Zobacz wyniki ankiety: Który lepszy ?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69

Wątek: Canon M100 vs Sony a5100

  1. #51
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Jestem w stanie sprawdzić jak go otrzymam czy było coś z nim nie tak ? Jakaś poserwisowka czy coś ?

  2. #52
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Ma być bez najmniejszych śladów. Wszystko osobno w foliach. Przede wszystkim dokładnie obejrzyj dobrze ekran i śrubki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Miałem swego czasu A5000, żadnych problemów z AF nie zauważyłem. Ale też obiektyw PZ przestał mi działać z dnia na dzień choć traktowałem sprzęt bardzo delikatnie. Kupiłem potem 18-55. Jedno do czego mogę się przyczepić to ergonomia takiego zestawu, leci do przodu. Niewygodnie się to trzyma i będąc na urlopie po prostu w upalny dzień wyślizgnął mi się z ręki i poleciał na chodnik. Co ciekawe aparat zdechł a obiektywowi 18-55 nic się nie stało choć to on przyjął na siebie uderzenie :-). Chciałem potem kupić A6000, ale wróciłem do lustra i wszedłem w Canona 80D. Bardziej mi leży kolorystyka. W Sony w słoneczny dzień było super, ale w pochmurny nie mogłem (nie potrafiłem?) ogarnąć zieleni. Drażniła mnie też niebieska dominata. Pliki z Canona zdecydowanie lepiej mi się obrabia. A6000 ma już jakiś tam grip i z ergonomią powinno być lepiej. Mam też Fuji X-M1 i kolorki na ziemi bajka, gorzej z niebem... Ostatnio akurat zacząłem się zastanawiać nad jakąś jasną szerszą stałką do 80D. I wpadłem na pomysł że mógłbym sobie kupić bezlustro Canona z 22 2.0, chodzi mi taki zestaw teraz po głowie. 24 1.4L mnie jakościowo i finansowo nie zadowala, 35 2.0 trochę za szeroko. 24 2.8 na APSC trochę ciemno. Brakuje mi takiego 22 czy 32 STM ze światłem 1.8 czy choćby 2.0 do lustra w rozsądnej cenie, jakości, wadze i wymiarach, a w bezlustrach Canon zaczyna szklarnię właśnie od takich szkieł... WTF? M6 będzie dobrym wyborem, ma już normalny grip a to przy takich maleństwach bardzo się przydaje, będziesz zadowolony. Z M100 byłby z tym problem bo to taka sama mydelniczka jak A5100.

  4. #54
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ma być bez najmniejszych śladów. Wszystko osobno w foliach. Przede wszystkim dokładnie obejrzyj dobrze ekran i śrubki.
    A idzie sprawdzić przebieg bezlusterkowca ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  5. #55
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    Miałem swego czasu A5000, żadnych problemów z AF nie zauważyłem. Ale też obiektyw PZ przestał mi działać z dnia na dzień choć traktowałem sprzęt bardzo delikatnie. Kupiłem potem 18-55. Jedno do czego mogę się przyczepić to ergonomia takiego zestawu, leci do przodu. Niewygodnie się to trzyma i będąc na urlopie po prostu w upalny dzień wyślizgnął mi się z ręki i poleciał na chodnik. Co ciekawe aparat zdechł a obiektywowi 18-55 nic się nie stało choć to on przyjął na siebie uderzenie :-). Chciałem potem kupić A6000, ale wróciłem do lustra i wszedłem w Canona 80D. Bardziej mi leży kolorystyka. W Sony w słoneczny dzień było super, ale w pochmurny nie mogłem (nie potrafiłem?) ogarnąć zieleni. Drażniła mnie też niebieska dominata. Pliki z Canona zdecydowanie lepiej mi się obrabia. A6000 ma już jakiś tam grip i z ergonomią powinno być lepiej. Mam też Fuji X-M1 i kolorki na ziemi bajka, gorzej z niebem... Ostatnio akurat zacząłem się zastanawiać nad jakąś jasną szerszą stałką do 80D. I wpadłem na pomysł że mógłbym sobie kupić bezlustro Canona z 22 2.0, chodzi mi taki zestaw teraz po głowie. 24 1.4L mnie jakościowo i finansowo nie zadowala, 35 2.0 trochę za szeroko. 24 2.8 na APSC trochę ciemno. Brakuje mi takiego 22 czy 32 STM ze światłem 1.8 czy choćby 2.0 do lustra w rozsądnej cenie, jakości, wadze i wymiarach, a w bezlustrach Canon zaczyna szklarnię właśnie od takich szkieł... WTF? M6 będzie dobrym wyborem, ma już normalny grip a to przy takich maleństwach bardzo się przydaje, będziesz zadowolony. Z M100 byłby z tym problem bo to taka sama mydelniczka jak A5100.
    Focilem roznymi aparatami i systemami i nigdy nie mialem problemow z ergonomia ani nic mi do przodu nie lecialo.
    A6000 + 18-105/4 latwo trzymac. Jest to dosc lekki zestaw.

    Co do kolorystyki zdjec.
    Kazdy system ma swoje cechy i wystarczy kwestia otrzaskania sie z charakterystyka budowania obrazu preferowana przez danego producenta.
    Jak to ogarnac, to obrobka w ACR nie stanowi wiekszych problemow.

  6. #56
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    A idzie sprawdzić przebieg bezlusterkowca ?
    Może eos info czyta. Trzebaby sprawdzić.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #57
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może eos info czyta. Trzebaby sprawdzić.
    Niestety ... ale jak by co mam już m6tkę. Jutro potestuje
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  8. #58
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Niestety ... ale jak by co mam już m6tkę. Jutro potestuje
    I jak wrażenia, bo my nie możemy wyjść z podziwu jakie z tego g....a wychodzą foty. Druga rzecz to dla mnie mega intuicyjny sprzęt. Praktycznie w trybach automatycznych robi foty jakie potrzebuję. Z wad na szybko to af w ciemnicy bywa że się wykłada.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #59
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I jak wrażenia, bo my nie możemy wyjść z podziwu jakie z tego g....a wychodzą foty. Druga rzecz to dla mnie mega intuicyjny sprzęt. Praktycznie w trybach automatycznych robi foty jakie potrzebuję. Z wad na szybko to af w ciemnicy bywa że się wykłada.
    Mam podobnie - w szoku jak dobre to fotki robi. Jest naprawdę dobrze, raw na podglądzie nie różni się praktycznie od jpga. No i dla mnie ten fajny obrazek Canonowski. Tele 55-200 miało lecieć na sprzedaż jednak jest tak fajnie, że zostaje. Jedynie zoom 15-45 leci pod młotek za bezcen gdyż dokupiłem 22mm f2 i jest kit mi zbędny. Nie używam go. Faktycznie AF ma problemy przy słabszym świetle. Przy dobrych warunkach praktycznie jest nieomylny. Nie jest to skomplikowany sprzęt, bardzo łatwo idzie intuicyjnie poruszać się po opcjach. Czy to dotykiem po ekranie, czy przyciskami. Fajny sprzęt tylko mizerna bateria
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  10. #60
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Co do baterii to ja byłem przygotowany na tragedię że po dwóch zdjęciach pada , także w sumie zaskoczenie na + ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •