Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 123

Wątek: Adapter EOS - EOS M

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pamietasz moze z jakimi szklami?
    EF 40/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bagnet mi akurat zwisa, natomiast roznica w cenie do oryginalu (110 EUR) jest spora, bo to raptem 25 EUR kosztuje.
    W Polsce jest rzeczywiście pewien problem z tanim zakupem oryginału (choć nie do końca chyba, bo był bodaj podwójny cashback). Natomiast gdzie indziej widziałem często zestawy M50 zawierające adapter.

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    natomiast roznica w cenie do oryginalu (110 EUR) jest spora, bo to raptem 25 EUR kosztuje.
    Cena oryginału nie jest do strawienia "tak po prostu". Dostałem casback 215 zł przy zakupie M50 i 215 zł przy zakupie adaptera.
    Kupiłem oryginał bo się bałem, że sobie nie poradzę z ewentualnymi problemami z zamiennikiem ale odchorowałem to poważnie.
    Wylałem swoje żale choćby w wątku o M50 a resztę utopiłem w alkoholu . Cenę traktuję jak zwyczajny rozbój.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 30-10-2018 o 18:43
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #43
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pamietasz moze z jakimi szklami?


    bagnet mi akurat zwisa, natomiast roznica w cenie do oryginalu (110 EUR) jest spora, bo to raptem 25 EUR kosztuje.
    Mnie cena nie zwisa ale moja luba zachorowała na eMkę (M6 i ma być srebrny) i jednak chyba kupimy adapter oryginał ....
    W ogóle to ma komórkę, która robi świetne zdjęcia ale jakoś nie daje się przekonać .

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Cena oryginału nie jest do strawienia "tak po prostu". Dostałem casback 215 zł przy zakupie M50 i 215 zł przy zakupie adaptera.
    Kupiłem oryginał bo się bałem, że sobie nie poradzę z ewentualnymi problemami z zamiennikiem ale odchorowałem to poważnie.
    Wylałem swoje żale choćby w wątku o M50 a resztę utopiłem w alkoholu . Cenę traktuję jak zwyczajny rozbój.
    Cena jest u nas debilna to fakt.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-10-2018 o 18:51
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie cena nie zwisa ale moja luba zachorowała na eMkę (M6 i ma być srebrny) i jednak chyba kupimy adapter oryginał
    Tutaj:
    https://abfoto.pl/produkty/foto-i-vi...18-150-srebrny
    body M6 w zestawieniu z obiektywem wychodzi cenowo jak ten cały adapter
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 30-10-2018 o 19:14
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #45
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tutaj:
    https://abfoto.pl/produkty/foto-i-vi...18-150-srebrny
    body M6 w zestawieniu z obiektywem wychodzi cenowo jak ten cały adapter
    No prawie . Z tego co widzę to jednak chce z tym podstawowym kitem (bo mały), ma być srebrny i z adapterem do szkieł które posiadamy . Skoro tak ma być to nie dyskutuję .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-10-2018 o 19:44
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No prawie . Z tego co widzę to jednak chce z tym podstawowym kitem (bo mały), ma być srebrny i z adapterem do szkieł które posiadamy . Skoro tak ma być to nie dyskutuję 8).
    Body M z każdym natywnym obiektywem M jest urokliwe. Cokolwiek EF podpięte poprzez ten rzeczony adapter nie jest sexy.
    Obecnie mam cały czas podpięte C35/2IS do M50 bo przywykam do ogniskowej 50mm przed zakupem(?) M32/1.4. No nie ma to uroku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #47
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    w NL w tej chwili M5-tka jest za 540 EUR i na to jest cashback (90 EUR zwrotu albo 120 EUR na kolejny zakup). goly adapter Canona to 110 EUR. za to zestaw M5 + adapter to 690 EUR (i taki sam cashback).

    M6 jest drozsze (550 EUR body, 65 cashbacku), z drugiej strony w kicie (z 15-45) to juz tylko 625 EUR. po prawdzie to klawiszowo M6 mi sie ciutke bardziej widzi od M5, ale za to celownik elektroniczny to dla mnie wielki atut M5 i jednak przewaza to galkologie...



    generalnie to cenowo to ja nie do konca ogarniam ta kuwete
    www albo tez flickr

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Szczerze? Ja bym nie kupił ani M6 ani M5. Tylko M50, a jeśli komuś zależy na rozmiarach czy innych oszczędnościach to M100.
    To moja subiektywna opinia i nie zamierzam jej dyskutować I przypominam, że pewnie w lutym mniej więcej M5 i M6 odejdą do lamusa, więc obecna cena może jeszcze jest wysoka

  9. #49
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Szczerze? Ja bym nie kupił ani M6 ani M5. Tylko M50, a jeśli komuś zależy na rozmiarach czy innych oszczędnościach to M100.
    nie ma bata bez dwoch kolek kontrolnych, zawsze pracuje w manualu.

    juz w 750D to jest uciazliwe dla mnie, a przy guziczatkach M50-tki to jest awykonalne.


    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To moja subiektywna opinia i nie zamierzam jej dyskutować I przypominam, że pewnie w lutym mniej więcej M5 i M6 odejdą do lamusa, więc obecna cena może jeszcze jest wysoka
    to ja do lutego sobie zdjecia tym porobie, bez obaw.
    www albo tez flickr

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Adapter EOS - EOS M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zawsze pracuje w manualu.
    Ja też A wszystko zmieniam w mojej M10 na ekranie, bo nigdzie mi się nie spieszy (zresztą wcale nie jest znacznie wolniej). Przy czym jeden palec zawsze mam na kółku, a drugim pacnę ekspozycję, przysłonę czy co tam jeszcze potrzebuję (nie zmieniam wartości palcem, bo to trochę mozolne, ale właśnie kółkiem).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 30-10-2018 o 20:34

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •