Strona 2 z 133 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Akustyk - a jakie fundamentalne bolączki oryginału rozwiązuje mkII ? Się zastanawiam, bo przy mojej pracy ten aparat nie ma zadnych wad juz teraz . Cena na poziomie ponad 7500-8000zl, dobrze widze?
    Piotr,
    dla mnie bardzo zdecydowanie AF.
    mam od kilku miesiecy rownolegle takie male g*wienko 750D. kazdy z jego 19 punktow AF dziala jak zloto - nie ma wahania, nie ma dluzszego zastanowienia - po prostu lapie ostrosc.
    w 6D mam w zasadzie trzy uzyteczne punkty wiec czesto musze ruszac glowica zeby sobie w ustawionym kadrze zlapac ostrosc. najczesciej jak klepie swoje pocztowki to ten czas mam, wiec nie jest to tragedia. ale tez wielokrotnie focac 750D lapie sie na zdumieniu, ze nie musze nic przekadrowywac ani ponownie probowac, bo aparat ma pewnie dzialajacy punkt AF w miejscu, w ktorym go potrzebuje. i mysle sobie dlaczego do ciezkiej anieli moj duzy korpus nie moglby tak samo pracowac.

    to jest hobby, ja mam z tego miec przyjemnosc a nie frustracje. biorac pod uwage, ze taki korpus kupuje na 4-5 lat (a moze i dluzej) a kazdego roku latam z nim po kilkaset godzin... to cena na poziomie 2000 EUR nie jest jakims szokiem.


    druga rzecz, ktora mi sie w mkII podoba - ruchomy ekranik (przy powyzszym zastrzezeniu, ze nie koliduje mi z L-bracketem) i uzyteczny AF w trybie LV (w 6D mkI to jest uzyteczne dla totalnych anemikow). to mi pozwala w wielu sytuacjach wyjsc na szlak/w droge z mniejszym statywem zamiast dzwigac pelnowymiarowe nogi, albo wygodnie focic z perspektywy zaby.



    przewidywana cena w Eurolandzie na ten moment to 2130 EUR (https://www.cameranu.nl/nl/p1933615/...k-ii-dslr-body ). niemalo. taniej mozna kupic 5D mkIII (+odbiornik GPS jak dla mnie), gdzie oprocz lepszego AF jest tez duzo mocniejsza obudowa. albo moge to olac i dalej robic 6D mkI, bo koniec koncow nadal robi fantastyczne zdjecia a skoro z uposledzonym AF dalo sie zyc 3,5 roku, to i kolejne 2-3 lata tez sie da. mysle...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 29-06-2017 o 08:58
    www albo tez flickr

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    przewidywana cena w Eurolandzie na ten moment to 2130 EUR (https://www.cameranu.nl/nl/p1933615/...k-ii-dslr-body ). niemalo.
    Ech, a pomyśleć, że kiedyś nowe 5D kupowałem od Towersa za 5 tys. No cóż. Sprzęt podobno tanieje...

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ej Panowie ( posiadacze 80D) to w 6dII będzie można sterować tylko 3 grupami Af ? Nie będzie można sobie wybrać 1 punktu np z prawej strony? Pytam bo często gęsto ostrząc grupą punktów przy małej Go ostrość wędruje na ramieniu, a nie na głowach (np taniec)

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    gdzie napisali że AF będzie działać do f8 bo nie widzę?

    coś tam piszą o uszcelnieniach - może w końcu nadzieja na jakąś dobrą wiadomość.
    27 punktów AF wspierających f/8 w tym 9 punktów krzyżowych.


    Tak wyglądają uszczelnienia w tym modelu aparatu.


    Źródło: https://www.usa.canon.com/internet/p...eos-6d-mark-ii

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Piotr,
    dla mnie bardzo zdecydowanie AF.
    mam od kilku miesiecy rownolegle takie male g*wienko 750D. kazdy z jego 19 punktow AF dziala jak zloto - nie ma wahania, nie ma dluzszego zastanowienia - po prostu lapie ostrosc.
    w 6D mam w zasadzie trzy uzyteczne punkty wiec czesto musze ruszac glowica zeby sobie w ustawionym kadrze zlapac ostrosc. najczesciej jak klepie swoje pocztowki to ten czas mam, wiec nie jest to tragedia. ale tez wielokrotnie focac 750D lapie sie na zdumieniu, ze nie musze nic przekadrowywac ani ponownie probowac, bo aparat ma pewnie dzialajacy punkt AF w miejscu, w ktorym go potrzebuje. i mysle sobie dlaczego do ciezkiej anieli moj duzy korpus nie moglby tak samo pracowac.

    druga rzecz, ktora mi sie w mkII podoba - ruchomy ekranik (przy powyzszym zastrzezeniu, ze nie koliduje mi z L-bracketem) i uzyteczny AF w trybie LV (w 6D mkI to jest uzyteczne dla totalnych anemikow). to mi pozwala w wielu sytuacjach wyjsc na szlak/w droge z mniejszym statywem zamiast dzwigac pelnowymiarowe nogi, albo wygodnie focic z perspektywy zaby.
    Jeżeli używasz jakiegoś firmowego L-bracket to może napisz sobie od razu do producenta czy i jak przewiduje rozwiązać problem odchylanego ekranu w 6D Mark II?

    Używasz między innymi 750D? Hmm, pod filmikiem już tutaj wcześniej przez kogoś podrzuconym https://www.youtube.com/watch?v=whntis9ogZ4 pojawiła się dosyć ciekawa wymiana zdań gdzie ktoś stwierdził iż 6D Mark II to nie jest pełnoklatkowy 80D a wręcz pełnoklatkowy 800D i chyba trudno się z nim nie zgodzić patrząc na specyfikację rzeczonego aparatu Charakterystyka i dane techniczne – Canon EOS 800D - Canon Polska
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 29-06-2017 o 10:14

  5. #15
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    5DIII w tej samej cenie w owym sklepie.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Obstawiam 9 tys. jak w mordę strzelił.
    też tak obstawiam, pisałem kiedyś kupować bo tak tanio już nie będzie - jeszcze moment i będziemy pisac 6D classic

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    27 punktów AF wspierających f/8 w tym 9 punktów krzyżowych.

    http://i68.tinypic.com/jpeb28.jpg

    Tak wyglądają uszczelnienia w tym modelu aparatu.

    http://i68.tinypic.com/2akgaw.jpg

    Źródło: https://www.usa.canon.com/internet/p...eos-6d-mark-ii



    Jeżeli używasz jakiegoś firmowego L-bracket to może napisz sobie od razu do producenta czy i jak przewiduje rozwiązać problem odchylanego ekranu w 6D Mark II?

    Używasz między innymi 750D? Hmm, pod filmikiem już tutaj wcześniej przez kogoś podrzuconym https://www.youtube.com/watch?v=whntis9ogZ4 pojawiła się dosyć ciekawa wymiana zdań gdzie ktoś stwierdził iż 6D Mark II to nie jest pełnoklatkowy 80D a wręcz pełnoklatkowy 800D i chyba trudno się z nim nie zgodzić patrząc na specyfikację rzeczonego aparatu Charakterystyka i dane techniczne – Canon EOS 800D - Canon Polska
    dzięki za info

    --- Kolejny post ---

    proponuję sobie jeszcze zobaczyć rozkład punktów AF i porównać z 6D clasic wnoski nasuną się same

    link do canon usa który podał mkamelg jest świetny do takich porównań

    ja ogólnie to jestem nastawiony pozytywnie (po doskonałym 6D classic) do zakupu ale jednak muszę coś zobaczyć co mnie przekona
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 29-06-2017 o 11:18
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Akustyk- ja w ogole nie uzywam AF w tym aparacie. W moim przypadku kwesita AF jest wiec wtórna. Sprawa z lbracket to juz insza inszosc. Bedziesz musial kupic pewnie nowy. Pozostale kwestie też mi akurat nie dają wiele. Jesli to bedzie cena blizej 9000 to tym barzdziej bezcelowe w moim wypadku. Dzieki za uwagi.


    --
    All you need is light and time.

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Akustyk- ja w ogole nie uzywam AF w tym aparacie. W moim przypadku kwesita AF jest wiec wtórna.
    ano to zupelnie nie ma potrzeby wymiany, IMHO

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Sprawa z lbracket to juz insza inszosc. Bedziesz musial kupic pewnie nowy.
    to nawet nie jest kwestia kupienia nowego (bo podejrzewam, ze stary tez by spasowal).
    chodzi o to, ze jak sie zalozy zwykly L-bracket to sie nie wyciagnie ekraniku dalej niz o 90 stopni (no, moze 110 jak sie troche wygnie). mysle, ze ten obrazek wyjasnia problem:

    http://www.reallyrightstuff.com/asse...0&resizew=1000


    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Pozostale kwestie też mi akurat nie dają wiele. Jesli to bedzie cena blizej 9000 to tym barzdziej bezcelowe w moim wypadku. Dzieki za uwagi.
    no wlasnie tez od tej ceny mam dodatkowy hamulec. to ze mkII jest dla mnie bardzo logiczna sciezka kiedy przyjdzie do wymiany mkI, jest dla mnie w 100% oczywiste. natomiast zywa kwestia jest kiedy wymienie mkI. na chwile obecna dziala a 2000 EUR to troche duzo jak na te frustracje...
    www albo tez flickr

  10. #20

    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    z prowincji
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Już narzekacie. Poczekajcie chociaż tydzień
    Na pewno obrazek jest rewelacyjny.
    A7II Zeiss Batis
    500px

Strona 2 z 133 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •