Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #61
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ...
    Ja osobiście czekam aż moje 5d2 padnie wtedy pewnie 5d4 lub 6d2 lub bezlustro FuFu od Canona. Zmiana systemu mi się nie opłaca a jakieś miniaturki są bez sensu bo musiałbym gripy do nich kupować aby to sensownie trzymać. Nie potrzebuję dslr to używam komórki. Jadę na zdjęcia to biorę aparat, jadę na wakacje to biorę komórkę. ...
    Mam dokładnie tak samo Wszystko zależy od zastosowań. Ja lubię portrety. AF mi nie przeszkadza, gabaryty też (moja podstawowa konfiguracja, to 200/2,8 i 430 na sankach, mniejszy korpus zmieniłby tyle, że nie byłoby tego zestawu jak trzymać), a obrazek z dwójki ciągle daje radę.

  2. #62
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    ...
    I teraz najlepsze: wszedł‚em po testach jako uzupeł‚nienie w system fuji X : dokł‚adnie to X-E3 + 10-24/4.0 + 23/2.0 + 50/2.0, zestaw jest mał‚y, lekki, rewelacyjnie wykonany (puszka i obiektywy) generuje ś›wietny obrazek, który z powodzeniem mogę™ porówać‡ do tego co daje Canon
    .
    [/FONT]
    Przechodziłem podobne dylematy - zawsze w górach chodziłem z 30D i 10-22 (moje ulubione kombo), ale pewnego razu po całym dniu kiedy szyja bardziej mnie bolała od top-loadera niż nogi od chodzenia pomyślałem, żeby coś zmienić. Wyszedł wtedy GF1 jako nowość i sprawdziłem go (również z Panasonic'iem 7-14/4), jednak pomijając brak "tego czegoś" = kadrowanie przez wizjer, ergonomia, to niestety sam obrazek pod względem dynamiki oraz kolorów (mimo, że to tylko 30D...) zawsze był wyraźnie gorszy. Mając teraz 6D myślę o 16-35/4, ale wtedy znowu wraca do mnie ten ciężar, który zniosę, chyba, że jest jednak alternatywa. Wtedy zobaczyłem, że jest Canon M5 oraz EF-M 11-22 i wydaje mi się to naprawdę niezłe, chociaż nie podobają mi się obiektywy, które trzeba odkręcać najpierw żeby zrobić zdjęcie (mam Panasonic;a 12-32 i wiem jak to jest), do tego jeszcze stałka 22/2 oraz coś z serii 18-150 i wydaje się być ok (na papierze...)
    Zainteresowałeś mnie tym Fuji, bo myślałem raczej dalej o m43 np o E5 II i 7-14 czy Panas-Leica 8-18/2.8-4 lub czymś podobnym. Przeglądając niezliczone sample w sieci, dalej mam wrażenie, że jednak te kolory Canona są nie do powtórzenia w systemie m43... Rozumiem, że ten Twój 10-24/4 daje radę? Z Fuji miałem doświadczenie jedynie z oryginalnym X100.

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez christof Zobacz posta
    Przechodziłem podobne dylematy - zawsze w górach chodziłem z 30D i 10-22 (moje ulubione kombo), ale pewnego razu po całym dniu kiedy szyja bardziej mnie bolała od top-loadera niż nogi od chodzenia pomyślałem, żeby coś zmienić. Wyszedł wtedy GF1 jako nowość i sprawdziłem go (również z Panasonic'iem 7-14/4), jednak pomijając brak "tego czegoś" = kadrowanie przez wizjer, ergonomia, to niestety sam obrazek pod względem dynamiki oraz kolorów (mimo, że to tylko 30D...) zawsze był wyraźnie gorszy. Mając teraz 6D myślę o 16-35/4, ale wtedy znowu wraca do mnie ten ciężar, który zniosę, chyba, że jest jednak alternatywa. Wtedy zobaczyłem, że jest Canon M5 oraz EF-M 11-22 i wydaje mi się to naprawdę niezłe, chociaż nie podobają mi się obiektywy, które trzeba odkręcać najpierw żeby zrobić zdjęcie (mam Panasonic;a 12-32 i wiem jak to jest), do tego jeszcze stałka 22/2 oraz coś z serii 18-150 i wydaje się być ok (na papierze...)
    Zainteresowałeś mnie tym Fuji, bo myślałem raczej dalej o m43 np o E5 II i 7-14 czy Panas-Leica 8-18/2.8-4 lub czymś podobnym. Przeglądając niezliczone sample w sieci, dalej mam wrażenie, że jednak te kolory Canona są nie do powtórzenia w systemie m43... Rozumiem, że ten Twój 10-24/4 daje radę? Z Fuji miałem doświadczenie jedynie z oryginalnym X100.
    Mam również 6d i 16-35/4IS jako podstawowy sprzęt w plenery, ale niedawno wybrałem się na spacer z 10-24/4+50/2.0+X-E3 i powiem Ci, że jestem pod wrażeniem. Wg mnie ten zestaw spoko daje radę. Jeżeli podasz mail to wrzucę Ci RAF (to jest RAW w Fujiku, najnowsza wersja Lightroom otwiera RAF-y z X-e3) i zobaczysz czy Tobie też będzie pasował.

  4. #64
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    I teraz najlepsze: wszedłem po testach jako uzupełnienie w system fuji X : dokładnie to X-E3 + 10-24/4.0 + 23/2.0 + 50/2.0, zestaw jest mały, lekki, rewelacyjnie wykonany (puszka i obiektywy) generuje świetny obrazek, który z powodzeniem mogę porówać do tego co daje Canon.
    Sprawdź sobie czy nie masz problemu z dżojstikiem.



    Yep, the AF joystick is a Pro. But on my camera it does not work properly. Sometimes, when pushed left, it gets stuck there and the AF point moves like crazy over the screen non stop, as you can see in this video I made. On Monday I will go to my local store and see if they can replace my X-E3 or if I have to send it in to Fujifilm for repair.

    I know, sometimes a camera comes with a flaw. So I don’t make a big deal out of it. I’m sure 99% of the other X-E3’s out there don’t have this issue. I was just unlucky.

    However, the overall design of the joystick does not really inspire me. It looks quite fragile, but I might be wrong, given that the X-T2 has the same joystick, and so far I have not heard of X-shooters massively returning the X-T2 to fix the joystick. So it might be just a wrong impression I have.

    Long term use will tell.
    FujiXAdmirer • 20 days ago

    My X-E3 joystick was doing some of the crazy stuff yesterday, too. My cursor would get stuck on the right side and freeze up the controls. I would have to turn the camera off to unfreeze it. So, yours is not the only one with a cursor problem.
    Źródło: https://www.fujirumors.com/bought-fu...t-impressions/

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Cool Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Sprawdź sobie czy nie masz problemu z dżojstikiem.

    http://www.youtube.com/watch?v=5cjxgNVxM3M





    Źródło: https://www.fujirumors.com/bought-fu...t-impressions/
    Dzięki za post, sprawdziłem i jest OK .

  6. #66
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    koraf, możesz porównać AF z X-E3 do 6d 16-35f4L?

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    koraf, możesz porównać AF z X-E3 do 6d 16-35f4L?
    Tak, X-E3 z 10-24/4 ma bardzo dobry i pewny AF, myślę, że nawet porównywalny z 6d+16-35/4 w trudnych warunkach oświetlenia. Dużo wolniej działa AF XE-3 z obiektywem 50/2.0, ale jak już ustawi to jest dobrze.

  8. #68
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Dzięki, a jak wygląda sprawa z 23f2 bo to szkło biorę pod uwagę jako podstawowe.

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dzięki, a jak wygląda sprawa z 23f2 bo to szkło biorę pod uwagę jako podstawowe.
    Widzę pełną znajomość tematu , jest dobrze, w porównaniu do 50/2.0 nawet bardzo dobrze. Wg mnie 23/2.0 jeżli chodzi o pracę AF z X-E3 jest po środku miedzy 10-24/4 a 50/2.0. Natomiast co do ostrości to jest inaczej. 1 miejsce 50/2.0, 2 miejsce 23/2.0, 2/3 miejsce 10-24/4 zależnie od ogniskowej(najgorzej z wymienionych, ale ciągle dobrze jest, na 24/4.0)

  10. #70
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    No interesuję się x-e3, brałem pod uwagę x100F, ale cena stoi i ani drgnie. Teraz fajne ceny na a7, ale to jednak klamot przy tych dwóch aparatach.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •