie ze przejdzie cos takiego?
co do przyzwyczajenia to pewnie sie da do tego przyzwyczaic choc rysy sa dosc spore. nie jestem pewien czy chce sie przyzwyczajac.
stary jak ty u angoli mieszkasz to masz sproe szanse... w Polsce to moze by nie przeszło ale tam dla swietego spokoju ci wymenią zeby miec cie z bani...
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
Komentarz