Strona 1 z 76 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 757

Wątek: Nowości od Nikona 2011/12?

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Nowości od Nikona 2011/12?

    Kontynuacja dyskusji z wątku: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=24799

    No i coś cisza zapadła po premierze D7000. Jak przejrzałem pobieżnie na tamtym forum ile jest narzekań na różne rzeczy w tej puszce to mam wrażenie, że Nikon chyba zbytnio się pośpieszył z tą premierą.
    Ostatnio edytowane przez MacGyver ; 26-08-2011 o 14:12
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Bywalec Awatar vidocq
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    TST
    Wiek
    64
    Posty
    157

    Domyślnie

    Puszka nie jest zła, ma świetną matrycę i daj dobre obrazki.
    Jednak chyba trochę za droga jak na "następcę" D90.
    Sam po przeczytaniu kilkudziesięciu postów i opinii poszedłem do sklepu i kupiłem nowego...D90.
    Będzie na dłużej
    pozdrawiam, vidocq

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i coś cisza zapadła po premierze D7000. Jak przejrzałem pobieżnie na tamtym forum ile jest narzekań na różne rzeczy w tej puszce to mam wrażenie, że Nikon chyba zbytnio się pośpieszył z tą premierą.
    Widzialeś kiedyś aby na dowolnym Forum chwalono nowy sprzęt ?? Zawsze słychać jedynie symfonię malkontentów.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i coś cisza zapadła po premierze D7000. Jak przejrzałem pobieżnie na tamtym forum ile jest narzekań na różne rzeczy w tej puszce to mam wrażenie, że Nikon chyba zbytnio się pośpieszył z tą premierą.
    To niestety smutna prawda. W zasadzie głównym problemem są wycieki oleju na matrycę i czujniki af, co się przekłada na jego loteryjność. Szkoda, bo ta matryca to naprawdę spory krok na przód w stosunku do naszej 18mp, która jest całkiem niezła, ale zawsze chciałoby się wiecej

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar notic
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i coś cisza zapadła po premierze D7000. Jak przejrzałem pobieżnie na tamtym forum ile jest narzekań na różne rzeczy w tej puszce to mam wrażenie, że Nikon chyba zbytnio się pośpieszył z tą premierą.
    Przynajmniej filmy kręci jako takie :]

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notic Zobacz posta
    Przynajmniej filmy kręci jako takie :]
    No to jest ważne :grin:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7

    Domyślnie

    D90 to niezły aparat ale D7000 po wyeliminowaniu jego drobnych wad będzie jednym z najlepiej sprzedających się aparatów Nikona.
    Cena jest ceną nowości.
    Spadnie do 3000 zł i będzie sprzedawał się jak świeże pączki.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie bezlusterkowy system Nikona

    Ciekawe czy się potwierdzą plotki (przecieki?) o bezlusterkowcu Nikona:

    http://www.mirrorlessrumors.com/niko...orless-system/

    http://www.43rumors.com/nikon-coolpix-pro/

    Pojawiły się informacje (oceniono ich wiarygodność na F3 czyli 41-60% że się potwierdzą), że bezlusterkowiec Nikona będzie oparty ma malutkiej matrycy 1/2.3″. Większą mają niektóre kompakty (Canon G12, Olympus XZ-1, Samsung EX1 czy Panasonic LX5), nie wspominając o micro43 Panasonica/Olympusa czy NEXie Sonego.

    Podobne informacje pojawiły się wcześniej o planowanych bezlusterkowcach Pentaxa (tj. mała matryca z kompaktów).

    Ciekawe czy się potwierdzą. Jeśli tak, to średnio widze przyszłość tego systemu...

  9. #9

    Domyślnie

    Ale mała matryca to zaprzeczenie idei - bezlusterkowca.

    Moim zdaniem sens evila polega na :
    - małych rozmiarach
    - dużej matrycy APS-C lub FF
    - wbudowanym wizjerze
    oraz jasnych i małych obiektywach.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Pojawiły się informacje (oceniono ich wiarygodność na F3 czyli 41-60% że się potwierdzą), że bezlusterkowiec Nikona będzie oparty ma malutkiej matrycy 1/2.3″. Większą mają niektóre kompakty (Canon G12, Olympus XZ-1, Samsung EX1 czy Panasonic LX5), nie wspominając o micro43 Panasonica/Olympusa czy NEXie Sonego.
    Pomyliło ci się. Pentax ma mieć matrycę 1/2.33" w evilach (crop 5,6), a nikon evil ma mieć cropa 2,5.
    Czyli jak sony da nikonowi matrycę, a nikon wyciśnie z niej proporcjonalnie tyle ile z tej w d7000, to i tak DR i szumy będą mniejsze niż w u4/3:P

Strona 1 z 76 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •