Strona 15 z 37 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 368

Wątek: EOS 7D - rewolucyjny, konfigurowalny system AF i jego problemy

  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Nie przesadzaj, w Nikonie też raczej samo powyżej 3200 nie pojedzie, bo na pewno nie jeździło w dół do iso100. Jedyne co wkurza to właśnie brak ogranicznika zwłaszcza dolnego i przede wszystkim brak w kropowych puszkach uwzględnienia mnożnika, w 5-tce działa to poprawnie, cały czas ustawia mi dla 85mm 1/80 - w kropie (zwłaszcza z tek gęsto upakowanymi pikselami jak 7D) to zdecydowanie za mało.
    Powtorze sie po raz kolejny .. zadne protezy w postaci 1/ogniskowa, zadne mnozniki. Jesli autoiso to przede wszystkim tak jak w nikonie z WLASNYM definiowanym maksymalnym czasem. Koniec. Kropka. Spocznij.

    1/ogniskowa to moze jest dobre do architektury ale do reportazu/sportu/przyrody to chyba tlumaczyc nie musze ze to to sie nie nada ..

  2. #142
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Jedyne co wkurza to właśnie brak ogranicznika zwłaszcza dolnego i przede wszystkim brak w kropowych puszkach uwzględnienia mnożnika, w 5-tce działa to poprawnie, cały czas ustawia mi dla 85mm 1/80 - w kropie (zwłaszcza z tek gęsto upakowanymi pikselami jak 7D) to zdecydowanie za mało.
    Ale właśnie - tak jak piszesz - zielone AutoISO powinno uwzględniać wielkość matrycy, gęstość pikseli, tryb RAW/mRAW/sRAW, czy nawet ostateczny rozmiar zdjęcia - w kompaktach nawet coś podobnego co do idei widziałem - nazywało się to "safe digital zoom".
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Jesli autoiso to przede wszystkim tak jak w nikonie z WLASNYM definiowanym maksymalnym czasem. Koniec. Kropka. Spocznij.
    Otóż to!
    Ostatnio edytowane przez Bahrd ; 09-11-2009 o 14:34 Powód: Automerged Doublepost
    EOS - conditio sine Kwanon...

  3. #143
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkozlowski79 Zobacz posta
    Swoją drogą jak wkurzające jest to, że Canon nie daje wyboru użytkonikowi odnośnie Auto ISO. Do diaska! W maskę jeża! W byle Nikonie mogę sobie wybrać zachowanie Auto ISO jakie chce. A tutaj blokuje mi na maks. 3200 i nie mogę wyjść powyżej tego choćbym zrobił w majty.
    Gdyby bylo MLU, konfigurowalne Auto ISO i lepszy af w 5-tce to kto by kupowal nikona?

    Nie wiem jak w 7D, w 5DmkII autoiso jest calkiem sprawne, nie bierze co prawda pod uwage chyba stabilizacji, ale jak sie ma szklo z IS'em to dobiera calkiem dobrze.

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Ten wątek jest jeszcze o AF, czy przenosimy żale na autoISO? Bo nie wiem, na co mam narzekać?
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #145
    Dopiero zaczyna Awatar adamk9
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    22
    Canon EOS 760D, Canon f/2.8 17-55 IS USM, Canon 70 300 IS USM, Canon 50 f/1,8 II.
    “Kto chce jednym spojrzeniem ująć wiele równocześnie przedmiotów, ten żadnego z nich nie widzi wyraźnie.” - Kartezjusz

  6. #146
    Bywalec Awatar smartb
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    59
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smartb Zobacz posta
    to samo to znaczy nastąpiła poprawa po disable, czy nic sie nie poprawiło?
    było to pytanie do kolegi movera, a co do stopki to 27D = 20D + 7D, jak ktoś słusznie zauważył. ja tam mam jeszcze jedną teorię: może po ustawieniu mikroregulacji AF z korektami na poszczególne obiektywy lub na wszystkie razem z korektą 0 coś się poprawia względem zupełnie wyłączonej mikroregulacji? może przy wyłączonej mikroregulacji tolerancje AF są duze, a po włączeniu z korektą 0 (niby to samo) tolerancje AF się zmniejszają i trafia lepiej. sprawdzę to, ale nie za prędko - moze ktoś chce sie tak pobawić.
    20D + 7D + 5DMK4 + 24-70/2,8LII, 70-200/2,8LIS, Art35/1,4, Art85/1,4, 430EX, 580EX, 055PROB+029

  7. #147
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smartb Zobacz posta
    było to pytanie do kolegi movera, a co do stopki to 27D = 20D + 7D, jak ktoś słusznie zauważył. ja tam mam jeszcze jedną teorię: może po ustawieniu mikroregulacji AF z korektami na poszczególne obiektywy lub na wszystkie razem z korektą 0 coś się poprawia względem zupełnie wyłączonej mikroregulacji? może przy wyłączonej mikroregulacji tolerancje AF są duze, a po włączeniu z korektą 0 (niby to samo) tolerancje AF się zmniejszają i trafia lepiej. sprawdzę to, ale nie za prędko - moze ktoś chce sie tak pobawić.
    bylo dokladnie tak samo, czyli zadnej poprawy, czyli dalej dzialalo nieprawidlowo.

    i wydaje mi sie ze taka zabawa w spekulacje co moze byc przyczyna, albo jaka kombinacja ustawien wplywa na af nie ma sensu. to ma dzialac zawsze, przy kazdym ustawieniu i z kazdym punktem. niech rozwiazania szukaja wykwalifikowani panowie z serwisiu.

    wlasnie wrocilem z serwisu na zytniej. pan ktory odbieral zgloszenie, powiedzial ze to chyba pierwszy 7d u nich.
    przy okazji wizyty zglosilem tez jednego hot pixela i to, ze wydaje mi sie ze w niektorych sytuacjach wskaznik pokazuje dobre naswietlenie zdjecia, a zdjecie wychodzi nieco niedoswietlone (niezaleznie od ustawionego pomiaru itp).
    za okolo 14 dni maja dac znac. napisze wtedy jak im poszlo.
    Ostatnio edytowane przez MoVeR ; 09-11-2009 o 18:34

  8. #148
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mover, to ja może też jutro oddam jak dojadę na odpowiednio wczesną godzinę. Co zabawne - facet w piątek przez telefon mówił, że już mieli u siebie jedno 7D "na kalibracji". Cóż za zagadkowość...

  9. #149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkozlowski79 Zobacz posta
    Mover, to ja może też jutro oddam jak dojadę na odpowiednio wczesną godzinę. Co zabawne - facet w piątek przez telefon mówił, że już mieli u siebie jedno 7D "na kalibracji". Cóż za zagadkowość...
    Ludzie, Canon zawsze mówi, że to pierwszy taki przypadek, coby paniki nie siać

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  10. #150
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Ludzie, Canon zawsze mówi, że to pierwszy taki przypadek, coby paniki nie siać
    najwidoczniej. ale my na forum i tak wiemy lepiej jak jest

Strona 15 z 37 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •