Strona 182 z 197 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183184192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 811 do 1 820 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1811
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    8 obiektywów?? Imponujące!! Coś mi się wydaje, że w tej liczbie będą jednak też nowe extendery mk IV.

  2. #1812
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Lub nowy ML FF z nowym bagnetem i z podstawowymi obiektywami do niego
    Jestem przekonany że tak właśnie jest

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #1813
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Jak by tak było to był bym "trochę" zaskoczony :P

  4. #1814
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Szkła do bezlustra FF są gotowe u Canona mniej więcej od 2012 roku czyli od momentu finalizacji Dual Pixela.

    W tej chwili wymieniane są też wcześniejsze kluczowe resztki (np. 70-200 czy 400/2.8), w których ewentualna wymiana firmware wymagałaby usługi serwisowej (a dodatkowo wprowadza się np. nowe powłoki). No ale tego nie da się przeczytać na rumorsach

  5. #1815
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    A to nie jest tak, że oni dopiero te szkła opatentowali i będą wypuszczać 1-2 rocznie jak dla mnie to jest całkowicie nie w stylu canona.
    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    8 obiektywów?? Imponujące!! Coś mi się wydaje, że w tej liczbie będą jednak też nowe extendery mk IV.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1816
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Nie, te obiektywy mniej więcej w ciągu ca. pół roku na pewno się pojawią. Jedne szybciej, inne później.

    Pierwsza piątka wg mnie wygląda następująco:

    400/2.8 III L IS
    300/2.8 III L IS
    extender 1.4 IV
    extender 2 IV
    i ostatnie nie wiem co, prawdopodobnie też L-ka (135?)

    Te trzy pozostałe, to na pewno nie L-ki:
    EF-M 35/1.4 STM
    może jakiś zoom standardowy EF-M ze światłem 2.8-4
    i nowy kit EF-M

    Jak łatwo zauważyć, w tej koncepcji nie ma miejsca na szkła z nowym bagnetem do bezlustra FF.

    To oznacza, że albo nie mam racji albo nie będzie nowego bagnetu albo nie będzie bezlustra FF w najbliższym czasie...

    P.S. Jakby się mocniej zastanowić, to pewnie dałoby się dokładniej przewidzieć co się pojawi. Jakoś szczególnie nie czekam na żaden obiektyw, więc aż tak mnie to nie interesuje. Czekam już od paru lat na 600/4 DO i trochę już zwątpiłem. Zwłaszcza, że nawet jak się pojawi, to nie kupię go jako nówkę, a na używki przyjdzie poczekać. Jakiś inny DO byłby miłym zaskoczeniem, choć uważam, że akurat 600/4 to najlepsze miejsce na tę technologię.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 16-08-2018 o 15:58

  7. #1817
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To oznacza, że albo nie mam racji albo nie będzie nowego bagnetu albo nie będzie bezlustra FF w najbliższym czasie...
    i jedno i drugie. bedzie bezlustro FF jak juz sie Nikon wypruje ze swoim, a Canon wypusci brakujace STM-y: 17-35/3.5-5.6, 20/2.8 STM, 135/2.8 STM. i wtedy wejdzie bezlusterkowiec. z normalnym bagnetem EF i z normalna bateria LP-E6...

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    P.S. Jakby się mocniej zastanowić, to pewnie dałoby się dokładniej przewidzieć co się pojawi. Jakoś szczególnie nie czekam na żaden obiektyw,
    ja bym z wielka radoscia przygarnal 135/2.8. taki w 3/4 wagi i rozmiaru 135/2 (nie zeby ten byl duzy, ale...), jakby tylko cenowo nie zaszaleli...

    poza tym to ja mam wishlist EF-S... 22/2 IS, 15-70/4 IS, 50-135/4 IS... chociaz to raczej juz lista marzen jest, realnie to nie robie sobie zludzen...
    www albo tez flickr

  8. #1818
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    W tej chwili 135/2 w Polsce ma cashback na poziomie do 25%. Jak trzeba będzie, to Canon na pewno jest w stanie sprzedawać to szkło jeszcze taniej. Nie sądzę, żeby zaprzątał sobie głowę 135/2.8. Zwłaszcza, że konkurencja nie ma nic do zaoferowania.

    Co do EF-S, to jestem w stanie wyobrazić sobie coś zbliżonego do 15-70/4, choć wielkiej przewagi nad 15-85 w tym nie widzę. Raczej należy się spodziewać odwrotu od EF-S na rzecz EF-M. Pierwszym zwiastunem może być 35-tka, której nigdy w EF-S się nie doczekaliśmy.

  9. #1819
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    400/2.8 z tc chcę! :P no i bezlustro
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  10. #1820
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Raczej należy się spodziewać odwrotu od EF-S na rzecz EF-M.
    Też tak myślę. Podejrzewam, że w najbliższych latach amatorski crop przesunie się na serię EOS-M. Ci bardziej zaawansowani przejdą na serię 6d lub 7d.
    Nawet na dzień dzisiejszy gdyby ktoś ze znajomych chciał kupić jakiś tzw. "lepszy aparat" to nie doradzałbym jak kiedyś serii xxxd, ale M50.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Pierwszym zwiastunem może być 35-tka, której nigdy w EF-S się nie doczekaliśmy.
    Nigdy tego nie mogłem zrozumieć. Czekałem do końca mojej przygody z cropem choć byłem bardzo zadowolony ze swojej S30/1.4 Nikon wypuścił 35/1.8 za 800zł i sprzedał tego bardzo dużo.
    Każdy powinien mieć w swojej torbie 50mm lub jego odpowiednik
    Miłego dnia
    moja www

Strona 182 z 197 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183184192 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •