Strona 243 z 312 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 421 do 2 430 z 3111

Wątek: Pierwsze kroki z portretem prosze o wskazowki

  1. #2421
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    blenda odbiła za mało światła - portret jest zbyt ciemny niestety.. no i przeszkadza mi przesłonięcie oka kosmykiem. pozdrawiam

  2. #2422
    Bywalec Awatar armageddon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Sopot
    Wiek
    35
    Posty
    128

    Domyślnie

    Twarz niestety wyszla zbyt czerwona. Mimo użycia blendy portret wygląda na zbyt mocno robiony pod światło. No i te przepały dookoła włosów...
    Canon EOS 450D, 18-55 IS, 50mm 1.8, Speedlite 430 EX mark II kiedyś: 70-200mm f/4L, Lowepro Rezo 170AW

  3. #2423
    Coś już napisał Awatar krzysiek187
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Waw
    Wiek
    38
    Posty
    60

    Domyślnie

    widać na zdjęciu wyploną aureolę
    mi to nie pasuje
    30D | Canon 10-22 | Canon 100 macro | Canon 28-135 | Helios 52 | jakis Manfrotto sie znajdzie |

    majne zdjecisza

  4. #2424
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Aureola jest celowo, taki zamysł na zdjęcie, stąd obicie blendy z cieniem modelki w oku
    Z kolorami mam problem, bo tym razem przy 'save for web' mi trochę podbiło kolory zamiast je jak zwykle sprać. Na dobrą sprawę zdjęcie jest praktycznie prosto z puszki, bo niespecjalnie wiem co ruszyć żeby go nie sp...

  5. #2425
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lempl Zobacz posta
    To może i ja poproszę o rady. Mam wątpliwości odnośnie odbicia blensy w oczach, a właściewie cienia na niej - rozjaśnić, zaciemnić, dać spokój i zrobić jeszcze raz?

    Może spróbuj wywołać ponownie z mocniejszym podciągnięciem cieni, ale rzeczywiście najlepiej, gdybyś powtórzył zdjęcie z mocniejszym światłem na twarz, no i za czerwona jest.
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  6. #2426
    Coś już napisał Awatar krzysiek187
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Waw
    Wiek
    38
    Posty
    60

    Domyślnie

    prawda, nad kolorami można by popracować
    a nie lepiej zrobić w cieniu tego zdjęcia czy w pochmurny dzień?
    30D | Canon 10-22 | Canon 100 macro | Canon 28-135 | Helios 52 | jakis Manfrotto sie znajdzie |

    majne zdjecisza

  7. #2427
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lempl Zobacz posta
    To może i ja poproszę o rady. Mam wątpliwości odnośnie odbicia blensy w oczach, a właściewie cienia na niej - rozjaśnić, zaciemnić, dać spokój i zrobić jeszcze raz?

    przy wywołaniu RAW można pociągnąć ekspozycję nawet o +1EV lokalnie to możesz zrobić w LR tak jak w tym T&T:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=44789

    albo dwa razy wywołać w CR i połączyć w PS.

    pierwsze co zauważyłem, to że do twojej fotki nie jest przypięty żaden ICC profil, upewnij się że przy opcji Save for Web masz zaznaczone Embed Color Profile i Convert to sRGB bez tych opcji jedyną przeglądarka która widzi to zdjęcie w miarę poprawnie jest Safari.

    stąd ta zmiana - podbicie kolorów - po zapisaniu zdjęcia,
    upewnij się czy pracujesz w odpowiedniej przestrzeni kolorów, fotki powinny być identyczne w PSie jak i w necie/przeglądarce, generalnie wszędzie.

    na zaczerwienienia na twarzy mogę zdradzić prosty trick:

    W PS wchodzimy w Select->Color Range... w oknie Select wybieramy Reds, klikamy OK i PS zaznaczy nam tylko kolor czerwony.
    Następnie tworzymy Adjustment Layer (ikonka kółeczko biało-czarne) Hue/Saturation i zjeżdzamy z Saturation do poziomu w którym znikną zaczerwienienia :


    Głownem bólem w twojej fotce nie jest mz swiatło ale fakt że zdeformowałeś twarz modelki stojąc za blisko. Jak nie masz tele 100mm lub 200mm, to nie ładuj się w takie ciasne kadry, jeżeli koniecznie chcesz to kadruj znacznie szerzej np do pasa, a potem wykadruj w programie graficznym - nie będziesz miał tych przerysowań duży nos/ pucułowata twarz ...
    pozdrawiam

    V.

  8. #2428
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę z przerysowania, ale słońce było wysoko i musiałem się rozpłaszczyć pod pochyloną modelką żeby być w cieniu. Na następny raz ustawię słońce niżej, to będę mógł stanąć w odpowiedniej odległości
    Wczoraj jeszcze trochę męczyłem to zdjęcie i o ile wpadłem na zjechanie saturacji czerwieni, to nad selektywnym rozjaśnieniem będę musiał jeszcze popracować.
    Dzięki

  9. #2429
    Coś już napisał Awatar krzysiek187
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Waw
    Wiek
    38
    Posty
    60

    Domyślnie

    coś się już wypowiadałem w tym wątku, kolej na mnie


    jak się widzi?

    i jeszcze takie pytanie do V, co byś tu jeszcze w PS wyciągną?

    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    wiem że oko jest zasłonięte i niestety prawie go nie widać ale ten uśmiech rekompensuje to niedociągnięcie.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek187 ; 21-04-2009 o 22:26 Powód: Automerged Doublepost
    30D | Canon 10-22 | Canon 100 macro | Canon 28-135 | Helios 52 | jakis Manfrotto sie znajdzie |

    majne zdjecisza

  10. #2430

    Domyślnie

    del__
    Ostatnio edytowane przez misieek ; 22-04-2009 o 12:48

Strona 243 z 312 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •