Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Mam takowe pytanko. Nie stac mnie na razie na zakup obiektywu 10-20 , zreszta nie wiem jak czesto bym go uzywal na tej najmniejszyej ogniskowej (ktore w Cropie 1.6x dalaby mi pewnie 17 mm) . Czy jesli do Tamrona 17-50 doczepilbym takie cudo
Jaka jest szansa ze fotografie beda znosne? WInieta pewnie nieunikniona ale czy bedzie taka ze w ogole dyskwalifikuje foto?
Niechetnie podchodze do konwerterow ale jak mowilem 3000 na obiektyw w tej chwili troche mi szkoda, 17mm na cropie jakims tam rewelacyjnym szerokim nie jest, chcialbym pobawic sie troche deformacja, wiec konwerter za 350 bylbym w stanie nabyc. Pytanie tylko czy ma to sens. Te 0.7x ile da mi razzem z ogniskowa 17 mm? 17x1.6x 0.7 ?
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
mysle ze obnizy jakość do tragicznej(wg tutejszych kryteriów)... nie uzyskasz centrycznosci bo to nie przykrecane tylko chyba nasadzane... deformacje mozesz zrobić w PSie albo kup jakies tanie fisheye... tu FF czy BF i tak nie ma znaczenia
Skipper no wlasnie nie do panoramy Chcialem pobawic sie troche w portrety deformowane. Co do konwertera moge jeszcze miec nakrecany na gwint 58 (ale wtedy dodatkowa redukcja obraczkowa 67-58 .. Statyw mam dobry ale tutaj mnie raczej nie pomoze. Panoramki moge sobie i w 360o posklejac, a innych wypadkach nie bardzo Dlatego jak napisalem na razie nie chce nawet pakowac kasy w cos co moge rzadko uzywac stad moje pytanie.
Podpinalem do 30D Sigme Fish Eye 16mm , no fajnie to dzialalo, tyle ze znow pytanie - ile razy bede cos takiego wykorzystywal zeby inwestowac 2 tysiace . Szukalem tez czegos na M42 ale z miernym skutkiem.
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Polecam Zenitara 2.8/16mm na m42. Kosztuje ok 350 PLN a można się nim trochę pobawić. Choć najlepsze rezultaty jeżeli chodzi o deformacje uzyskuje na pełnej klatce. Acha i trzeba go przymknąć do 4-5.6 żeby obraz był ostry.
Silwe, ale ma mam 17 mm 2.8 na Tamronie. Wiec mnie ten zenitar niewiele uratuje. Dlatego myslalem o jakim konwerterze zeby wlasnie ciut ponizej tych 20 zejsc. Ta Sigma nawet nie winetowala, albo tak slabo ze nie widzialem tego, pewnie na pelnej klatce byloby inaczej. Jak mowie. chcialbym pobawic sie w portrety i tego podobne ale nie mam slad tej 10 pozyczyc a poza tym jednak... nie lubie pozyczac od nikogo. Zawsze ta swiadomosc ze sprzet nie moj w razie czego moga byc nieprzyjemnosci.
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Jablam, - mam ten sam problem, ale wydaje mi się, że za biedni jesteśmy na kupowanie gówien. Chyba jednak warto poczekać aż 10-20 stajnie... Choć możliwe, że do tego czasu ze starości stracimy wzrok
Mo najgorsze w tym ze nie mam na miejscu zeby podpiac i sobie sprawdzic. Pewnie mozna kupic sprawdzic w razie czego odeslac, no ale jeszcze przemysle. Jak mowie nie zalezy mi na perfekt fotkach tylko chcialbym pobawic sie tematami deformacji (ale przy optyce a nie filtrach Photoshopa) dlatego tez i nie chce pakowac na razie tyle kasy w 10-22 bo nie wiem czy do czego wiecej mi posluzy.
Mam jeszcze pytanie czy FishEye = zawsze tyle co obiektyw krotki? Czy np Canon 10-22 przy 10 mm bedzie juz dawal Fish? Moze lamerskie pytanie. Czy Fish Eye ma dodatkowo jeszcze jakas budowe specjalna.
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Mam jeszcze pytanie czy FishEye = zawsze tyle co obiektyw krotki? Czy np Canon 10-22 przy 10 mm bedzie juz dawal Fish? Moze lamerskie pytanie. Czy Fish Eye ma dodatkowo jeszcze jakas budowe specjalna.
JaBlam nie kazdy krótki obiektyw to fisheye. powstanie tego szkła spowodował crop pod który zbudowano to 10-22 gdyz stanowi to odpowiednik 16-35 na FF czyli ultraszerokokątnego szkła krajobrazowego.
fisheye jest zupelnie inaczej budowany. i z tego co piszesz to takie szkło Ci jest potrzebne a nie 10-22. kup sobie zenithara za 350 zeta i zobaczysz czy tego chcesz czy nie... jak sie okaze ze tak to zawsze mozesz poszukac czegos lepszego a 350zł to niewielkie ryzyko
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
Skipper no wlasnie mnie ten fisheye niekoniecznie. Pamietacie takie foto ktos zamiescil z zapytankiem o takie nienormalne skroty perspektywiczne (taki kolo siedzacy ze stopa ma na pierwszym planie). Ktos mu wtedy polecil zakup 10-22. Mniej wiecej o takie skroty mi chodzi a nie o efekt Fish dlatego zapytalem.
Jesli chodzi o fish to tez nie ma problemu - Silwuple -
Mnie wlasnie raczej chodzilo o uzyskanie nienaturanych perspektyw, wyolbrzymienia pewnych czesci a nie obiekty zamkniete w kuli (no tak w skrocie) )
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
No i juz wiem ze 10-22 bo zescie pytajacemu polecili. 17mm na cropie daje mi 28 wiec nie bardzo tak wychodzi. No i stad pytanie o konwerter dopoki nie sprawie sobie szerokiego na cropa
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Bylem dzisiaj w Fototipie w Kraku i zamocowalem koncerter Digital King 0.7x (mocnowanie 67 mm czyli bez redukcji) . i jestem zadowolony efektami! Znacznie powieksza widzialny obraz, na 17mm fajnie zakrzywia obraz (no ale wtedy to otrzymuje okolo 13 mm!) i przede wszystkim brak winiety. Do tego ma kilka powlok i nie powoduje utraty swiatla. Cena 259 zl. CHyba warte rozpatrzenia zwlaszcza ze 10-22 podzieli los Tamrona 17-50 w przypadku przejscia na FF. Troche szkoda te grubo ponad 2tys. Konwerter podepne do roznych obiektywow.
To co zrobilem na szybkiego uzywajac konwertera 0.7 x daly mi taki efekt. Po lewej stronie gole 17mm Tamrona, po proawek z konwerterem 0.7 . Pewnie z 5tka jeszcze bardziej wykrecone by bylo. Jutro sprobuje. Fotki tylko wgladawe. Zaden tam artyzmy )
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Chociaz u nas cena w Foto Tip byla nizsza a dokladnie to samo. Ja wybralem sobie 0.5x zamiast 0.7 a to dlatego ze dziwnym zbiegiem okolicznosci znalazlem tylko jedna sztuke 0.5x chociaz na pudelku widnialo 0.7. Ci w sklepie tz byli zdziwieni ale co tam skoro mi sie udalo znalezc i to na 67 mm to oczywiste ze nie dochodzilem jak ta pomylka w pakowaniu byla mozliwa. Jak mi potrzeba efektu jak z 0.7 to troche ogniskowa zmieniam na te dluzsza i jest ok
1. 17 mm z 1.6 cropem i 0.7x daje okolo 19 mm
2. 17 mm z 1.6 cropem x 0.5 daje okolo 13 mm co jest nie az tak wielka roznica no ale zawsze 6mm. OD biedy mam tez pod reka makro po odkreceniu soczewki przedniej Chociaz majac 100 2..8 chyba nie bede tego uzywac. Czy warte tych 230 zl to w kwestii indywidualnej. Mnie troche szkoda bylo 3000 na obiektyw 10-20 tylko pod cropa.Konwerter podepne pod wiekszosc, 10-22 przy przesiadce na FF stanie sie bezuzyteczny.
Na konwerterze jest czerwony pasek.. hahah czyzby odpowiednik eLki? )
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Komentarz