Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Wątek: BF/FF moze mi to ktos wyjasnic????

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Grippen
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    22

    Domyślnie BF/FF moze mi to ktos wyjasnic????

    Witam!

    Stwierdzilem w mojej 10D back focusing... (na tescie z kartka ostrzy delikatnie za krawedzia ktora powinna byc ostra i na ktora byl ustawiony centralny punkt AF). Teraz pytanie: moze mi to zjawisko ktos dokladnie wyjasnic???? czy ten sam problem bedzie wystepowal przy manual focus???? poniewaz mam aparat z USA i gwarancja na terenie Polski nie obowiazuje ile kosztuje naprawa tego badziewia w serwisie Canon Polska?? ile to potrwa?? prawde mowiac nie mam ochoty odsylac aparatu do serwisu w stanach... bo bede bardzo dlugo bez aparatu a jest mi on potrzebny...

    pozdrawiam i prosilbym o jakies sensowne odpowiedzi

    Radek
    GG: 2134372
    Canon EOS 40D+Grip, 10D+Grip, EOS 30+Grip, Canon EF 24-105/4 IS L, Tamron 28-75/2.8 + Sigma 50/1.4 + Sigma 50-500 + 430EX + 3 x 4GB CF & 2 x 8GB + 055ProB+141RC + inne duperele no i może troszkę umiejętności

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Nie chciałbym Cię dołować ale z moich obserwacji wynika że Serwis Canon Polska nikomu jeszcze na tą dolegliwość nic nie poradził. Owszem przyjmują takie aparaty. Kalibrują. Ale co to za kalibracja skoro wymagają od klienta by dostarczył im swoje szkło. Ustawianie aparatu pod konkretny lens jest zupełnie bez sensu. Ten aparat ma działać ze wszystkimi szkłami jakie są do niego przeznaczone a nie z jednym konkretnym. Wynika z tego (w moim odczuciu) że Canon popełnił jakiś bardzo mocny błąd którego naprawa w Serwisie jest na tyle kosztowna że woli umywać ręce i robić klienta w balona. Potwierdzeniem tego może być chyba fakt że zachodnie serwisy też sobie z tym defektem nie radzą.

    PS. Z Tego co słyszałem koszt wynosił coś około 100PLN

    PS. A tak z ciekawości: kiedy go kupowałeś? Problem ten dotyczył jak wyczytałem na tym forum aparatów z pierwszej serii które były fabrycznie wyposażone w stary soft. Ciekaw jestem po prostu czy dzieje się tak nadal czy twój aparat też pochodzi z tamtego okresu. Jest to o tyle cenna informacja że może być wskazówką dla tych wszystkich którzy się zastanawiają nad zakupem.

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maku
    Ale co to za kalibracja skoro wymagają od klienta by dostarczył im swoje szkło. Ustawianie aparatu pod konkretny lens jest zupełnie bez sensu. Ten aparat ma działać ze wszystkimi szkłami jakie są do niego przeznaczone a nie z jednym konkretnym.
    Serwis prosi o dostarczenie _wszystkich_ szkiel z ktorymi problem wystepuje i kalibruje body z kazdym z tych szkiel osobno.
    Body "rozpoznaje" (jak system swoj-wrog ) jaki lens jest do niego podpiety i w ten sposob dokonywana jest kalibracja - dla kazdego lensa z osobna, aparat zapamietuje ze z tym i z tym obiektywem ma dzialac tak i tak. Nie wiem jak z kosztem - czy jednorazowo za calosc czy od kazdego obiektywu z osobna licza.

    Co do pytania o MF - wyostrzy ci tak jak to widzisz przez wizjer, problem FF/BF dotyczy tylko autofocusa.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Body "rozpoznaje" (jak system swoj-wrog ) jaki lens jest do niego podpiety i w ten sposob dokonywana jest kalibracja - dla kazdego lensa z osobna, aparat zapamietuje ze z tym i z tym obiektywem ma dzialac tak i tak.
    Vitez, mógłbyś podać jakieś źródło tej, bądź co bądź, mocno "internal" informacji? Interesuje mnie to o tyle, że właśnie cały mój sprzęt ze stopki leży w serwisie i czeka na tą kalibrację

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Vitez, mógłbyś podać jakieś źródło tej, bądź co bądź, mocno "internal" informacji? Interesuje mnie to o tyle, że właśnie cały mój sprzęt ze stopki leży w serwisie i czeka na tą kalibrację
    Zmyslam majac nadzieje ze to wlasnie tak dziala . Tzn nie ma nigdzie potwierdzenia ale pare watkow widzialem (grupa pl.rec.foto.cyfrowa) gdzie ktos kilka obiektywow wraz z body zanosil i pozniej wszystkie mu dzialaly juz stuningowane, a gdy podpinal jakis inny, pozyczony to znowu FF/BF, czyli ze problem naprawili tylko do tych konkretnych obiektywow, czyli ze body musi jakos je rozpoznawac skoro problem sie pojawia przy niestuningowanych - tak na logike.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    ...czyli ze body musi jakos je rozpoznawac skoro problem sie pojawia przy niestuningowanych - tak na logike.
    Oczywiście, że korpus 'rozpoznaje' obiektyw! Jednak IMHO z zasady działannia AF w DSLR, obiektyw nie ma tu nic do rzeczy.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    ...czyli ze body musi jakos je rozpoznawac skoro problem sie pojawia przy niestuningowanych - tak na logike.
    Oczywiście, że korpus 'rozpoznaje' obiektyw! Jednak IMHO z zasady działannia AF w DSLR, obiektyw nie ma tu nic do rzeczy.
    Konkretny egzemplarz ? Znaczy że jak podepniesz dwie sztuki jednego modelu będzie wiedział która jest która ? Wątpie...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Konkretny egzemplarz ? Znaczy że jak podepniesz dwie sztuki jednego modelu będzie wiedział która jest która ? Wątpie...
    I słusznie, że wątpisz, bo ja też wątpię
    Korpus rozpoznaje typ obiektywu, ale nie konkretną sztukę! Przynajmniej ja tak uważam...

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Korpus rozpoznaje typ obiektywu, ale nie konkretną sztukę! Przynajmniej ja tak uważam...
    Ja tak samo mysle, choc moze to nieprecyzyjnie powyzej ujalem. To znaczy wydaje mi sie ze jak sie stuninguje np 10D z np Tamronem 28-75 to z kazdym Tamronem 28-75 powinien w porzadku juz dzialac. Wot takie gdybanie 8)

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Grippen
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maku

    PS. A tak z ciekawości: kiedy go kupowałeś? Problem ten dotyczył jak wyczytałem na tym forum aparatów z pierwszej serii które były fabrycznie wyposażone w stary soft. Ciekaw jestem po prostu czy dzieje się tak nadal czy twój aparat też pochodzi z tamtego okresu. Jest to o tyle cenna informacja że może być wskazówką dla tych wszystkich którzy się zastanawiają nad zakupem.
    Witam!

    Aparat kupowalem pod koniec sierpnia tego roku... ma najnowsza wersje softu. 2.0.1...

    pozdr
    Radek
    Canon EOS 40D+Grip, 10D+Grip, EOS 30+Grip, Canon EF 24-105/4 IS L, Tamron 28-75/2.8 + Sigma 50/1.4 + Sigma 50-500 + 430EX + 3 x 4GB CF & 2 x 8GB + 055ProB+141RC + inne duperele no i może troszkę umiejętności

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •