Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [spekulacje] Panasonic wycofuje się z 4/3

  1. #1
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie [spekulacje] Panasonic wycofuje się z 4/3

    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    No też to zauważyłem. Nerwowość Panasonic'ka jest dość zastanawiająca w tym kontekście. Nie jest wykluczone, że się chłopcy nie dogadali. I nie jest wykluczone, że to olek coś kombinuje, a chłopaki z Panasonic'ka stwierdzili, że jak mają być tylko kwiatkiem do kożucha w całym tym przedsięwzięciu to im się to nie opłaca. Podejrzewam że do Photokiny będzie wiadomo o co w tym wszystkim biega. W końcu producentów matryc jest kilku, a nie każdemu (czyt. Panasonic'owi) opłaca się inwestowac w ten biznes.

    BTW: może canon im zacznie sprzedawać tylko czy bedą umieli zrobić takiego małego cmosa ?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-06-2008 o 02:45
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Witam.

    Okazuje się, że to faktycznie plotka.

    http://www.optyczne.pl/1025-nowo%B6%...stemu_4_3.html

    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Witam.

    Okazuje się, że to faktycznie plotka.

    http://www.optyczne.pl/1025-nowo%B6%...stemu_4_3.html

    Temat do zamknięcia.

    Nie wiadomo, czy to nie jakiś przeciek, który został nerwowo zdementowany, bo - jak wiadomo - system 4/3 nigdy nie był i nadal nie jest liderem sprzedaży i chyba wciąż nie generuje wielkich zysków.
    W tym systemie są sprzedawane albo bardzo tanie, albo bardzo drogie i zawsze rekordowo szumiące aparaty.
    Oprócz szumów drugą bolączką są zwykle małe i ciemne wizjery, na co jakimś antidotum jest LV, jednak chyba nie zastąpi to w pełni porządnego, dużego jasnego wizjera.
    A skoro system 4/3 nie generuje wielkich zysków, to istnieje ryzyko, że może być zagrożony klęską.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Dżobert
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    80

    Domyślnie

    Hmm, a jaką klasę porównujemy? Wiadomo, że e-510 nie będzie konkurował z 5D ani 1D pod względem rozmiaru wizjera. Porównywałem wizjer z e-330 z 350d i znaczącej różnicy nie widzę. Trzeba wspomnieć, że e-3 ma WIELKI wizjer. Jeśli chodzi o szumy to e-510 nie szumi bardziej niż 400d, który jest jego realną konkurencją.
    "Jeśli zdjęcie jest nie dość dobre, to znaczy, że nie podszedłeś wystarczająco blisko"

  6. #6
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Temat do zamknięcia.
    No to zamykamy.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •