Strona 97 z 140 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #961
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    "szukam" czegoś lżejszego i równie dobrego co Canon.
    Samo Sony jest chyba z 300g lżejsze. Jednak zdaje sobie sprawę, że dobre jasne szkła Sony / Sigmy nie będą ani lekki ani małe. Gdybym chciał mały / lekki to pewnie bym robił zdjęcia "małpką" bądź telefonem.

    Pewnych rzeczy nie przeskoczę. Niektóre jednak mogę spróbować (jak np. body).
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  2. #962
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Nie wiem o jakim wspinaniu mowa ale moim zdaniem i na podstawie moich doświadczeń targanie takich dużych klamotów w góry to nieporozumienie. Ja w ogóle nie rozumiem do czego tam FF potrzebne?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #963
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Ja do "zadań specjalnych" używam Ricoha - małe i lekkie body, matryca APS-C, 28mm super ostry obiektyw.

  4. #964
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem o jakim wspinaniu mowa ale moim zdaniem i na podstawie moich doświadczeń targanie takich dużych klamotów w góry to nieporozumienie. Ja w ogóle nie rozumiem do czego tam FF potrzebne?
    Zapewne wiele osób powiedziałoby to samo na temat "targania" przez Ciebie Canona podczas gdy oni mają bezlusterkowca ;-)

    Jak ktoś ma problemy z targaniem to powinien doładować, chyba, że go stać na wymianę. Z resztą jak ze sprzętem do wspinania.
    Dla mnie osobiście nie jest to nieporozumienie i nie chcę tutaj tłumaczyć mojego wyboru. Nie o to tutaj chodzi. Pytanie nie było na temat sensu FF w górach a C5D vs Sony a7.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  5. #965
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Zapewne wiele osób powiedziałoby to samo na temat "targania" przez Ciebie Canona podczas gdy oni mają bezlusterkowca ;-)
    Ja Canona od lat nigdzie nie targam, wyleczyłem się z tego dawno. Mobilnie robie zdjęcia smartfonem. W robocie używam lustrzanek i kamer Canona ale stacjonarnie, bo chyba bym musiał busem to wszystko wozić ....

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Jak ktoś ma problemy z targaniem to powinien doładować, chyba, że go stać na wymianę. Z resztą jak ze sprzętem do wspinania.
    Dla mnie osobiście nie jest to nieporozumienie i nie chcę tutaj tłumaczyć mojego wyboru. Nie o to tutaj chodzi. Pytanie nie było na temat sensu FF w górach a C5D vs Sony a7.
    Oczywiście ale jak tu pytasz to znaczy, że pewnych rzeczy nie wiesz i czasem warto spojrzeć na sprawę z zupełnie innej strony . Można wtedy uzyskać lepszy efekt artystyczny zmieniając podejście i sposób pracy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #966
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście ale jak tu pytasz to znaczy, że pewnych rzeczy nie wiesz i czasem warto spojrzeć na sprawę z zupełnie innej strony . Można wtedy uzyskać lepszy efekt artystyczny zmieniając podejście i sposób pracy.
    Jasna sprawa, jak to mówią "mądrego to i dobrze posłuchać" :-D Jednak ja się chyba z targania nie wyleczę, ale zobaczymy... czas pokaże ;-) Zamiast wydawać 2k na nowy (lekki) aparat, wolę wydać 2k na nowy obiektyw
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  7. #967
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Czytałem pierwszą stronę twojego wątku. Po co ci bezlustro by przypinać jedną stałkę?
    Skoro chcesz ekwiwalentu 35 mm to Fuji X100F
    Jak chcesz szerzej to kup Fuji XF10. Oba Fuji maja 24 Mpx, niskie ISO jest dobre, a matryca tak jak w Sony A6... czyli APS-C.

  8. #968
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czytałem pierwszą stronę twojego wątku. Po co ci bezlustro by przypinać jedną stałkę?
    Skoro chcesz ekwiwalentu 35 mm to Fuji X100F
    Jak chcesz szerzej to kup Fuji XF10. Oba Fuji maja 24 Mpx, niskie ISO jest dobre, a matryca tak jak w Sony A6... czyli APS-C.
    Jacku skoro czytałeś pierwszą stronę innego wątkuto trzeba było odpowiedzieć tam :-) To już stara "bajka".

    Pytanie zadane tutaj jest zupełnie inne i nie ma z tamtym nic wspólnego. Zastanawiam się po prostu nad sensem (kosztem) przejścia na system Sony. Ot co...
    Rozważając jednak wszystkie za i przeciw chyba jednak zostanę przy swoim. No, chyba, że coś się zmieni... (a póki co się nie zanosi).
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  9. #969
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    "szukam" czegoś lżejszego i równie dobrego co Canon.
    Samo Sony jest chyba z 300g lżejsze. Jednak zdaje sobie sprawę, że dobre jasne szkła Sony / Sigmy nie będą ani lekki ani małe. Gdybym chciał mały / lekki to pewnie bym robił zdjęcia "małpką" bądź telefonem.

    Pewnych rzeczy nie przeskoczę. Niektóre jednak mogę spróbować (jak np. body).
    Kolego batis 25 i 40 są lekkie i świetne optycznie. Sony 85 1.8 i 55 1.8 są tanie, lekkie i świetne optycznie. O Sigmie nie musisz myśleć. Ja mam Sony 28 2.0 -lekki, ostry, szybki ale ogromną dystorsję i winietę ma do korygowania kliknięciem ale wolałbym bez Ja kupiłem system Sony za mniej niż 35k. Wiec tanio. 2xa7III i 14,28,55,85 + lampy . W wadze zestawu różnica jest ogromna. Powrót ? Odpada. Chociaż jedyna wada to wyświetlacz LCD i menu, które na początku jest idiotyczne oraz to że z Canona sprzętu nie sprzedałem jeszcze
    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #970
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Jasna sprawa, jak to mówią "mądrego to i dobrze posłuchać" :-D Jednak ja się chyba z targania nie wyleczę, ale zobaczymy... czas pokaże ;-) Zamiast wydawać 2k na nowy (lekki) aparat, wolę wydać 2k na nowy obiektyw
    Po prostu wiem czym takie "odlekczanie" się kończy . Ja skończyłem na telefonie ....
    Teraz testuję eMkę - zobaczymy jak się sprawdzi jako lekki setup.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 97 z 140 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •