Podejrzane aukcje na Allegro itp.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • HooMaR
    Coś już napisał
    • 2008
    • 55

    #2671
    Ciekawostka na temat - otc_poznan.
    Odbierałem ostatnio sprzęt od jednego z forumowych tipów, w trakcie spotkania, zadzwonił do niego telefon, co się okazało - dzwonił użytkownik otc_poznan, pytał o nowe 5-tki mk II i 7D. Chciał wziąć 3 puchy od razu, co może tylko oznaczać, iż ktoś pokupował od niego body i ma nóż na gardle. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że te 3 piątki może co najwyżej kupić po aktualnej cenie, czyli coś koło 7,5K, co by oznaczało 1k w plecy.
    Tak sobie zacząłem myśleć, że może koleś gra na giełdzie lub inwestuje i potrzebuje gotówki. Te 3 tygodnie wystarczają mu na dorobienie się. Druga opcja to wybrać moment, gdzie sprzeda się sporo sprzętu i ulotnić się. Póki są komentarze i allegro nie blokuje można jechać dalej.

    Komentarz

    • MM-architekci
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2227

      #2672
      No a komentów za 5d2 nadal brak więc ewidentnie i tak coś tu jest nie halo.
      no comment...

      Komentarz

      • tombas
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 2194

        #2673
        Zamieszczone przez Ciekawski
        A ja mam taką ciekawostkę: http://www.allegro.pl/item1074738896...ark2_nowy.html
        W tytule nowy, ale w opisie kupiony w 2009 roku.
        Nie różni się od nowego, ale zarysowany.
        To nie pierwsza próba sprzedaży: http://www.allegro.pl/item1072778093...ark2_nowy.html
        http://allegro.pl/item1052763842_16_...ark2_nowy.html
        http://canon-board.info/showthread.php?t=63663
        a zdjęcia szkieł (na 100% canona 14mm) sa z aukcji na której zapewne kupił
        ( od użytkownika tego forum, wiem bo sam byłem zanteresowany tym szkłem) a było oferowane sporo taniej. generalnie nie mam nic do tych aukcji, ale raczej do osoby sprzedającego
        Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
        (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

        Komentarz

        • wertykal100
          Dopiero zaczyna
          • 2009
          • 22

          #2674
          Kupiłem na allegro aku BP-511A u tego kolesia (rafalh_87):

          http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1044599000

          Pisał że to 100% oryginał. Okazało się że 100% podróba. Osobnik nie odpowiada na maile,
          nie ma z nim zadnego kontaktu a mieni się tytułem Super Sprzedawcy. Co mogę zrobić?
          Czy ten aku może mi uszkodzić aparat?? Jak myślicie?
          PozdRAWiam

          Komentarz

          • Chris_11
            Uzależniony
            • 2006
            • 572

            #2675
            Może - nie musi... Jak to z podróbami.

            Zgłaszałeś sprawę do Allegro?
            Nieważne, czym... Ważne, jak...

            Foto-Blog

            Komentarz

            • enter
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1201

              #2676
              Zamieszczone przez wertykal100
              Kupiłem na aku BP-511A u tego kolesia (rafalh_87):

              http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1044599000

              Pisał że to 100% oryginał. Okazało się że 100% podróba. Osobnik nie odpowiada na maile,
              nie ma z nim zadnego kontaktu a mieni się tytułem Super Sprzedawcy. Co mogę zrobić?
              Czy ten aku może mi uszkodzić aparat?? Jak myślicie?
              komentarza nie widzę ?

              Komentarz

              • tombas
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2194

                #2677
                Zamieszczone przez wertykal100
                Kupiłem na allegro aku BP-511A u tego kolesia (rafalh_87):

                http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1044599000

                Pisał że to 100% oryginał. Okazało się że 100% podróba. Osobnik nie odpowiada na maile,
                nie ma z nim zadnego kontaktu a mieni się tytułem Super Sprzedawcy. Co mogę zrobić?
                Czy ten aku może mi uszkodzić aparat?? Jak myślicie?
                a z czego wnosisz że na 100% nie jest oryginalny?
                Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                Komentarz

                • wertykal100
                  Dopiero zaczyna
                  • 2009
                  • 22

                  #2678
                  Chris_11
                  Sprawa do Allegro zgłoszona zostanie jutro, bo dałem mu ostateczny czas na odpowiedź do jutra, ale wątpię żeby cokolwiek odpowiedział.

                  enter
                  Komentarz pojawi się jutro, jeśli koleś nie odpowie. Dodatkowo zgłaszam do Canona

                  tombas
                  1) plastik jest w całkowicie innym odcieniu
                  2) złącza są półkoliście ścięte (w oryginale jest pod kątem prostym)
                  3) nr/seria jest nieczytelna
                  4) kolor i czcionka napisów są inne niż w oryginale
                  5) inne tłoczenie i zbyt pogrubione formuły "canon Li-On...."

                  Pomijam fakt, że cieć sprzedał bez foliowego opakowania, całe opakowanie zdarte, i widocznie używane i to dość mocno.
                  PozdRAWiam

                  Komentarz

                  • HooMaR
                    Coś już napisał
                    • 2008
                    • 55

                    #2679
                    wertykal100
                    Inny odcień mają starsze akumulatory BP-511 od któregoś kompakta, nie pamiętam jaki model, mają też nieco mniejszą pojemność, aczkolwiek może faktycznie trafiłeś na podróbkę.

                    Komentarz

                    • wertykal100
                      Dopiero zaczyna
                      • 2009
                      • 22

                      #2680
                      HooMaR
                      Nie sądzę, bo w opisie aukcji jest do jakich aparatów przeznaczony jest aku. Opis też się nie zgadza, bo - tak jak mówiłem wcześniej - brak folii, a zdjęcie zrobione/pobrane jest z internetu. Dziś dostałem od niego odp. - pisze, żebym wysłał a on odda kasę. Zaufać i wysłać aku z powrotem? - oto jest pytanie.
                      PozdRAWiam

                      Komentarz

                      • tombas
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 2194

                        #2681
                        Zamieszczone przez wertykal100
                        HooMaR
                        Dziś dostałem od niego odp. - pisze, żebym wysłał a on odda kasę. Zaufać i wysłać aku z powrotem? - oto jest pytanie.
                        wyslij za pobraniem (bedziesz miał test jego uczciwości a mniejsze ryzyko), albo odwróć sytuacje, i Ty wystaw aukcje na allegro i niech On kupi od Ciebie
                        Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                        (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                        Komentarz

                        • micles
                          Zablokowany
                          • 2006
                          • 4359

                          #2682
                          Zamieszczone przez tombas
                          Ty wystaw aukcje na allegro i niech On kupi od Ciebie
                          A on kupi i podkabluje na allegro - świetne rozwiązanie

                          Myślę, że kasę odda i po prostu sprzeda komu innemu - kto nie będzie robił problemów...

                          Komentarz

                          • tombas
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 2194

                            #2683
                            Zamieszczone przez micles
                            A on kupi i podkabluje na allegro - świetne rozwiązanie
                            co podkabluje bo nie chwytam? jak nie napisze ze oryginał to luz, a cena za jaka bedzie sprzedany aku jest sprawą mędzy stronami
                            Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                            (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                            Komentarz

                            • halogen
                              Coś już napisał
                              • 2009
                              • 73

                              #2684
                              A co myślicie o tym sprzedającym???

                              Dostarczamy profesjonalne rozwiązania na plany filmowe. Posiadamy bogatą widzę w zakresie video, foto i streaming. Skorzystaj z naszej wypożyczalni i serwisu foto-wideo.


                              ma 5d w cenie 7499 zł z możliwościa kupna na raty. Facet z poznania i boję się że może to mieć coś wspólnego z otc_poznan

                              Komentarz

                              • wlodal
                                Bywalec
                                • 2007
                                • 198

                                #2685
                                Zamieszczone przez halogen
                                A co myślicie o tym sprzedającym???

                                Dostarczamy profesjonalne rozwiązania na plany filmowe. Posiadamy bogatą widzę w zakresie video, foto i streaming. Skorzystaj z naszej wypożyczalni i serwisu foto-wideo.


                                ma 5d w cenie 7499 zł z możliwościa kupna na raty. Facet z poznania i boję się że może to mieć coś wspólnego z otc_poznan

                                Z Poznania , znam np. Nowart'a . Bardzo , bardzo porządny gość . Czy Poznań ma być , wg Ciebie , siedliskiem fałszu i oszustwa ?. Nie popadaj w skrajności !!. Skontaktuj się z Nowart'em . Może - pomoże Ci i sprawdzi sprzedawcę - a myślę , że może go znać - nawet osobiście . Ludzie zajmujacy się profesjonalnym handlem , raczej znają się . Przynajmniej na zasadzie - znaj konkurencję ?!. Pozdr.
                                Mało umiejętności - dużo zacięcia .

                                Komentarz

                                Pracuję...