Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki
Zwiń
X
-
-
Tak dodałem bokeh - przysłona 4.0 więc blur pierwotnie nie był tak "agresywny". Co do kolejnego "z oddechem pełną piersią" muszę to uzgodnić z modelką ;-) A tak poważnie, to ciasny portret jest prostszy w wykonaniu, tak na dobrą sprawę więcej zależy od poprawnej obróbki twarzy, chociaż przyznam się że tu praktycznie nic nie ruszałem, bałem się infami za blurOh taak
ALe jest bardzo właśnie..ten...intrygująco przez to, że tych ust nie widać. POzostają domysły...IMHO usta jak czereśnie. Tylko trochę za dużo blurowania a jeśli nie jest to blur dodany to i tak za dużo rozmycia (górna krawędz, i lewy bok).
Jest ciaśniutko...aż by się chciało kolejne z oddechem pełną piersią

Paenka dziękuję za pozytywny komentarz.
Djaras i nax - rozgryźliście mnie Panowie - to 430 EX II którą mam w stopce;-). Niestety warunki oświetleniowe były na tyle słabe, że już chciałem rezygnować z robienia zdjęć w ogóle ale w sukurs przyszła taka malutka quasi brama wykonana z cegłówki (niedaleko Zamku w Lublinie). Naturalnie nie miałem sumienia żeby skrzywdzić Małgosię flashem prosto w twarz dlatego poprostu go odbiłem od ściany po mojej lewej stronie, w zasadzie metodą prób i błędów udało mi się ustawić odpowiednio palnik (cała brama miała jakieś 2 metry szerokości). Nie gimnastykawał bym się aż tak bardzo gdybym miał zestaw mobilny i aktualnie czekam na parasolkę, statyw, kabel synchro. Z czasem może dokupię jeszcze jedną lampę. Niestety narazie nie stać mnie na inwestowanie w sprzęt, zajmuję się fotografią czysto amatorsko i tak ma pozostać. Pozdrawiam.Ostatnio edytowany przez Krzem; 19606.EOS 6D + EF 50 1.4 + 24-105 L 4.0 + 430 EX II + Velbon Sherpa 600Komentarz
-
Jeśli to są Twoje początki z portretem to gratuluje
oby tak dalej. Mimo to chciałbym jeszcze zobaczyć parę innych portretów w Twoim wykonaniu. pozdro
5dm2Komentarz
-
Narazie powstrzymam się z uploadowaniem zdjęć, nie chciałbym zepsuć pierwszego wrażenia. PozdrawiamEOS 6D + EF 50 1.4 + 24-105 L 4.0 + 430 EX II + Velbon Sherpa 600Komentarz
-
-
Hmmm, mimo tak głębokiego bokeh'a jak dla mnie zbyt mocnego i tak rozpoznałem okolice... bulwar nadmorski w gdyni, a w tle wieże twin-towers
Pozatym bym je troche rozjaśnił, no i poczekał aż przejdą przypadkowi spacerowicze
gdzie sie podziały exify...?450D.Komentarz
-
Przepraszam - już podaję:
Exif:
ISO:100
migawka: 1/3200
f/1.8
szkiełko: 50mm/1.8mk2
Ogólnie spacerowicze na bulwarze są zawsze i ciężko mieć zdjęcie bez nich. A jest za ciemno? I mnie zdjęcie wygląda jak na granicy przepalenia :/duszy nie umyjesz mydłemKomentarz
-
Nie wiem, może sie nie znam... ale czas jak dla mnie strasznie krótki, a iso niskie... brakuje mi doswietlenia buźki modelki. Ale to tylko IMHO. A ten bokeh to blur?450D.Komentarz
-
Komentarz
-
a jak dla mnie całkiem przyjemne (może bardzo centralnie, ale ładna dziewczyna trochę pomaga), ekspozycja w sam raz.Ostatnio edytowany przez robgr85; 10571.Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...Komentarz
-
Komentarz
-
-
Komentarz
-
Zdjęcie robione w dość jasny dzień, chciałem płytką GO wiec przysłona na 1.8. Ale migawka krzyczała 1/8000 i było jej mało (przepalenia), więc zjechałem z ISO do 100, migawka złapała czas 1/3200 i tyle. Czy krótki czas to błąd?duszy nie umyjesz mydłemKomentarz
-


Komentarz