Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Szukalem na forum ale jak dotąd nie znalazłem. Jest dużo o RAW. Jak obrabiać, jakich programów do tego używać. Ale nigdzie nie mogę znalezc JAK ZGRAĆ RAWY z aparatu do kompa. Mamm 20D.
Szukalem na forum ale jak dotąd nie znalazłem. Jest dużo o RAW. Jak obrabiać, jakich programów do tego używać. Ale nigdzie nie mogę znalezc JAK ZGRAĆ RAWY z aparatu do kompa. Mamm 20D.
Właśnie o to chodzi że nie działa. Komp wykrywa aparat ale nie widzi żadnych plików. Z JPG jest bez problemu. A RAW jakby nie było.
bo może ich nie ma
ściąganie plików JPG nie wymaga specjalnego oprogramowania, do ściągania RAWów bezpośrednio z aparatu potrzebujesz np.: dostarczane z 20D oprogramowanie takie jak Canon EOS Viewer 1.2 czy też Digital Photo Professional.
koniecznie DOKŁADNIE przeczytaj instrukcję dostarczaną wraz z aparatem! tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl
Canon ZoomBrowser EX, który jest dołączany do każdego aparatu wykrywa pliki RAW bez problemu.
Również bez problemu ściąga je do komputera. Digital Photo Professional (freeware dościągnięcia ze strony Canon) pozwala na wstępną obróbkę RAW i export do PS-a.
Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300
Ok. EOS viewer utilty widzi rawy te które są na karcie w aparacie. Niestety nie mogę znaleźć funkcji kopiowania ich do komputera. Jest ikonka Transfer image ale przestaje działać jeśli w grę wchodzi kopiowanie rawów.
A czy moglbys wytlumaczyc dlaczego chcesz tak sobie komplikowac zycie laczeniem aparatu z komputerem przez kabelek? Przeciez to strasznie wolny transfer. Przez czytnik wszystko robisz na zasadzie "przeciagnij i upusc" i po klopocie. Szybko, pewnie i skutecznie. Nie rozumiem powodu dla ktorego co jakis czas powtarzane sa te same pytania o transfer z aparatu i te same odpowiedzi - czytnik
A czy moglbys wytlumaczyc dlaczego chcesz tak sobie komplikowac zycie laczeniem aparatu z komputerem przez kabelek? Przeciez to strasznie wolny transfer. Przez czytnik wszystko robisz na zasadzie "przeciagnij i upusc" i po klopocie. Szybko, pewnie i skutecznie. Nie rozumiem powodu dla ktorego co jakis czas powtarzane sa te same pytania o transfer z aparatu i te same odpowiedzi - czytnik
Bo wydal tyle forsy na aparat ze na czytnik nie starczylo . A sprzet za taka kase musi dzialac bezblednie od razu podlaczony do komputera (szczegol ze w instrukcji stoi ze trzeba najpier instalowac soft i sterowniki a potem podlaczac bo inaczej sie kielbasi ).
Soft zainstalowany i działa poprawnie ale tylko z JPG. Przed zainstalowaniem softu komputer wcale nie widział 20D.
Wszystko spoko z tym czytnikiem. Ja chciałbym się dowiedzieć jak eksportować RAWy bezpośrednio z aparatu do kompa, żeby nie nosić dodatkowych gadżetów które też kosztują. Prędkość przesyłu nie jest dla mnie sprawą priorytetową.
A połączenie komputera ze sprzętem wartym 4kilo nie powinno stwarzać problemów. Zwłaszcza z firmowym softem.
żeby nie nosić dodatkowych gadżetów które też kosztują. Prędkość przesyłu nie jest dla mnie sprawą priorytetową.
A połączenie komputera ze sprzętem wartym 4kilo nie powinno stwarzać problemów. Zwłaszcza z firmowym softem.
Chlopie Koszt czytnika CF to rzad 20-30 PLN. Jaki to promil w stosunku do ceny 20D? Policz sam bo ja w tak skoplikowanych cyferkach zaczynam sie gubic. Ciezar i wielkosc tego "gadzetu" to.... no.... nie wiem czy Ty jaja sobie robisz czy nie wiesz o czym jest mowa?
Soft do puszki daja bo po prostu ktos to wymyslil i tyle. A przeciez taki Canon nie moze powiedziec nabywcom - kupcie sobie czytnik. Daja kabelek i placisz za niego. To tez taki gadzet.
Komentarz