Strona 126 z 410 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136176226 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 251 do 1 260 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1251
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jaka to będzie różnica w normalnym fotografowaniu (oprócz rozmiaru i masy) i jaka to różnica na wydrukach dla 35mm światło f/1.2 czy f/1.4 ?

    1. Co do wagi i rozmiarów, to póki nie ma takiego szkła to jest czysta spekulacja. Np. RF 35/1.8 IS nie jest ani większy ani cięższy niż EF 35/2 IS.

    2. Różnica w fotografowaniu będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Pomijam oczywiste różnice (głębia ostrości, ISO). Na przykładzie RF 50/1.2 widać, że jasność obiektywu ma niebagatelny wpływ na czułość AF (-6 EV) i (o czym się nie pisze) również na precyzję działania AF. Obie cechy są charakterystyczne dla Dual Pixel, praktycznie nieosiągalne w lustrzankach i problematyczne w systemie AF jakiego używa w bezlustrach Sony.

    3. Wydruki powoli wysyłam na autostradę do kosza. 90% zdjęć oglądam na monitorze/tv 4K z możliwością powiększenia. A już puka 8K...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 04-12-2018 o 10:02

  2. #1252
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na przykładzie RF 50/1.2 widać, że jasność obiektywu ma niebagatelny wpływ na czułość AF (-6 EV) .
    Tak bym tego chyba nie ujął. Bo to jest dokładnie jak jak np z lampami błyskowymi gdyby podawać, że energia jest większa dla przysłony 1.2 niż dla przysłony 2.0. Albo od innej strony - zooma, gdyby podawać że lampa jest silniejsza na 200 mm niz na 105 mm. To takie półprawdy podawane przez producentów by coś wyglądało lepiej w specyfikacji. Całe szczęście, że podają te "czułość" dla ISO 100, bo nagle sobie któryś producent może napisać, że czuły od -8EV i to będzie prawda, tylko że przy ISO 400.

  3. #1253
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Np. RF 35/1.8 IS nie jest ani większy ani cięższy niż EF 35/2 IS.
    Tak przy okazji - myślicie, że to szkło to klon wersji EF? Fajnie jakby wypuścili w podobnej konwencji jeszcze 28, 50 i 85mm. Z tym, że znając canona to potrwa z 10-30 lat.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1254
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tak przy okazji - myślicie, że to szkło to klon wersji EF?
    nie sadze. EF nie ma mozliwosci makro sam z siebie. plus, chyba nawet Canon nie odwazylby sie rzucic szkla makro z tak * bokehem. wiele ich szkiel zdradza objawy, zeby to ladnie ujac: "nienachalnego dopracowywania nieostrosci" ale jesli juz robia szkla makro, to nieostrosci sa ladne

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Fajnie jakby wypuścili w podobnej konwencji jeszcze 28,
    28/2.8 IS czy 28/1.8

    co do tego pierwszegonie mam opinii. co do tego drugiego: lepiej, zeby w RF nie pokazywali szkiel o tak dramatycznym upadku ostrosci w rogach. wstyd bedzie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    50
    STM czy 1/4?

    dla mnie oba sa raczej niegodne bagnetu RF jesli traktujemy R jako misia, pokazujacego nasze mozliwosci. 50 STM mozna zawsze przez adapter zapiac, wstydu nie bedzie. a wersja 1.4 to nie jest optyka na miare XXI wieku. lubie to szklo, m.in. za to ze nie jest optyka z XXI wieku (tzn. ma wady optyczne a nie jest zbytnio skorygowane) ale czegos takiego nie powinno sie juz wypuszczac w XXI wieku. zwlaszcza jesli ma sie takiego misia jak RF 50/1.2

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    i 85mm.
    IMHO do RF spodziewalbym sie raczej, ze gruchna czyms w desen 85/1.2 albo nawet 85/1.0. i to takim, ze bedzie ostre od pelnej dziury i ladnie rysujace.

    nie pytaj kto z rodziny by musial nerki oddac na taka przyjemnosc
    www albo tez flickr

  5. #1255
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Akustyk jak byś miał takiego 85 1.0 to by się dziewczyny z maxmodels zabijały o TFP u ciebie

  6. #1256
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    RF 28/1.8-2 IS tani (i kompaktowy) raczej by nie był. https://www.bhphotovideo.com/c/compa...USA_856064-USA

    Ciekawe czy zrobią ciemnicę f/2.8 z IS czy zrezygnują ze stabilizacji i będzie jaśniejszy.
    To samo ze stałoogniskowym 24mm.

  7. #1257
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Odpowiadając bardzo ogólnie a mając na względzie Twoją opinię o EOS R - z jakiegoś powodu wypuścili to RF 35mm/f1.8 z IS i funkcją makro w przystępnej cenie (niecałe 500$). Myślę, że RF-y to nie będą tylko high-endowe szkła L za kilkanaście tys. złotych.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    28/2.8 IS czy 28/1.8

    co do tego pierwszegonie mam opinii. co do tego drugiego: lepiej, zeby w RF nie pokazywali szkiel o tak dramatycznym upadku ostrosci w rogach. wstyd bedzie
    f1.8 śladem RF35.
    EF28/1.8 to projekt z 1991r. Myślę, że w 2018r. można zrobić tego typu szkło w znacznie lepszym wydaniu. Pewnie trochę większe i droższe, ale ciągle kompaktowe względem kloców 24L, czy S24art. Przykład nikkor 28/1.8

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    STM czy 1/4?

    dla mnie oba sa raczej niegodne bagnetu RF jesli traktujemy R jako misia, pokazujacego nasze mozliwosci. 50 STM mozna zawsze przez adapter zapiac, wstydu nie bedzie. a wersja 1.4 to nie jest optyka na miare XXI wieku. lubie to szklo, m.in. za to ze nie jest optyka z XXI wieku (tzn. ma wady optyczne a nie jest zbytnio skorygowane) ale czegos takiego nie powinno sie juz wypuszczac w XXI wieku. zwlaszcza jesli ma sie takiego misia jak RF 50/1.2
    No, ale ja nie mówię żeby robić klony starych szkieł z lat 90tych. Tylko coś współczesnego. Coś między high-endem Rf50/1.2 a arcybrzydkim bokehem EF50stm. Może jako przykład Zeiss55/1.8.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    IMHO do RF spodziewalbym sie raczej, ze gruchna czyms w desen 85/1.2 albo nawet 85/1.0. i to takim, ze bedzie ostre od pelnej dziury i ladnie rysujace.

    nie pytaj kto z rodziny by musial nerki oddac na taka przyjemnosc
    Też tak myślę W zasadzie to w obecnej sytuacji EF85/1.4L IS wydaje się niedrogi

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Akustyk jak byś miał takiego 85 1.0 to by się dziewczyny z maxmodels zabijały o TFP u ciebie
    Parę miesięcy temu byłem na plenerze gdzie jedna z modelek trochę fotografowała i bardzo się żaliła, że fotografowie już w ogóle nie zwracają uwagi na to jak pozuje i jak układa się jej ciało w kadrze tylko ciągle mówią o bokehu. Pomimo tego, że powiedziała to z takim smutkiem nie mogłem wytrzymać ze śmiechu, bo pozowała głównie w fotografii aktowej i sensualnej a oni tylko o swoich zabawkach
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1258
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Bo to chłopcy TFP z aparatami

  9. #1259
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    I to jest przyczyna upadku zawodu fotografa i jego prestiżu!

  10. #1260
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    I to jest przyczyna upadku zawodu fotografa i jego prestiżu!
    Czego?

    Dzieki temu "upadkowi" mnostwo uzytkownikow tego czy podobnych forum zarabia na zdjeciach. Albo przynajmniej racjonalizuje wydatki na nowe klocki w oczach polowic(ow)

Strona 126 z 410 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136176226 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •