Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • nax
    Dopiero zaczyna
    • 2009
    • 19

    #2146
    Zamieszczone przez djaras
    Skąd światło? Zewnętrzna mobilna lampa? Fakt...szkoda ust.
    Wygląda na 430 EX II

    Komentarz

    • Krzem
      Dopiero zaczyna
      • 2008
      • 22

      #2147
      Zamieszczone przez Paenka
      Oh taak ALe jest bardzo właśnie..ten...intrygująco przez to, że tych ust nie widać. POzostają domysły...IMHO usta jak czereśnie. Tylko trochę za dużo blurowania a jeśli nie jest to blur dodany to i tak za dużo rozmycia (górna krawędz, i lewy bok).

      Jest ciaśniutko...aż by się chciało kolejne z oddechem pełną piersią
      Tak dodałem bokeh - przysłona 4.0 więc blur pierwotnie nie był tak "agresywny". Co do kolejnego "z oddechem pełną piersią" muszę to uzgodnić z modelką ;-) A tak poważnie, to ciasny portret jest prostszy w wykonaniu, tak na dobrą sprawę więcej zależy od poprawnej obróbki twarzy, chociaż przyznam się że tu praktycznie nic nie ruszałem, bałem się infami za blur

      Paenka dziękuję za pozytywny komentarz.

      Djaras i nax - rozgryźliście mnie Panowie - to 430 EX II którą mam w stopce;-). Niestety warunki oświetleniowe były na tyle słabe, że już chciałem rezygnować z robienia zdjęć w ogóle ale w sukurs przyszła taka malutka quasi brama wykonana z cegłówki (niedaleko Zamku w Lublinie). Naturalnie nie miałem sumienia żeby skrzywdzić Małgosię flashem prosto w twarz dlatego poprostu go odbiłem od ściany po mojej lewej stronie, w zasadzie metodą prób i błędów udało mi się ustawić odpowiednio palnik (cała brama miała jakieś 2 metry szerokości). Nie gimnastykawał bym się aż tak bardzo gdybym miał zestaw mobilny i aktualnie czekam na parasolkę, statyw, kabel synchro. Z czasem może dokupię jeszcze jedną lampę. Niestety narazie nie stać mnie na inwestowanie w sprzęt, zajmuję się fotografią czysto amatorsko i tak ma pozostać. Pozdrawiam.
      Ostatnio edytowany przez Krzem; 19606.
      EOS 6D + EF 50 1.4 + 24-105 L 4.0 + 430 EX II + Velbon Sherpa 600

      Komentarz

      • RAdoCanon
        Bywalec
        • 2008
        • 116

        #2148
        Jeśli to są Twoje początki z portretem to gratuluje oby tak dalej. Mimo to chciałbym jeszcze zobaczyć parę innych portretów w Twoim wykonaniu. pozdro
        5dm2

        Komentarz

        • Krzem
          Dopiero zaczyna
          • 2008
          • 22

          #2149
          Narazie powstrzymam się z uploadowaniem zdjęć, nie chciałbym zepsuć pierwszego wrażenia. Pozdrawiam
          EOS 6D + EF 50 1.4 + 24-105 L 4.0 + 430 EX II + Velbon Sherpa 600

          Komentarz

          • samson_miodek
            Coś już napisał
            • 2008
            • 73

            #2150
            I ja spróbuję..

            duszy nie umyjesz mydłem

            Komentarz

            • djaras
              Coś już napisał
              • 2008
              • 87

              #2151
              Zamieszczone przez samson_miodek
              I ja spróbuję..

              Hmmm, mimo tak głębokiego bokeh'a jak dla mnie zbyt mocnego i tak rozpoznałem okolice... bulwar nadmorski w gdyni, a w tle wieże twin-towers
              Pozatym bym je troche rozjaśnił, no i poczekał aż przejdą przypadkowi spacerowicze
              gdzie sie podziały exify...?
              450D.

              Komentarz

              • samson_miodek
                Coś już napisał
                • 2008
                • 73

                #2152
                Przepraszam - już podaję:
                Exif:
                ISO:100
                migawka: 1/3200
                f/1.8
                szkiełko: 50mm/1.8mk2

                Ogólnie spacerowicze na bulwarze są zawsze i ciężko mieć zdjęcie bez nich. A jest za ciemno? I mnie zdjęcie wygląda jak na granicy przepalenia :/
                duszy nie umyjesz mydłem

                Komentarz

                • djaras
                  Coś już napisał
                  • 2008
                  • 87

                  #2153
                  Zamieszczone przez samson_miodek
                  Przepraszam - już podaję:
                  Exif:
                  ISO:100
                  migawka: 1/3200
                  f/1.8
                  szkiełko: 50mm/1.8mk2

                  Ogólnie spacerowicze na bulwarze są zawsze i ciężko mieć zdjęcie bez nich. A jest za ciemno? I mnie zdjęcie wygląda jak na granicy przepalenia :/
                  Nie wiem, może sie nie znam... ale czas jak dla mnie strasznie krótki, a iso niskie... brakuje mi doswietlenia buźki modelki. Ale to tylko IMHO. A ten bokeh to blur?
                  450D.

                  Komentarz

                  • samson_miodek
                    Coś już napisał
                    • 2008
                    • 73

                    #2154
                    Zamieszczone przez djaras
                    Nie wiem, może sie nie znam... ale czas jak dla mnie strasznie krótki, a iso niskie... brakuje mi doswietlenia buźki modelki. Ale to tylko IMHO. A ten bokeh to blur?
                    Żadnego blura - tylko wywołanie z RAW + krzywe + wyostrzanie.
                    duszy nie umyjesz mydłem

                    Komentarz

                    • robgr85
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 1719

                      #2155
                      a jak dla mnie całkiem przyjemne (może bardzo centralnie, ale ładna dziewczyna trochę pomaga), ekspozycja w sam raz.
                      Ostatnio edytowany przez robgr85; 10571.
                      Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

                      Komentarz

                      • Bingant
                        Uzależniony
                        • 2006
                        • 507

                        #2156
                        Zamieszczone przez djaras
                        Nie wiem, może sie nie znam... ale czas jak dla mnie strasznie krótki, a iso niskie... brakuje mi doswietlenia buźki modelki. Ale to tylko IMHO. A ten bokeh to blur?
                        co znaczy "czas za krótki, a iso niskie"?
                        6D + 35L + 85f/1.8 + 24-105L

                        Komentarz

                        • kepasa
                          Dopiero zaczyna
                          • 2008
                          • 33

                          #2157
                          kepasa #1 portret

                          To ja tez sie dolacze... o wyjasnienie...

                          Zamieszczone przez djaras
                          ale czas jak dla mnie strasznie krótki, a iso niskie...
                          I takie Swoje ostatnio popelnione dorzuce...

                          7D | S 30F1.4 | C 85F1.8 | S 8F3.5 | 580EXII

                          MM
                          FB

                          Komentarz

                          • djaras
                            Coś już napisał
                            • 2008
                            • 87

                            #2158
                            Zamieszczone przez Bingant
                            co znaczy "czas za krótki, a iso niskie"?
                            Chodzilo mi glownie o czas 1/3200, dlaczego taki krótki? Iso moze byc, ale mowie, moze sie nie znam... tez sie ucze.

                            Kepasa, Twoje bardziej mi się podoba, jest ostrzejsze i buźka jaśniejsza, mimo że b&w. no i czas dłuższy...
                            450D.

                            Komentarz

                            • samson_miodek
                              Coś już napisał
                              • 2008
                              • 73

                              #2159
                              Zamieszczone przez djaras
                              Chodzilo mi glownie o czas 1/3200, dlaczego taki krótki? Iso moze byc, ale mowie, moze sie nie znam... tez sie ucze.
                              Zdjęcie robione w dość jasny dzień, chciałem płytką GO wiec przysłona na 1.8. Ale migawka krzyczała 1/8000 i było jej mało (przepalenia), więc zjechałem z ISO do 100, migawka złapała czas 1/3200 i tyle. Czy krótki czas to błąd?
                              duszy nie umyjesz mydłem

                              Komentarz

                              • robgr85
                                Pełne uzależnienie
                                • 2007
                                • 1719

                                #2160
                                Zamieszczone przez samson_miodek
                                Zdjęcie robione w dość jasny dzień, chciałem płytką GO wiec przysłona na 1.8. Ale migawka krzyczała 1/8000 i było jej mało (przepalenia), więc zjechałem z ISO do 100, migawka złapała czas 1/3200 i tyle. Czy krótki czas to błąd?
                                wg mnie nie jest to żaden błąd.
                                Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

                                Komentarz

                                Pracuję...