Strona 40 z 260 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #391
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Niektórym one protezy całkiem dobrze działają Nawet jeśli posądzani przez innych o brak "zdrowego rozsądku" i "nieracjonalny wybór"


    System EOS R jest na razie również jakby wirtualny Praktycznie bez adaptera na szkła EF nie istnieje (tak nawiasem pisząc widzę małą sprzeczność z krytyką używania szkieł EF przez adapter z puszkami innych systemów w pierwszym zdaniu (one protezy) Różnica taka, że szkła EF z onymi "protezami" również działają w przeciwieństwie do sygnałów iż w systemie R nie działa optyka pozasystemowa.
    Do Rki masz natywnie działające szkła systemowe, są sygnały że nie ma odczuwalnej różnicy przy używaniu tych szkieł /EF/, dochodzi nawet pewna dodatkowa funkcjonalność przy zastosowaniu adaptera z pierścieniem.
    To że nie działają kundle to tylko argument za tym, że używanie szkieł niesystemowych może się skończyć kiepsko - zawsze. Żaden system nie jest od tego wolny, nawet wszystkomające najlepsze puszki świata wiadomej firmy . Czego już prywatnie najlepszym dowodem dla mnie jest to, że po podpięciu dwóch moich szkieł do AIII były zwiechy. Pomijam już że wizjer w tym cudzie techniki jest dla mnie daleki od doskonałości z czego też wynikają moje wątpliwości do użytkowych właściwości tegoż w Rce przy moich zastosowaniach.



    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z pewnością Oby tylko nie przejechali się jak co poniektórzy na premierze aparatu Yashica Y35 https://fotoblogia.pl/12988,yashica-...e-nie-ma-konca
    Porównywanie produktu od producenta który nie istnieje do produktu od jednej z największych firm w branży jest lekko mówiąc nietrafione.
    Ja rozumiem że można canona nie lubić ale choć trochę trzymajmy się realiów w tych dywagacjach.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-10-2018 o 20:23
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #392
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    Ale jaki to będzie miało sens biznesowy? Umówmy się takich szkieł byle amator nie kupi, a profi lub entuzjasta do czego je podepnie? To jest skazywanie się na jakąś totalną niszę. Działanie zupełnie nie w stylu Canona. Na dodatek zysk z tego że szkło będzie krótsze o 2 cm - rzeczywiście przy tych gabarytach różnica rozstrzygająca .
    2cm to może nie, ale z 10-15 to już spora różnica. Zresztą takie metryki nie oddają dobrze problemu. Np. dla mnie różnica pomiędzy 3,8 a 3,0 kg jest zupełnie zasadnicza, choć wydaje się niewiele.

    A wracając do meritum, zapytam inaczej: ile czasu trzeba, żeby Canon wypuścił odpowiednika Sony A9? Wg mnie max. rok-dwa, potem bramki na autostradę będą już zamknięte

  3. #393
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 319

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla wielu osób puszka to tylko zakrętka do szkła i adaptery to kwestia czasu. BTW - seria R bez adaptera na szkła EF nie istnieje praktycznie.



    No i ?
    I jesteś pewien, że osoba mająca słabą i szumiącą matrycę w 5D i 6D zmieni lustrzankę na EOSa R enty level (bo o tym pisałem wcześniej) z taką samą matrycą za 2x większą kasę ? A użytkownik Fuji ze świetną matrycą X-Trans CMOS III będzie wolał kupić coś gorszego i mniej funkcjonalnego ?
    obiektywy EF działają z R - praktycznie wszyscy piszą że nie ma z tym problemów - nie widze u canona problemu ze szklarnią na R - kompletnie nie widzę

    "słaba i szumiącą matrycę 5D i 6D" - nie wiem o którym 5D piszesz więc sie nie wypowiem, ale matryca 6D pod względem szumów wypada zupełnie dobrze jak na taką staroć szumy ma bardzo małe - nie daje się tylko wyciągać ciemi o 4EV ale na taką manipulację to chyba można odpowiedzieć tylko inną manipulacją - trzeba się nauczyć używac światłomierza

    co do kundli to sigma pewnie wypuści update wgrasz bedzie działać, ja też wgram i też będzie działać - ja to rozumiałem jak kupowałem S50A - to dość oczywiste że tak to będzie działać i nie ma nad czym rozdzierać szat - to się aktualnie dzieje w każdym systemie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 21-10-2018 o 20:35

  4. #394
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    2cm to może nie, ale z 10-15 to już spora różnica. Zresztą takie metryki nie oddają dobrze problemu. Np. dla mnie różnica pomiędzy 3,8 a 3,0 kg jest zupełnie zasadnicza, choć wydaje się niewiele.
    Ale ja piszę o różnicy wynikającej z grubości adaptera. Technologię DO możesz przecież stosować w dslr więc nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #395
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 319

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zobacz sobie rozebranie R przez LensRental bo jednak opowiadasz lekkie głupoty. R jest całkiem nieźle uszczelniony.
    przeczytaj jeszcze raz bo po mojemu uszczelnienia są (i są opisane jako) przeciętne żeby nie powiedzieć bardzo przeciętne

  6. #396
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jaja sobie robisz facet co projektował 6DII już nie projektuje
    Może wywalili go z DSLR do ML A tu uzmysłowił sobie, że matryca z 6DII nie ma bandingu i możnaby cos pokombinować
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #397
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale ja piszę o różnicy wynikającej z grubości adaptera. Technologię DO możesz przecież stosować w dslr więc nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz?
    Aha, to małe nieporozumienie. Oczywiście, że Canon może stosować DO dla DSLR. Problem w tym, że w praktyce nie stosuje (vide supertele mark III i prototyp 600/4 pokazany przynajmniej ze trzy lata temu). Powodów możemy się domyślać (wysokie koszty, kłopoty z automatyzacją procesu etc.). Skoro jednak w Eos R stawia na szkła premium, to wyższe koszty nie stanowią problemu, a mniejszy obiektyw lepiej pasuje do mniejszego korpusu. To oczywiście spekulacje z mojej strony. Jeśli jednak założyć, że nie będzie szkieł RF DO, to oznacza w praktyce klęskę tego rozwiązania (znaczy DO, a nie RF ).
    Ogólnie z produktyzacją u Canona jest tak sobie. Żeby tylko nie narzekać, to przyjemnie mnie zaskoczył RF 24-105, nie spodziewałem się Nano Usm w eLce tak szybko
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-10-2018 o 20:43

  8. #398
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 319

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może wywalili go z DSLR do ML A tu uzmysłowił sobie, że matryca z 6DII nie ma bandingu i możnaby cos pokombinować
    mały banding jest niezły - kupią następną wersję, myślisz że gość zmienił działy no w sumie to prawdopodobne jak porównasz postęp pomiędzy 6D i 6DII oraz 5DIV i R to wychodzi że to mógł być ten sam gość
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 21-10-2018 o 21:01

  9. #399
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg
    Zobacz sobie rozebranie R przez LensRental bo jednak opowiadasz lekkie głupoty. R jest całkiem nieźle uszczelniony.
    Znaczy czytamy to samo a rozumiemy całkiem coś innego ? Cuda panie, cuda się tu dzieją...

    https://www.imaging-resource.com/new...eos-r-teardown
    Translator:
    "Po usunięciu wielu śrub wokół ciała, zespół odkrył znaczne uszczelnienie pogodowe wokół gałek, tarczy i tylnego wyświetlacza, ale niewiele uszczelek, lub brak uszczelek gdzie indziej."

    https://www.lensrentals.com/blog/201...orless-camera/

    "Jak widać na prawo od tego, reszta szczelności korpusu zależy od plastikowego nakładania się, aby utrzymać rzeczy na zewnątrz, nie ma żadnych uszczelek."

    "Zaznaczę, ponieważ zdjęcie jest małe, że wzdłuż krawędzi nie ma pianki uszczelniającej. Kontakt plastyk z plastikiem to jedyne uszczelnienia pogodowe."

    Krótko pisząc R-ka ma standardowe uszczelnienia górnych pokręteł, przycisków oraz LCD w klasie semi profi i nic więcej (klasa 5D). Z pewnością bym nie wystawił tego aparatu na deszcz bo nie ma żadnych uszczelek pomiędzy pokrywami.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2018 o 23:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #400
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    przeczytaj jeszcze raz bo po mojemu uszczelnienia są (i są opisane jako) przeciętne żeby nie powiedzieć bardzo przeciętne
    Po Twojemu. Przeciętne w stosunku do czego ? Jedynki, Pentaxow czy czego?

Strona 40 z 260 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •