Gdzie naprawić obiektyw manualny (najlepiej w Szczecinie)?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mort_subite
    Dopiero zaczyna
    • 2006
    • 45

    #1

    Gdzie naprawić obiektyw manualny (najlepiej w Szczecinie)?

    Witam,
    Szukam namiarów na specjalistę od napraw manualnej optyki w Szczecinie lub okolicach, ew. w jednym z innych dużych miast, choć oczywiście najbardziej pasowałby mi ktoś z grodu Gryfa. O ile ktoś taki się znajdzie. Niekoniecznie musi być to "firma", ważne, żeby człowiek był solidny, uczciwy i miał pojęcie o budowie i naprawach obiektywów.
    Otóż dostałem od znajomych z zagranicy tele Canon FD 300/4 i mam z nim problem, bo jakkolwiek optyka jest OK, to niestety obiektyw nie przymyka przysłony. Pierścień chodzi, ale blenda pozostaje cały czas na pełnej dziurze (testowane na T90; przy załączonym podglądzie głębi ostrości brak jakichkolwiek zmian w wizjerze, niezależnie od położenia pierścienia przysłon). Mam nadzieję, że jest to usterka naprawialna.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Miłego dnia.
    Mort
  • MacGyver
    Cenzor
    • 2006
    • 7043

    #2
    Najprawdopodobniej da się to zrobić we Wrocławiu:
    - "COMPUR" ul. Daszyńskiego 10, tel. 321 73 25
    - Karolczak Jan al. Jaworowa 20, tel. 372 42 83
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

    Komentarz

    • drakon
      Bywalec
      • 2007
      • 101

      #3
      Masz tu nr. telefonu do Szczecina na ulicę Kadłubka numeru nie pamiętam jest tam ktoś kto może Ci pomoże 914232008
      jest jeszcze ktos na ul. Dunikowskiego na samym końcu ulicy chyba 3-cia klatka od końca ulicy, w takim długim bloku nad klatką będziesz miał szyld , oczywiście też w Szczecinie
      Z tego co wiem to są tylko te dwa miejsca gdzie mogą Ci pomóc
      40D... 5DII... kit... C70-200/2,8... C17-40/4... C100IS...580EXII...statyw...monopod

      Komentarz

      • mort_subite
        Dopiero zaczyna
        • 2006
        • 45

        #4
        Wątek trochę się pokrył patyną a przecież wypada podzielić się z bliźnimi potencjalnie użytecznymi informacjami Ktoś, kiedyś może być w podobnej potrzebie, jak ja kwartał temu.
        Skontaktowałem się z Panem Leszkiem Dąbrowskim, prowadzącym serwis "Praktikar" na ul Dunikowskiego 22 (tel. 660 870 026). Pan Leszek sprzęt przyjął, pokombinował, naprawił. Jak dotąd wszystko działa i jest super
        Nikomu nie życzę problemów ze sprzętem foto, ale jeśli już coś niedobrego się przydarzy, warto zapukać pod wskazany wyżej adres.

        Komentarz

        • kimi116

          #5
          uaktualniam

          Karolczak Jan al. Jaworowa 20, tel. 372 42 83
          serwis przeniesiony,

          nowy nr to 607 660 468

          Komentarz

          Pracuję...