Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

  1. #1

    Domyślnie Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Witam,

    Jako posiadacz starego już 30D planuję zakup nowego body. Jestem amatorem, fotografuje od 7 lat, głównie krajobrazy, dużo podróżuje. Lubię też eksperymentować, szczególnie ze zdjęciami nocnymi i astrofotografią a od niedawna doszło filmowanie i timelapse. Jedyny godny uwagi obiektyw który posiadam to Canon 20-35 f:3,5-4,5, reszta to plastikowe kity i stare m42. Na nowe body rozważam 6D lub 70D/80D. Posiadam niewielki budżet, maksymalnie 4 tys., więc preferuje raczej używany sprzęt.

    Nie wiem, czy warto przechodzić na pełną klatkę. 6D bardzo mi odpowiada, ale boje się, że za niedługo będzie to już przestarzały sprzęt, a kolejny zakup przewiduje najszybciej za 5-6 lat albo i nawet później. Zostając przy APS-C na pewno będę musiał zakupić obiektywy, gdyż c20-35 na cropie to dla mnie za wąsko. Jako że mam obiektywy typowo pod FF, to czy warto pakować się w cropa z obiektywami i body, biorąc pod uwagę przyszłość oraz dzisiejszy rozwój pełnej klatki i bezlusterkowców?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    masz mało pieniędzy kup APS-c
    masz dużo pieniędzy kup FF
    masz bardzo dużo pieniędzy kup R

    mam nadzieje ze pomogłem
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 29-09-2018 o 15:36
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Jeżeli 6D Ci odpowiada to kupuj i ciesz się fotografią...5D już się dawno zestarzał i co z tego?Mnóstwo ludzi dalej robi nim zdjęcia i jest zadowolona.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Cytat Zamieszczone przez Psychedelio Zobacz posta
    Nie wiem, czy warto przechodzić na pełną klatkę. 6D bardzo mi odpowiada, ale boje się, że za niedługo będzie to już przestarzały sprzęt, a kolejny zakup przewiduje najszybciej za 5-6 lat albo i nawet później.
    1.wszystkie sprzęty nszej ulubionej firmy już na dzień dobry sa przestarzałe

    2.budżet 4000zl fulframe - najpierw szkła krajobraz - kupisz używkę 17-40L 1500zł, coś uniwersalbego lub tele jeśli tylko krajobraz 70-2004L bez stabilizacji 1700? zł = 3200zł zostaje 800zł na korpus , dobra popatrzmy od strony korpusu 6D używka 3500? zostaje 500zł na szkła - realnie może się zmieścisz z 5DII (to nadal przyzwoity korpus ale już dwukrotnie przestarzały) i 17-40L (z tą nocną to będzie tak na granicy ale na nocnej slabo się znam więc może wystarczy) i to by było na tyle jeśli ci to wystarcza to masz problem z glowy.

    3.drugiej części tekstu nie rozumiem to masz te obiektywy?, czy nie masz?, czy ci się wydaje że masz bo masz jakież zbytki m42? - tutaj mogę doradzić tylko ładny zachęcający opis i pchnięcie na sieć może jakiś kolejny jeleń znaczy kupiec napalony na pleśniaki się znajdzie, a kasę dołożyć do zakupu jakiegoś bardziej realnego obiektywu.

    4. o apsc cenowo sensownie się nie wypowiem bo już dawno nie śledzę cen apsc, ale realnie to zaryzykuję ze budżet również nie wytrzyma niczego konkretngo - szkła 20-22 ok 1300-1500zl tamron 70-300 1000zł = 2500 (w środek plastikowy kit za 200zł) zostaje 1500 na korpus 70D 1800-2000 używka - przy odrobinie szczęścia pewnie da się to zrobić. ewentualnie plastikowe c11-18 i c50-250 i równie plastikowy kit pomiędzy

    5. i należy pamiętać że przestarzałe apsc jest gorsze od przestarzałego fullfrejma o ok 1EV na wykresie bo w realu pewnie jeszcze gorzej (proszę jak uniwersalna miara ten EV)

    pozostaje tylko dobrze zdefiniować swoje potrzeby i coś wybrać
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-09-2018 o 17:38

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Cytat Zamieszczone przez Psychedelio Zobacz posta
    Lubię też eksperymentować, szczególnie ze zdjęciami nocnymi i astrofotografią a od niedawna doszło filmowanie i timelapse. Jedyny godny uwagi obiektyw który posiadam to Canon 20-35 f:3,5-4,5, reszta to plastikowe kity i stare m42. Na nowe body rozważam 6D lub 70D/80D.

    Zostając przy APS-C na pewno będę musiał zakupić obiektywy, gdyż c20-35 na cropie to dla mnie za wąsko. Jako że mam obiektywy typowo pod FF, to czy warto pakować się w cropa z obiektywami i body, biorąc pod uwagę przyszłość oraz dzisiejszy rozwój pełnej klatki i bezlusterkowców?
    Wybór jest prosty. Kup sobie aparat Canon EOS 6D.

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Używane 6D będzie bardzo dobrym wyborem. Koszt 3100-3500 zł. Masz już do niego obiektyw C 20-35 f 3.5-4.5. Dokupisz na początek C 50 1.8 STM a później jeszcze jakiś inny obiektyw wedle upodobania. Będziesz na pewno zadowolony.

  7. #7
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Kupno nowego sprzętu - FF czy APS-C

    Jest też 5d mk3.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •