Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam
Jak w temacie jaką lampę polecacie do strobingu interesuje mnie na razie tylko i wyłącznie lampa bo statywy i parasolki mam
Zastanawiam się nad tym czy lepiej kupić jedną może nie najlepszą lampę , lub dwie tańsze kwota tak do 450zł żeby współpracowały/a z Canonem 450D
Na allegro ujrzałem coś takiego tyle że jest to chyba najtańsza lampa jaką widziałem http://allegro.pl/lampa-blyskowa-by2...281031195.html
Wiem że gotówka jaką posiadam nie jest wcale zadowalająca lecz myślę że idzie coś zdziałać za tą kwotę.
To nie taka lampa, musi być z nastawami manualnymi.
Najtańsze i dobre lampy, które maja to co potrzeba to Yonguo YN-460 II.
Moc taka sama jak 550EX, 580EX.
Nie potrzebują nawet radia bo maja fotocele.
Ja mam takie, moi znajomi rowniez.
Koszt około 140zl za jedna - tylko trzeba czekać 2-tygodnie bo są to najtańsze przesyłki z Hong Kongu. Chcesz szybciej to za nieco ponad 200 zl sa na allegro.
Zgadzam się z przedmówcą ale powyższe zdanie jest nieprawdziwe. Mam 580EX i YN-460II. Canonowskie błyskadełko jest dużo mocniejsze. Mimo to, do strobingu to bardzo dobry sprzęt.
a do tego najlepiej kupić kostkę z kablem synchro żeby wyzwolić czy jak najlepiej myślę nad zakupem lamp w polsce aukcje z Hong Kongu jakoś mnie nie przekonują wychodzi 400zł za dwie lampy i jakieś rozsądne rozwiązanie żeby je wyzwolić chciałbym
najlepiej i tanio radiowo - yongnuo rf-602 (ale za cały zestaw zapłacisz drugie 400zł)
taniej - chińczyki noname, ale one są zawodne
jeszcze taniej - kabel, ale tracisz na mobilności i zasięgu (do tego do dwóch lamp musisz poszukać jakiegoś rozgałęziacza)
bez kosztów - wbudowane fotocele (ale to tylko w pomieszczeniach, w plenerach raczej działało nie będzie)
a do tego najlepiej kupić kostkę z kablem synchro żeby wyzwolić czy jak najlepiej myślę nad zakupem lamp w polsce aukcje z Hong Kongu jakoś mnie nie przekonują wychodzi 400zł za dwie lampy i jakieś rozsądne rozwiązanie żeby je wyzwolić chciałbym
1)Wyrzuć klawiaturę, bo przyciski ze znakami przystankowymi ci padły
2) Nie bój się zakupów w HK, bo tamtejsi sprzedawcy są wyjątkowo solidni. Wiele razy zdarzyło mi się, że paczka z Azji szła krócej niż z Pcimia Dolnego.
3) Lampy Yongnuo są naprawdę godne polecenia, podobnie jak wyzwalacze. Solidnie wykonane i niezawodne. Za 2 lamy z HK wyszłoby ci 280 i zostałoby na wyzwalacz RF602 z 2 odbiornikami. Takim zestawem można się już pobawić.
Witam,
Mam pytanie, czy ktoś używał lamp Yonguo YN-460 II z wyzwalaczem RF602 do Canona 5D? Słyszałem, że podobno wyzwalacz RF602 powoduje, że na zdjęciach pojawiają sie wąskie paski popsutego obrazu.
Witam,
Mam pytanie, czy ktoś używał lamp Yonguo YN-460 II z wyzwalaczem RF602 do Canona 5D? Słyszałem, że podobno wyzwalacz RF602 powoduje, że na zdjęciach pojawiają sie wąskie paski popsutego obrazu.
Pojawiają się jeśli przekroczysz czas synchronizacji.
Witam zakupiłem lampę YongNuo 468
Dlaczego YN-468? Ponieważ nastąpiła pomyłka przy zamawianiu miałem na oku 560 a zamówiłem YN-468 na razie chodzi bez zastrzeżeń .
Zamówiłem jedną sztukę do tego wyzwalacz rf602(obecnie oczekuje na niego), niedługo myślę dokupić zamierzaną wcześniej YN-560 .
Naliczają na granicy?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
O cło oczywiście pytam.
Mi jeszcze nic nie naliczyli, a miałem już kilkanaście paczek.
Od 2009 handlem drobiazgami z HK kwitnie, bo weszla nowa stawka kwoty wolnej od cła, tj.
150 EURO - patrz Art. 23 ROZPORZĄDZENIA RADY (WE) NR 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.
Także wszystko kupujesz legalnie. Dodatkowo i tak Chińczycy wpisuje na deklaracji na opakowania wartość 1/3 zakupu.
Jak kupujesz więcej rzeczy i boisz się przekroczyć 150euro, to kupujesz inne rzeczy w kolejnych dniach, a i tak za paczki najczęściej nie płacisz bo są w cenie towaru, jedyny minus to 2-tygodniowy czas dostawy, ale mi on nie przeszkadza.
Mi jeszcze nic nie naliczyli, a miałem już kilkanaście paczek.
Od 2009 handlem drobiazgami z HK kwitnie, bo weszla nowa stawka kwoty wolnej od cła, tj.
150 EURO - patrz Art. 23 ROZPORZĄDZENIA RADY (WE) NR 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.
Także wszystko kupujesz legalnie. Dodatkowo i tak Chińczycy wpisuje na deklaracji na opakowania wartość 1/3 zakupu.
Jak kupujesz więcej rzeczy i boisz się przekroczyć 150euro, to kupujesz inne rzeczy w kolejnych dniach, a i tak za paczki najczęściej nie płacisz bo są w cenie towaru, jedyny minus to 2-tygodniowy czas dostawy, ale mi on nie przeszkadza.
Dzięki za info. Dwa tygodnie to nie tragedia, a czasami z allegro dłużej paczki idą.
Komentarz