Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon S5 IS + chdk... prosze o pomoc

  1. #1
    yozz84
    Guest

    Question Canon S5 IS + chdk... prosze o pomoc

    witam serdecznie...

    mam kłopoty od samego początku z cała sprawa wgrania sobie chdk na ten model aparatu...

    czy moge prosic kogos aby mi krok po kroku opisał co powienienem zrobic i jak?
    czytalem pare postów tutaj na forum.. równiez instrukcje po angielsku na stronei chdk i faq ale coś robie nie tak bo nie potrafie sobie z tym poradzic :/

    posiadam Canona S5 IS + karta pamieci Kingston 1GB SD Wilkinsona... jesli to cos pomoze to aparat był kupiony w sierpniu zeszłego roku w Angli w salonie Wilkinsona...

    próbowałem sprawdzic wersje firmware ale nie mogłem wogle skopiowac pliku *.req na karte... (czy potrzebuje do tego czytnik kart? bo próbowałem wgrac to poprzez podłączony aparat do laptopa za pomoca dołaczonego kabla)

    z góry dziekuje za wszelka pomoc i poświecony mi czas...
    pozdrawiam serdecznie...

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Najprościej skopiować przez czytnik. Można przez kabel, ale wówczas trzeba się posiłować narzędziem ps_upload
    Żeby przekopiować poszczególne pliki, czyli najpierw pusty plik ver.req w celu sprawdzenia wersji softu, a następnie plik softu CHDK DISKBOOT.BIN należy wyedytować plik tekstowy z narzędzia ps_upload FirmInfo.txt
    W sekcji [Firmware File Name] wpisujemy nazwę pliku (obecny wpis to PS_A610.FIR)
    Kopiując plik ver.req wpisujemy ver.req, kopiując soft wpisujemy DISKBOOT.BIN Pliki muszą być w katalogu PS_Upload
    W sekcji [Camera Model Name(s)] model aparatu. np. Canon PowerShot A610, Canon PowerShot S5 IS
    Wersję softu po wgraniu pliku ver.req sprawdzamy mając przełączony aparat w pozycji play, trzymając przycisk set i przytrzymując go cały czas wciskamy przycisk "display". Na ekranie pojawi się wersja oryginalnego firmware.
    Po wgraniu odpowiedniego softu (plik DISKBOOT.BIN) dokonujemy zapisu w boot sektorze karty za pomocą bootable.exe, ale tutaj niestety nie obejdzie się bez czytnika.
    Słowem do aparatów na digicIII czytnik jest niezbędny, do starszych opartych o digicII, niekoniecznie, bootsektor zapisywany jest z poziomu aparatu, już po uaktywnieniu softu CHDK.

  3. #3
    yozz84
    Guest

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za pomoc... pokombinuje w srodku tygodnia i jesli bede miał jakies pytania to odezwe sie w tym poście...

    pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Żeby przekopiować poszczególne pliki, czyli najpierw pusty plik ver.req w celu sprawdzenia wersji softu, a następnie plik softu CHDK DISKBOOT.BIN należy wyedytować plik tekstowy z narzędzia ps_upload FirmInfo.txt
    W sekcji [Firmware File Name] wpisujemy nazwę pliku (obecny wpis to PS_A610.FIR)
    Kopiując plik ver.req wpisujemy ver.req, kopiując soft wpisujemy DISKBOOT.BIN Pliki muszą być w katalogu PS_Upload
    W sekcji [Camera Model Name(s)] model aparatu. np. Canon PowerShot A610, Canon PowerShot S5 IS
    wykonałem tak jak w poleceniu:

    zmieniłem nazwy w pliku firminfo:
    Kod:
    ----------------------------
    [Firmware File Name]
    ver.req
    
    [Camera Model Name(s)]
    Canon PowerShot S5 IS
    
    [Firmware Version]
    1.0.1.0
    
    [CF Capacity (KB)]
    2048
    ----------------------------
    nastepnie wkleiłem do katalogu programu pusty plik ver.req, według polecen w programie sformatowalem karte, podłączyłem aparat, ustawiłem na funkcje play i wcisnąłem next... niestety wyskakuje mi błąd:



    co robie nie tak? :>
    Ostatnio edytowane przez yozz84 ; 04-05-2008 o 15:38 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Z komunikatu wynika, że jakiś bliżej nieokreślony błąd w przesyłaniu danych. Z tego co piszesz, robisz wszystko jak trzeba. Z mojego wywodu wynika na końcu, że i tak nie obejdziesz się bez czytnika, więc może nie warto dochodzić skąd ten błąd.
    Przez czytnik skopiujesz pliki,a z a pomocą narzędzia bootable.exe dokonasz zapisu w bootsektorze.
    ps. Spróbuj podłączyć aparat przez innego gniazdo USB.
    Aparat jest widoczny w windows?

  5. #5
    yozz84
    Guest

    Domyślnie

    Juriko dziekuje za pomoc wszystko załadowane... i chodzi ok

    pozostaje teraz nauczyc sie jak obsługiwać nowe funkcje itd...

    pozdrawiam

  6. #6
    radziozet
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yozz84 Zobacz posta
    Juriko dziekuje za pomoc wszystko załadowane... i chodzi ok
    I musiałeś użyć czytnika?

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Zduńska Wola/Wwa
    Wiek
    32
    Posty
    57

    Domyślnie

    przeciez w laptopach to czytnik jest

  8. #8
    yozz84
    Guest

    Domyślnie

    tak musiałem...

    na początku próbowałem cos zdziałać bez niego ale poddałem sie po paru próbach... z czytnikiem poszło gładko

    teraz jestem na etapie szukania polskich stron z opisem skryptów do CHDK... no i w miare czxasu i mozliwosci zapoznaje sie z tym programikiem

    ps. nie we wszystkich Vesper... w moim modelu akurat nie ma...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •