Zobacz wyniki ankiety: Który lepszy ?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Canon M100 vs Sony a5100

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    I tak i nie Bo to cena 2,5k zł

    Za 1.500 zł https://allegro.pl/zakonczone?utm_so...&price_to=2000 można kupić flagowca Fuji X-T1, który MZ jest w tej cenie niekwestionowanym liderem z uwagi na możliwości

    Tyle tylko, że nie bardzo trafia w założenia pytającego o maleńki, kieszonkowy aparat.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-11-2018 o 18:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Wróciłem ze sklepu z samplami z sonego a6000 no i ... Wyleczyłem się z tego aparatu. A więc będę wybierał coś małego z fuji. Chociaż m100 jeżeli chodzi o sample podobają mi się najbardziej chyba. Lecz skoro mówicie że to słaby aparat... Nie będę zaprzątał sobie nim głowy.
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Wróciłem ze sklepu z samplami z sonego a6000 no i ... Wyleczyłem się z tego aparatu. A więc będę wybierał coś małego z fuji. Chociaż m100 jeżeli chodzi o sample podobają mi się najbardziej chyba. Lecz skoro mówicie że to słaby aparat... Nie będę zaprzątał sobie nim głowy.
    No i o tym właśnie pisałem

    M100 to zasadniczo zabawkowy aparat z dobrą matrycą

    a sample ?
    https://www.dpreview.com/sample-gall...ery/7593321198

    https://www.dpreview.com/sample-gall...tos/6162296877

    O profilach barwnych w Fuji już pisałem Sprawdź sobie Provię oraz Velvię i... będziesz wiedział
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i o tym właśnie pisałem

    M100 to zasadniczo zabawkowy aparat z dobrą matrycą
    Jakaś masakra, mam świadomość że to dość tanie aparaty ale jak na 2500zł bo tyle on tam kosztował to lipa. Rawy takie se, jpgi jeszcze gorsze - aparat trafiał jak chciał. Aj....

    Wiesz co mimo że fuji spoko, to po przekopaniu tony sampli w sieci głównie rawów to chyba najbardziej podoba mi się obrazek z m100/m6
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    A jak AFew tym fuji ? Tak czytam że słabo wygląda ? I dlaczego tak pomijacie canona m100 ? Taka padaczka ?
    Ja mam m6, o AF mogę powiedzieć tyle że wczoraj robiłem zdjęcia na cmentarzu wieczorem i w domu przy dosyć słabym świetle - wszystko trafione. Tyle że to jest zbyt krótki okres użytkowania żeby wydawać jakieś ostateczne sądy. Moim zdaniem ten AF działa jak powinien.

    Ja bym wziął M6. Przede wszystkim ergonomia sterowania jest na poziomie - masz u góry dwa pokrętła do sterowania i czytelny, intuicyjnie działający ekran dotykowy. Logiczny i uporządkowany układ przycisków. Budowa jest jak na takie maleństwo bardzo solidna. Do tego obrazek z 80D - czego chcieć więcej ...

    Sony A6000 - miałem, denerwowały mnie trochę cukierkowe kolory w jpg ale obrazek ogólnie może się podobać. Największa porażka to dla mnie była ergonomia tego czegoś. Pomimo prawie roku używania ciągle się w tym gubiłem, a już temu kto zaprojektował układ przycisków z tyłu zafundowałbym wizytę w gabinecie tortur ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-11-2018 o 20:51
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Jakaś masakra, mam świadomość że to dość tanie aparaty ale jak na 2500zł bo tyle on tam kosztował to lipa. Rawy takie se, jpgi jeszcze gorsze - aparat trafiał jak chciał. Aj....

    Wiesz co mimo że fuji spoko, to po przekopaniu tony sampli w sieci głównie rawów to chyba najbardziej podoba mi się obrazek z m100/m6
    No i spoko To Tobie mają się podobać zdjęcia

    Co do pracy AF-a to byłbym ostrożny w osądach, bo znam możliwości AF-a z kilku puszek sony (Nexy i A7), Canonów 5 i 7D oraz kilku Fuji. Każdy system działa nieco inaczej i trzeba potrafić go obsłużyć. W Nexach i Sony A7 nie miałem żadnych problemów z AF-em. A już wielokrotnie słyszałem o takowych od użytkowników, którzy ustawiali sobie obszar ustawiania ostrości na "szeroki" (notabene aktywny zawsze przy wszystkich automatycznych programach = aparat "myśli" za operatora).

    Nie przyjmuj tego do siebie Ale, nie będę pierwszym, który napisze o tym że nieostre zdjęcia i to że "aparat trafiał jak chciał" to w 90% wina użytkownika
    Od tego jest grupowanie stref i zmiana rozmiaru pól AF-a oraz punktowy AF ze śledzeniem obiektu. O Pre-AF , Eye AF nawet nie będę wspominał
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-11-2018 o 20:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Nie wiem, może a6000 pochopnie oceniłem - człowiek na co dzień pracuje na pełnych klatkach + jasne ształki i zbyt dużo oczekuje od takiego maleństwa. I faktycznie af widziałem był ustawiony na "wide". A jakie jest Wasze zdanie na temat wymierającego bagnetu ef-m ? Bo takowe opinie widziałem... Fakt, na razie nie planuje kupna szkieł, jednak ten aparat będzie ze mną aż nie wyzionie ducha - możliwe że w przyszłości pokuszę a zakup szkła - a nie będzie gdzie kupić
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja mam m6, o AF mogę powiedzieć tyle że wczoraj robiłem zdjęcia na cmentarzu wieczorem i w domu przy dosyć słabym świetle - wszystko trafione. Tyle że to jest zbyt krótki okres użytkowania żeby wydawać jakieś ostateczne sądy. Moim zdaniem ten AF działa jak powinien.

    Ja bym wziął M6. Przede wszystkim ergonomia sterowania jest na poziomie - masz u góry dwa pokrętła do sterowania i czytelny, intuicyjnie działający ekran dotykowy. Logiczny i uporządkowany układ przycisków. Budowa jest jak na takie maleństwo bardzo solidna. Do tego obrazek z 80D - czego chcieć więcej ...

    Sony A6000 - miałem, denerwowały mnie trochę cukierkowe kolory w jpg ale obrazek ogólnie może się podobać. Największa porażka to dla mnie była ergonomia tego czegoś. Pomimo prawie roku używania ciągle się w tym gubiłem, a już temu kto zaprojektował układ przycisków z tyłu zafundowałbym wizytę w gabinecie tortur ....
    No nie przesadzajmy Przejście z obsługi puszek Canona na Sony i Fuji wcale nie boli
    Zdecydowanie większy problem miałem dostając do łapki puszkę Nikona, gdzie wszystko było odwrotnie niż w Canonie. W życiu tyle czasu nie straciłem, aby dojść gdzie co jest

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Nie wiem, może a6000 pochopnie oceniłem - człowiek na co dzień pracuje na pełnych klatkach + jasne ształki i zbyt dużo oczekuje od takiego maleństwa. I faktycznie af widziałem był ustawiony na "wide". A jakie jest Wasze zdanie na temat wymierającego bagnetu ef-m ? Bo takowe opinie widziałem... Fakt, na razie nie planuje kupna szkieł, jednak ten aparat będzie ze mną aż nie wyzionie ducha - możliwe że w przyszłości pokuszę a zakup szkła - a nie będzie gdzie kupić
    Przypuszczam (śledząc to forum , że sporo osób wdepnęło w ten system z "wymierającym bagnetem ef-m" Tak więc rynek wtórny masz zapewniony
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    A jakie jest Wasze zdanie na temat wymierającego bagnetu ef-m ? Bo takowe opinie widziałem... Fakt, na razie nie planuje kupna szkieł, jednak ten aparat będzie ze mną aż nie wyzionie ducha - możliwe że w przyszłości pokuszę a zakup szkła - a nie będzie gdzie kupić
    Jakiś oficjel powiedział, że premiera M32/1.4 odbyła sie wraz z systemem R, żeby pokazać że to systemy równolegle rozwijane. Póki co M50 sprzedawał się dobrze.
    Kupując M50 zakładałem, że po to wprowadzono bagnet M, żeby podpinać małe obiektywy do małego body. Ta idea się sprawdza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon M100 vs Sony a5100

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    A jakie jest Wasze zdanie na temat wymierającego bagnetu ef-m ? Bo takowe opinie widziałem... Fakt, na razie nie planuje kupna szkieł, jednak ten aparat będzie ze mną aż nie wyzionie ducha - możliwe że w przyszłości pokuszę a zakup szkła - a nie będzie gdzie kupić
    Podejrzewam że przyszłość ma świetlaną. Takie maleństwa mają sporo zalet (nigdy nie przypuszczałem że to napiszę ) i raczej spodziewam się że uśmiercą ef-s niż eMki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •