Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: 1Ds mk2 vs 5d mk1

  1. #31
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Zgadzam się w 100% z puentą! Pozdrawiam

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    zbirr, gdzieś można zobaczyć zdjęcia z Czarnobyla?

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    wszystko się rozbija o cel celu samego w sobie, szukasz na siłę czy masz potrzebę? Czy gabaryt zmęczył, czy obraz się oklepał, czy na siłę szukasz czegoś innego? Po przydługim wstępie krótka bajka jak to u mnie wyglądało. pojechałem na wycieczkę, jeśli można nazwać to wycieczką bo do Czarnobyla. Wypad na kilka dni, jeden dzień w Kijowie, 4 dni w Zonie. Tradycyjnie zabrałem swoje stare 50D. I co? Kijów, idziemy w miasto, wlokę puchę z całą szklarnią, Majdan, Muzeum Wojny Ojczyźnianej, jakieś uliczki, metro i rajd schodami że końca nie widać. A to początek. Udokumentowane, a jakże. Tyle że karta pełna, czytnik padł. Pierwszy wkur...w. Jak zgrać jak cały naród nie korzysta z CF, CF wtf? archaizm jaki czy jak. Nie ma. ja ni znaju pan szto ty chaciesz pakupit padła odpowiedz jak wpadłem w metrze na jakies stoisko komputerowo-telefoniczne? Karty czytniki dookoła tyle że nie ma czytników do płyt chodnikowych. Kasowanie rawów by nazbierać miejsca do końca dnia bo druga karta została w kieszeni kurtki w busie pod hotelem, nosz kur...a mac. Zrobiło się ciemno to jechałem filmy na telefonie bo już miałem dość zdjęć, podczas dnia również filmy bo kurde 50D tego nie ma znaczy kręcenia chyba że pierścieniem ostrości. Dobiliśmy do knajpy, 3 metry piwa, kolacja i powrót do hotelu Turist w którym się zgubiliśmy. Bo jak się okazało są windy na parzyste i nie parzyste piętra, a ciągle próbowaliśmy dojechać jedną Oczywiście wcześniej poprawiliśmy w barze. W pokuju 0,5l domowej śliwowicy z polski na kolację i spać. Rano kiedy śniadanie nie szło pomyślałem sobie. nosz kurde, karta do bani, jak coś się schrzani to nie ma jak zgrać, filmów nie kręci. ehhh coś trzeba zmienić. Potem w zonie, łażę po tej Prypeci, Energetyk, kafe Prypeć, Sława Leninowi, diabelski młyn, autodrom, Hotel Polesie, basen, zakłady Jupiter, posterunki milicji i straży, szpitale, szkoły, przedszkola, dachy i widoki że dech zapiera, atrakcji mnóóóóstwo jak ktoś lubi te klimaty. Foty robię, jest w miarę. Na schodach klnę bo to cięzkie, obija się o kolana na dachu robię kilka zdjęć i filmik na telefonie. Ale daje radę. Podczas wspinczki na radar Duga 100m w górę po drabinkach 50D został gdzieś po drodze, odpóściłem. Miałem dość obijania się po brzuchu, plecach, o drabinki poręcze. Wiem wiem, są plecaki, tyle że moje gabaryty utrudniały by wspinaczkę z plecakiem. Wdrapałem się popodziwiałem widoki, jakaś panoramka telefonem i na dół.
    Wnioski? Trza zmieniać sprzęta. 2 powody to filmy a raczej ich brak w 50D i karta. Najlepiej taka którą kupię nawet w sklepie z zabawkami w razie "H" i zgram w kasowniku biletu w trolejbusie czyli SD. Co zrobiłem? Żyję dalej z 50D, narazie kupiełem adapter CF=>SD. i zgrywam gdzie chcę, na byle laptopie u cioci Jadzi. Na jesień 2019 wybieram się znowu więc albo kupię dslr który nagrywa filmy, albo kupię kompakta co by lżej było bo po 40 człowiek ma wiećej z osła niż lwa i nie musi niczego nikomu udowadniać i potrafi się cieszyć ze zdjęć z NOKIA 3010.
    Ufff, długo było.
    Teraz sam sobie człeku odpowiedz. Czego szukasz, czego oczekujesz, czego Ci brak. Ja np następnym razem wezmę przynajmniej 1l domowej śliwowicy bo jak zwykle zbrakło i kieszeń pełną kart i też się będę cieszył niewspółczesnym, mało landrynkowym, dinozaurowym obrazkiem z mojego 50D, bo grunt by się chciało tą cegłę wlec ze sobą.
    pozdr.
    Świetnie napisane . Nie da się ukryć że pech był ale przygotowanie też kichowate . Z kompaktem bym się zastanowił, bo to nie jest wiele lepsze od smarkfona.

    Co do "osła i lwa" trafiłeś w punkt . Też to mam. Obecnie jestem na etapie że stacjonarnie mogę mieć busa sprzętu, a jak gdzieś idę to ma być tak lekko żeby mi się chciało to nosić - z aparatów to jedyne co spełnia /jakotako / ten wymóg to bezlustro apsc z naleśnikiem .
    Obstawianie się sprzętem na wyjeździe jest u mnie odwrotnie proporcjonalne do chęci fotografowania .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Podsumowując. Najlepsze było by najporęczniejsze body z jakimś kompaktowym obiektywem o szerokim zakresie ogniskowych. Oczywiscie zestaw ten musialby miec super swiatło i robić piękny obrazek. Tylko zeby dosc do takiego stwierdzenia nie musiał bym zakładac posta na forum fotograficznym

    W moim odczuciu. Body rozmiaru xxd, lub xd w wraz z dołączoną stałką jest akceptowalnym rozmiarem. PRZy założeniu ze nie bedziemy żonglować szkłami a obiektyw bedzie troche mniejszy niż skrajnie duże stałki
    Z takim zestawem cześciej używam głowy niż zooma i przeważnie to wychodzi na plus.

    PEwnie podsumowując mozna by mój dylemat zamklnąć w słowach, typu. - Weż do reki, sprawdź i zdecyduj. - prawda stara jak świat.

  5. #35

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Uratowac Ciebie moze tylko Canon R Moze jakis M...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    PEwnie podsumowując mozna by mój dylemat zamklnąć w słowach, typu. - Weż do reki, sprawdź i zdecyduj. - prawda stara jak świat.
    No ciężko inaczej. Najlepiej to sobie wypożycz takie 6D jak masz jak...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Co wybrałes?
    Padło na 135mm
    O ile jak było dużo światła(dzień) to 70-200 miał przewagę, ale jak tylko nastał wieczór to na bagnet zawitał 135mm.
    Z mojego DSa bardziej mi się podobają obrazki np na ISO400. A 135mm jest mi w stanie takie iso na hali zagwarantować.
    70-200 to już automatycznie iso 800-1000. Jedyna wada 135mm to jak ktoś podejdzie za blisko to po prostu nie zrobisz foty.
    No i to że jak lubisz mieć dobrze skadrowane foty to pracując stałką to foty kadrujesz dopiero w domu.

  8. #38
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    Padło na 135mm
    O ile jak było dużo światła(dzień) to 70-200 miał przewagę, ale jak tylko nastał wieczór to na bagnet zawitał 135mm.
    Z mojego DSa bardziej mi się podobają obrazki np na ISO400. A 135mm jest mi w stanie takie iso na hali zagwarantować.
    70-200 to już automatycznie iso 800-1000. Jedyna wada 135mm to jak ktoś podejdzie za blisko to po prostu nie zrobisz foty.
    No i to że jak lubisz mieć dobrze skadrowane foty to pracując stałką to foty kadrujesz dopiero w domu.
    Jakiego body uzywasz?

    Ile waszym zdaniem mozna wziasc z 1DSmk2 z 9 tys zdjec na budziku?

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Jakiego body uzywasz?
    Ile waszym zdaniem mozna wziasc z 1DSmk2 z 9 tys zdjec na budziku?
    1ds mk2. Za jakiś czas może przeskoczę na 3 lub x.
    A cenę podpowiada tylko rynek. Ja swojego jakiś czas temu kupiłem za 4k, a aktualnie ceny wynoszą około 2.5k. A ile jest warty to nie wiem bo w sumie nie obserwowałem licytacji. A kup teraz nic nie mówi o wartości aparatu.

  10. #40
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    Padło na 135mm
    O ile jak było dużo światła(dzień) to 70-200 miał przewagę, ale jak tylko nastał wieczór to na bagnet zawitał 135mm.
    Z mojego DSa bardziej mi się podobają obrazki np na ISO400. A 135mm jest mi w stanie takie iso na hali zagwarantować.
    70-200 to już automatycznie iso 800-1000. Jedyna wada 135mm to jak ktoś podejdzie za blisko to po prostu nie zrobisz foty.
    No i to że jak lubisz mieć dobrze skadrowane foty to pracując stałką to foty kadrujesz dopiero w domu.
    NIe dał byś jakichs sampli? To szkło w necie jest opisywane niczym "swiety gral", ciekaw jestem ile w tym prawdy

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •