Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: nowy komputer jaki win jaki procesor

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Komputer komputerem, ale jeśli korzystasz z tabletu wacoma to odradzam win10. Po miesięcznej walce z ustawieniami chyba wrócę do win7

  2. #32
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez rooooobi Zobacz posta
    Komputer komputerem, ale jeśli korzystasz z tabletu wacoma to odradzam win10. Po miesięcznej walce z ustawieniami chyba wrócę do win7
    No to będzie problem bo właśnie używam tabletu wacoma ....może nie bez przerwy , ale jednak czasem się przydaje. Pod win7 całkiem dobrze działa choć czasem system gubi sterowniki i ustawienia w tablecie .
    Może się poprawiło bo dosyć długo nie sprawdzałem. Szkoda by było rezygnować .
    Jak widać złożenie nowego komputera nie jest takie proste ...
    W dalszym ciągu nie mogę wyselekcjonować który procesor i płyta będzie tym najbardziej pasującym pod win 7 biorąc pod uwagę generację sprzętu od 2017 roku bo tyle można by się cofnąć.
    pozdrawiam Wojtek
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    W dalszym ciągu nie mogę wyselekcjonować który procesor i płyta będzie tym najbardziej pasującym pod win 7
    Tę którą dostaniesz w dobrej cenie. Czy myślisz, że zauważysz różnicę pomiędzy i7-8700 i i5-8600? Ja sądzę, że nie zauważysz nawet jeśli wybierzesz i3-8100. Natomiast na pewno zauważysz, jeśli za różnicę w cenie kupisz więcej ram lub szybszy i większy dysk.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    biorąc pod uwagę generację sprzętu od 2017 roku bo tyle można by się cofnąć.
    Moim zdaniem spokojnie można się cofnąć więcej jeśli i tak wymieniasz całe komputery, a nie pojedyncze podzespoły.

  4. #34
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Tę którą dostaniesz w dobrej cenie. Czy myślisz, że zauważysz różnicę pomiędzy i7-8700 i i5-8600? Ja sądzę, że nie zauważysz nawet jeśli wybierzesz i3-8100. Natomiast na pewno zauważysz, jeśli za różnicę w cenie kupisz więcej ram lub szybszy i większy dysk.

    --- Kolejny post ---


    Moim zdaniem spokojnie można się cofnąć więcej jeśli i tak wymieniasz całe komputery, a nie pojedyncze podzespoły.
    Tak jak piałem wcześniej mam zamiar złożyć całkiem nowy komputer .Tylko chcę , aby wystarczył mi na 2-3 lata jak nie więcej gdyż nie biorę pod uwagę gier a przynajmniej tych najnowszych .
    Podstawa jest procesor i płyta główna w odniesieniu do obróbki zdjęć bez video...
    Pewnie nie zauważę różnicy i dlatego pytam jakie konfiguracje polecacie lub sami macie lub byście chcieli mieć gdyby trzeba było zmienić komputer.
    W tym siła internetu aby dyskutować i wymieniać się wiedzą.
    Np. zamiast najnowszego procesora można dołożyć więcej Ramu .
    Procesor starszej generacji będzie działał dobrze na starszej i tańszej płycie .
    Po różnych przemyśleniach pozostanie przy win7 też nie jest takim złym pomysłem ale to właśnie wymusza kupno starszych składowych .
    A to już poszerza wybór procesorów i płyt.
    Z czegoś trzeba wybrać ....a nie mam zaufania do naszych wspaniałych sprzedawców .... i dlatego szukam pomocy tu na forum.
    Najprościej iść do sklepu i kupić coś polecanego , ale sami wiecie że to trochę szkoda kasy ......
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 03-12-2018 o 17:28
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Mam dwie szt intousa pro (med) na win 10, w pracy jak i w domu działają bez problemu. Podstawa to ssd, tależe dobre są, ale na backup. Proc i ram to już inna para kaloszy i nawet jedna generacja do tyłu nie zrobi różnicy. Z resztą ostatnie bugi i ich fixy zwolniły proce o jakieś 10%.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    Najprościej iść do sklepu i kupić coś polecanego , ale sami wiecie że to trochę szkoda kasy ......

    jednemu szkoda kasy i kupuje jedna rzecz latami a i tak jest niezadowolony, innemu szkoda czasu
    idzie ,kupuje korzysta
    kupujesz ten komputer jak nasz MON smiglowce
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #37
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    jednemu szkoda kasy i kupuje jedna rzecz latami a i tak jest niezadowolony, innemu szkoda czasu
    idzie ,kupuje korzysta
    kupujesz ten komputer jak nasz MON smiglowce
    Widać szybkość nie jest moja domeną...
    Nie jestem pewien czy o takie rady mi chodziło .
    Ale dzięki i za takie uwagi....
    Nigdzie nie pisałem że muszę to zrobić natychmiast i że się bardzo spieszę...
    Zresztą idą Święta co oznacza inne priorytety.....
    ps.
    Mimo wcześniejszej niechęci ....zainwestowałem w obecny sprzęt dołożyłem max(8)Ramu i przełożyłem system na dysk SSD
    Musze przyznać, że jest poprawa i dlatego spokojnie
    mogę się przygotowywać do zmiany na całkiem nowy komputer co i tak jest nieodwołalnym procesem...
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 03-12-2018 o 18:10
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Mam dwie szt intousa pro (med) na win 10, w pracy jak i w domu działają bez problemu. .
    Ja mam problemy z intuosem pro s. Albo nie działa nacisk pióra, albo używanie suwaków w programach graficznych działa skokowo. Również gumki nie jestem w stanie ustawić by działała jak gumka .... za każdym razem wraca do trybu drugiego koloru
    W sieci jest opisanych wiele problemów z wacomem na win10,

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez rooooobi Zobacz posta
    W sieci jest opisanych wiele problemów z wacomem na win10,
    Czytałem coś na ten temat kilka miesięcy temu. Któryś update wprowadził swoje trzy grosze i dużo osób narzeka. U mnie działa wszystko ale zawsze ściągam najnowsze stery itd...

    Ostatnio miałem dużo problemów z Premiere Pro CC, pomógł upgrade karty graficznej (stara była za stara i na 10'ce nie działała dobrze).

    Czy 10'ka jest zatem zła, tak i nie, ale to producenci peryferiów pogrywają i nie updatują sterowników do aktualnej wersji - jeśli coś nie działa trzeba kupić nową lepszą, działającą wersje.

    Jakby nie patrzeć kupno nowego kompa pod win7, to jak jazda ferrari po wiejskiej drodze - można i kto bogatemu zabroni
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 03-12-2018 o 22:32

  10. #40

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    witam, stoję przed kupnem nowego komputera, a kompletnie nie wiem co się kręci w komputerowym świecie. komp potrzebny do amatorskiej obróbki zdjęć ( lightroom 6 ) + raz na rok time lapsy. może być laptop plus monitor może być stacjonarka zależy mi na dużym monitorze. Budżet to 5000 zł no może, że jest coś super warte uwagi za troch więcej to w takim wypadku napisze list do Św. Mikołaja o wsparcie.

    ---- > https://allegro.pl/dell-xps-27-7760-...9-b8ca3a6ab0c8

    takie coś wpadło mi w oko. czy jest to warte uwagi sprzęciwo ? czy może trochę dołożyć i używany imac retina 5k ?

    ogólnie chodzę po omacku więc każda podpowiedź będzie pomocna

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •